15 Postanowień, które należy podjąć dla lepszego związku w 2023 r.

Widzę was wszystkich, którzy stawiacie sobie cele – wyznaczacie je dla swojej kariery i finansów, piszecie afirmacje dla swojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Jestem z was dumna! Więc dlaczego nie ustawić intencji dla swojego życia miłosnego, kiedy jesteś w tym? Świeży rok jest perfect sposobnością myśleć o czym ty i twój partner chcesz następnych 12 miesięcy twój związek patrzeć jak.

Więc czy chcesz rozmawiać przez uchwały relacji razem lub zrobić indywidualne cele, aby być bardziej uważnym partnerem, dzielimy 15 pomysłów, które mogą pomóc Ci rozpocząć cały nowy rok #relationshipgoals.

Ważna uwaga: Mamy te uchwały podzielone na kategorie (w oparciu o to, jak długo jesteś ze swoim partnerem), ale wiedz, że wszystkie te uchwały mogą być pomocne do wdrożenia w dowolnym momencie w twoim związku!

Jeśli dopiero niedawno zaczęliście się spotykać…

Spraw, by Twój partner więcej się śmiał

Staramy się być zabawni i robić wrażenie na pierwszych randkach, ale po kilku randkach (kiedy trema pierwszej randki minęła i nie martwisz się już tak bardzo o bycie “zabawnym i fajnym”), wkładamy mniej wysiłku w zaimponowanie naszej drugiej osobie. Jednak wspólny śmiech sprawia, że czujesz się bliżej i sprawia, że każdy czas spędzony razem jest bardziej przyjemny. Dlatego w tym roku, zamiast opowiadać najzabawniejsze dowcipy współpracownikom przy chłodnicy wodnej, zachowaj kilka dla swojego partnera.

Budujcie wspólne cele do osiągnięcia razem

Podczas gdy ty jesteś zajęty robieniem własnych postanowień noworocznych (lepsze budżetowanie i jedzenie więcej zieleni, nadchodzimy!), upewnij się, że podpowiesz swojemu partnerowi, czego chcesz od tego roku i dowiesz się, czego on też chce. Budujcie razem wspólne cele, czy to finansowe (powiększajcie swoje oszczędności), czy też związane z dobrym samopoczuciem (odkładajcie ekrany na godzinę przed snem). Stawiając sobie cele na wspólne życie lub dzieląc się swoimi osobistymi celami, poczujecie się jak w zespole i oboje będziecie czuli się bardziej wspierani.

Spróbuj czegoś nowego

Niezależnie od tego, czy chodzi o uczęszczanie na zajęcia, chodzenie do nowej restauracji czy eksperymentowanie w sypialni, wspólne doświadczanie pierwszych rzeczy stanowi świetny fundament dla związku i może pomóc utrzymać świeżość i ekscytację na randkach od samego początku. Ale pamiętaj, że ważne jest, aby próbować nowych rzeczy także solo. Podjęcie nowego hobby, zaplanowanie samodzielnej podróży lub nauczenie się nowej umiejętności może dać wam szansę na skupienie się na sobie i zapewnienie sobie zajęć, które sprawiają wam przyjemność poza związkiem. Jeśli oboje z partnerem macie swoje zainteresowania, które są waszą prawdziwą pasją, zawsze będziecie mieli coś nowego do omówienia.

Jeśli jesteście razem od jakiegoś czasu…

Bądź bardziej czuły fizycznie (w nieoczekiwany sposób)

Ci z was, którzy są w LTRs prawdopodobnie mogą odnieść się do walki – po długim czasie razem i przez zajęcie życia, trzymanie za rękę, całowanie i intymność staje się ograniczona do rutyny. Pocałunki na pożegnanie, trzymanie się za ręce od czasu do czasu, a seks jest ograniczony do czasu po położeniu się do łóżka (a może nawet tylko do określonych nocy w tygodniu). Przynosi niewinne dni twój związek młodość i robić out jak nastolatek podczas przypadkowego czasu w dzień, trzymać ręki lub snuggle gdy ty oglądać telewizję na kanapie, i dawać twój partnerowi przypadkowych hugs throughout the day. Fizyczna intymność natychmiast odpowiada emocjonalnej intymności, więc uczynienie fizycznego priorytetem (i przełączanie rutyny) sprawi, że czujesz się emocjonalnie bliżej.

Zmień swój język argumentacji

Sposób, w jaki mówisz, ma ogromny wpływ na wszystko, od bliskości w twoim związku po sposób, w jaki wasza dwójka się komunikuje. Kiedy artykułujesz coś, o co jesteś zły, zawsze używaj “Czuję” zamiast “Zrobiłeś”. Skup się na tym, dlaczego poczułeś się zraniony, zamiast tego, co zrobili, abyś czuł się w ten sposób. Powiedz: “Czuję, że nie doceniasz wszystkiego, co robię, ponieważ ciężko pracowałem nad obiadem, na który wróciłeś do domu późno”, zamiast “Zepsułeś, bo się spóźniłeś”.

Powiedz “Rozumiem”, kiedy robi punkt, i uznaj ich obronę zamiast ignorować go lub czuć się odłożony (tj. “Rozumiem, że jesteś pod dużym stresem w pracy, i jestem dumny z ciebie za cały dodatkowy wysiłek, który wkładasz. Ale czasami przez to czuję się jakbym był na tylnym palniku”). Zawsze pamiętaj, że walka powinna być we dwoje przeciwko problemowi, a nie we dwoje przeciwko sobie. Celem powinno być to, jak uniknąć problemu w przyszłości, a nie kto miał rację w sprawie problemu w przeszłości.

Okazuj miłość za pomocą języka miłości swojego partnera

Do tej pory jestem pewien, że zdałeś sobie sprawę, że twój partner nie dokładnie czuje miłość w sposób, w jaki ją pokazujesz i może nie dać miłości w sposób, w jaki ją czujesz. Nazywamy to “językiem miłości” i jest to prawdopodobnie pojedyncza najważniejsza cecha w szczęśliwych związkach. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, rozwiąż quiz ze swoją ukochaną osobą, aby dowiedzieć się, czy waszymi językami miłości są akty służby, słowa potwierdzenia, jakość czasu, prezenty czy dotyk fizyczny. Następnie zidentyfikuj sposoby, w jakie możesz regularnie działać w języku miłości swojego partnera i żyj bardziej świadomie, mając na uwadze jego język miłości.

Jeśli mieszkacie razem…

Spędzajcie razem czas wolny od technologii

Nawet jeśli Ty i Twój partner spędzacie ze sobą mnóstwo czasu, możesz być zaskoczony tym, jak mało z niego spędzacie naprawdę skupieni na sobie. Głównym winowajcą tych rozproszeń? Nasze telefony. W rzeczywistości większość z nas sprawdza swoje telefony 96 razy dziennie, pozostawiając niewiele czasu na poświęcenie naszej ukochanej osobie naszej niepodzielnej uwagi.

Umów się ze swoim partnerem, że odłożycie telefony na bok przynajmniej na część czasu, który spędzacie razem. Bez rozpraszania się wiadomościami z grupy lub pokusą przewijania mediów społecznościowych, będziecie mieli więcej czasu, aby naprawdę słuchać i angażować się w siebie nawzajem.

Uczyń seks priorytetem

Chociaż ty i twój partner mogliście zrywać z siebie nawzajem ubrania, gdy byliście razem po raz pierwszy, seks ma tendencję do stawania się mniejszym priorytetem, gdy twój związek się wydłuża – zwłaszcza gdy mieszkacie razem. Dla wielu z nas realia życia stają na drodze do uprawiania długich i głośnych sesji seksualnych, które są podstawą wielu wczesnych związków. Ale seks może być jedną z najważniejszych i najbardziej intymnych części związku i powinien być traktowany jako taki.

Zaplanuj podróż

Jeśli możesz sprawić, że będzie działać w nowym roku, zaplanowanie podróży może być game-changerem dla twojego związku. Wyrwanie się z codziennej rutyny i spędzenie dłuższej ilości czasu wysokiej jakości sprawi, że poczujecie się bardziej połączeni niż kiedykolwiek. Jeśli nocna wycieczka nie wchodzi w grę ze względu na budżet, czas lub inne czynniki, spróbujcie wybrać się na jednodniową wycieczkę na pobliską plażę, do parku tematycznego lub punktu orientacyjnego. Chodzi o to, aby spędzić razem czas, który nie będzie wymagał od Was poświęcenia czasu.to rozładowywanie zmywarki, robienie listy zakupów czy siedzenie na kanapie.

Jeśli jesteście zaręczeni…

Uznajcie rzeczy, które w sobie cenicie

Zwłaszcza gdy jesteś przytłoczony planowaniem ślubu, może być łatwo wziąć swojego partnera za pewnik. Jednak badania przeprowadzone przez Instytut Gottmana i Love Lab na Uniwersytecie w Waszyngtonie wykazały, że jednym z najlepszych wyznaczników długotrwałego związku jest to, jak często jeden z partnerów przyznaje się do tego, kiedy drugi robi coś pozytywnego, jak podaje The Atlantic. Teoria “kultury uznania” sugeruje, że jeśli regularnie wyrażasz wdzięczność, przywiązanie i szacunek dla swojego partnera, tworzysz pozytywną perspektywę w swoim związku, która zapobiega późniejszym uczuciom pogardy. Sugeruje to, że idealna formuła zdrowego związku opiera się na tym, że pary mają pięć pozytywnych interakcji na każdą negatywną interakcję.

Chociaż ty no potrzebujesz utrzymywać wynik, próbujesz być świadomy rodzaje komentarze które ty i twój partner wymieniasz. Czy są one negatywne tak samo lub częściej niż pozytywne? I jak często chwalisz lub wyrażasz swoje uznanie dla partnera? Próba przeformułowania tych interakcji pomoże zapewnić, że oboje czujecie się kochani i szanowani oraz wzmocni wasz związek.

Rozmawiajcie o przyszłości

Ważne jest, aby wiedzieć, że ty i twój partner zmierzacie we właściwym kierunku, a rozmowa o przyszłości może być dobrym sposobem, aby to zrobić. Gdzie widzisz siebie za 10 lat? Jak chcielibyście, aby wasz związek rozwijał się teraz i po ślubie? Jakie ekscytujące plany możecie poczynić w ciągu najbliższego roku? Rozmowa o przyszłości nie tylko zapewnia, że chcecie tego samego, co jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdego związku, ale może również rozpalić wasze podekscytowanie tym, co czeka was oboje.

Zaplanuj więcej randek

Jeśli ten wydaje się zbyt trudnym celem do ustalenia przy waszych napiętych harmonogramach i przy szaleństwie planowania ślubu, prawdopodobnie po prostu musicie przewartościować swoją definicję “randki”. Data powinna być dowolnym czasem, w którym dwoje z was dostaje wysokiej jakości czas sam na sam, czy to kolacja i film, czy spacer do lokalnej kawiarni rano. Dla ścisłości, nie oznacza to oglądania telewizji przed zaśnięciem lub jedzenia kolacji, gdy jesteś na swoich telefonach. Zaplanuj datę i potraktuj ją poważnie – nawet jeśli jesteś zmęczony lub brakuje ci pieniędzy, zobowiąż się do uczynienia jakościowego czasu priorytetem. Może to oznaczać, że usiądziesz do domowej kolacji lub pójdziesz na piknik w parku. Ustalcie konkretną liczbę (raz na tydzień lub dwa) i wpiszcie ją do swoich kalendarzy, aby nie dało się jej odsunąć lub zapomnieć.

Jeśli jesteście małżeństwem…

Rozważcie terapię

Nawet jeśli nie macie żadnych poważnych “problemów”, zewnętrzny, bezstronny specjalista może pomóc wam lepiej się ze sobą porozumieć. To nie tylko pozwoli uniknąć poważniejszych problemów w przyszłości, ale sprawi, że wasza komunikacja będzie WIELKA, a nie tylko “w porządku”. Jednak jeśli zmagasz się z jakimiś długotrwałymi walkami lub większymi problemami, które trudno rozwiązać na własną rękę, psycholog relacji jest doskonałym zasobem, który pomoże ci przepracować problemy i przywrócić twój związek do bardziej kochającego, ufnego lub szczęśliwego miejsca.

Mów więcej “kocham cię”

Kiedy mówisz

ay “Kocham Cię” w Twoich związkach? Kiedy odkładasz telefon? Kiedy kładziecie się spać? To jest to samo, co fizyczny dotyk – kiedy staje się rutyną, traci część swojego specjalnego znaczenia. Nigdy nie można powiedzieć “kocham cię” za dużo, ale jest możliwe, aby nie powiedzieć go wystarczająco. Upewnij się, że głos go w nieoczekiwanych momentach, takich jak po tym, jak robią ci obiad, podczas gdy daje im przytulić, lub po prostu wysyłając losowy tekst w ciągu dnia, gdy są w pracy. Powiedz “kocham cię” bardziej niż mówisz o obowiązkach domowych, listach rzeczy do zrobienia lub walkach.

Wybacz i zapomnij

Każdy w związku przeszedł przez ten cykl – jedna osoba robi coś, co przeszkadza drugiej, dochodzi do nieporozumień, walka eskaluje, ktoś przeprasza i walka (miejmy nadzieję) się kończy. Wszyscy znamy również uczucie przebaczenia, ponieważ chcesz, aby walka się skończyła lub dlatego, że nie wiesz, co innego zrobić, ale nie całkowicie się z tym pogodzić. Widzimy to w następnej walce, kiedy nie możemy pomóc, ale uciekają się do podnoszenia błędów naszego partnera, które spowodowały ostatni incydent. Jeśli wybaczasz swojemu partnerowi, to znaczy, że powinieneś o tym “zapomnieć”. Oznacza to, że przepracowałeś to, widziałeś ich perspektywę i czujesz, że oni widzieli twoją. Twój związek będzie lepszy, ponieważ lepiej się rozumiecie, więc nie wybaczaj, dopóki nie poczujesz się w ten sposób, i nie przywołuj przeszłych walk lub błędów w nowych argumentach – jeśli rzeczywiście wybaczyłeś, oznacza to, że przeszłe kwestie są zrozumiałą nieporozumieniem, a nie problemami, które wymagają więcej pracy przez.

10 sposobów na podtrzymanie iskry w związku