3 Wskazówki, które przedsiębiorcy odnoszący sukcesy przysięgają, aby zapobiec wypaleniu zawodowemu

Witamy w The Everygirl Podcast. Niezależnie od tego, czy szukasz tajemnic kobiet sukcesu, które mają wymarzoną pracę, czy interesują Cię porady ekspertów, które pozwolą Ci zmienić Twoje zdrowie i poczuć się jak najlepiej, czy po prostu chcesz się rozerwać i pośmiać razem z nami w czasie dojazdu do pracy, mamy dla Ciebie propozycję.

Wyobraź sobie to: W końcu zrobiłeś duży krok, aby założyć tę firmę, o której zawsze marzyłeś. Być może jest to lokalna piekarnia, w której będziesz sprzedawać smakołyki, o których zawsze zachwycali się Twoi znajomi. Być może jest to blog, na którym będziesz dzielić się swoimi najlepszymi radami dotyczącymi dekoracji wnętrz. A może – jak Anne Read Lattimore i Cassandra Cannon – założysz własną linię ubrań. W tym tygodniu w The Everygirl Podcast, rozmawiamy z tymi dwiema wspaniałymi współzałożycielkami, aby dowiedzieć się wszystkich szczegółów na temat tego, jak radzą sobie z ich zajętym życiem.

Lattimore i Cannon założyły LAKE Pajamas w 2014 roku i znalazły natychmiastowy sukces dzięki swoim swobodnym projektom piżam i miękkiej jak dziecko bawełnie pima. Jednak przedsiębiorczość nie zawsze była łatwa. Kiedy po raz pierwszy uruchomili LAKE, oboje balansowali między różnymi ścieżkami kariery i nowymi dziećmi. Musieli pracować nad skalą swojego biznesu, ustalić granice pomiędzy życiem zawodowym i domowym oraz konsekwentnie rozwijać swoją markę po tak udanym starcie. Przeczytaj trzy wskazówki, które Anne Read Lattimore i Cassandra Cannon mają na temat zapobiegania wypaleniu zawodowemu jako przedsiębiorcy. Dodatkowo, posłuchaj tego odcinka The Everygirl Podcast, aby dowiedzieć się, jak rozwinęły swój biznes i uzyskać więcej wskazówek dotyczących kariery od duetu sił.

1. Zatrudniaj miłych ludzi

Kiedy Lattimore i Cannon po raz pierwszy uruchomili LAKE, byli powolni w zatrudnianiu. Spędzili wczesne dni swojego biznesu pracując razem w domu, dzieci i wszystko. Gdy nadszedł czas, aby rozwinąć zespół LAKE Piżama, para zdecydowała się zatrudnić pracowników jack-of-all-trades, aby pomóc w ich biznesie. “Jakość naszego wewnętrznego zespołu tutaj jest naprawdę tym, co pomogło nam się rozwijać”, powiedział Lattimore. “Podjęliśmy świadomą decyzję, oboje z nas, aby zatrudnić życzliwych ludzi na całej drodze”. Szukanie mentalności gracza zespołowego u potencjalnych pracowników podczas zatrudniania zawsze było częścią modelu biznesowego założycieli LAKE. Jak radzi Cannon, świetne nastawienie jest o wiele ważniejsze niż długie CV.

Jeśli chodzi o rozpoczęcie własnego biznesu, weź pod uwagę fakt, że prawdopodobnie długo nie będziesz jedyną osobą wykonującą całą pracę. Pomyśl o tym, jakie wartości i umiejętności chcesz, aby twoi pracownicy mieli, kiedy wprowadzisz ich do zespołu: Jaka postawa będzie najlepiej kształtować środowisko pracy? Jak wspomnieli Lattimore i Cannon, zbudowanie wspaniałego zespołu współpracowników może stanowić różnicę w posiadaniu zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym jako przedsiębiorca.

2. Ustal granice między pracą a domem

Jak Lattimore i Cannon doświadczyli, kiedy po raz pierwszy uruchomili LAKE, praca w domu może rzucić klucz w twojej równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. “Na początku byliśmy trochę zbyt ambitni, myśląc, że możemy pracować z dziećmi wokół nas”, powiedział Lattimore. Teraz obie współzałożycielki są bardziej świadome tego, że muszą mieć całkowicie oddzielone życie zawodowe i domowe, aby zapobiec wypaleniu. Utrzymują elastyczne harmonogramy, ale priorytetowo traktują wyznaczanie bloków czasowych zarówno na pracę, jak i na życie domowe.d rodziny. “Po pracy z dziećmi w domu, teraz tak bardzo doceniam posiadanie wydzielonego czasu” – powiedział Cannon. “Oznacza to, że jestem w stanie zrobić wszystko w pracy, aby kiedy wracam do domu do moich dzieci, mogę w pełni skupić się na nich”.

Ustalenie silnych granic między życiem zawodowym a domowym jest niezbędne do zapobiegania bezproduktywnym dniom i długim nocom jako przedsiębiorca. Jak Lattimore i Cannon podkreślili w wywiadzie, nie oznacza to, że musisz przegapić ważne momenty w obu obszarach. Oznacza to jednak, że odczujesz korzyści z wyznaczenia tych granic i zablokowania swojego czasu. Dodatkowo, twój biznes prawdopodobnie skorzysta z twojej zdolności do wyłączenia trybu pracy od czasu do czasu.

3. Bądź pewny swojego produktu

Jako przedsiębiorca, syndrom impostora może być intensywny. Lattimore i Cannon przypisują ogromną część swojego sukcesu jako marka do ich zdolności do pozostania pewnym swoich projektów, nawet gdy mieli niewielkie wcześniejsze doświadczenie w branży odzieżowej. Wiedziały, że wypełniają zapotrzebowanie na rynku, co pomogło im pozostać na dobrej drodze do realizacji wizji swojej firmy. “Nasze początkowe zestawy miały pewną rozpoznawalność. Były inne niż inne piżamy, które były na rynku, i były dobrym prezentem” – powiedział Lattimore. Para wiedziała, że jakość ich piżam będzie bardzo atrakcyjna dla konsumentów. Cannon uważa, że ich zaufanie do produktu jest kluczowym czynnikiem, który wpłynął na ich bezstresowe nastawienie do LAKE.

Przedsiębiorczość może czasami wydawać się przerażająca, ale jak podkreślają Anne Read Lattimore i Cassandra Cannon, bycie pewnym swojego biznesu może przejść długą drogę. Kiedy wiesz, jak wspaniała może stać się Twoja marka, możesz uniknąć syndromu oszusta, który często prowadzi do wypalenia, kiedy zaczynasz. Traktuj każde nowe przedsięwzięcie biznesowe tak, jakby miało się sprzedać jak 2014 LAKE piżama, i może tak będzie.