12 książek do przeczytania teraz, jeśli chcesz poprawić swoje życie w 2023 roku

Banał “znalezienia siebie” zawsze nie miał dla mnie sensu, dopóki faktycznie tego nie zrobiłem. Ale odkrycie, kim jesteś i co czyni cię wyjątkowym, to tylko zarysowanie powierzchni. Odkrycie, co sprawia, że jestem naprawdę szczęśliwa, jakimi ludźmi chcę się otaczać i co motywuje mnie do ciężkiej pracy, ukształtowało to, kim jestem i kim się stanę. Ogromną częścią mojej podróży było czytanie książek o samodoskonaleniu. To znaczy, musimy się nauczyć, jak być naszym najwyższym ja od kogoś innego, prawda? Znalezienie najlepszych książek o samodoskonaleniu, które przemawiają do ciebie może być trudne, ponieważ każda ścieżka do samopoznania jest indywidualna. Dobrą wiadomością jest to, że odrobiliśmy za ciebie pracę domową i zaokrągliliśmy kilka naszych ulubionych, abyś mógł zacząć. Oto do 2023-2022 nie ma nic na nas.

James Clear

Atomowe nawyki

Jeśli chcesz zmienić to, jak wygląda twój przeciętny dzień i zbudować lepsze nawyki, jednocześnie łamiąc te złe (kto nie jest?), to trafiłeś we właściwe miejsce. Clear przedstawia praktyczny przewodnik do przekształcania swoich nawyków – niezależnie od tego, jaki jest twój cel – przeplatany inspirującymi, prawdziwymi historiami ludzi, którzy wykorzystali jego strategie, aby opanować swoje rzemiosło i stać się swoimi najwyższymi jaźniami.

Glennon Doyle

Nieposkromiona

Dla wszystkich, którzy lubią ludzi (w tym mnie), jest to lektura obowiązkowa. Po części pamiętnik, po części książka samopomocowa, Untamed jest o odkrywaniu swojego głosu, swojego prawdziwego ja. Doyle zabiera nas w swoją osobistą podróż, podczas której porzuciła oczekiwania innych, a zamiast tego zaufała i wzmocniła swój wewnętrzny głos. Główny wniosek? “Twoim zadaniem, przez całe życie, jest rozczarowanie tak wielu ludzi, jak to konieczne, aby uniknąć rozczarowania siebie”. Zostawiam cię z tym.

Mel Robbins

The High 5 Habit: Przejmij kontrolę nad swoim życiem dzięki jednemu prostemu nawykowi

Według Robbinsa wystarczy prosty nawyk – przybicie piątki swojemu odbiciu w lustrze – i łatwa poranna rutyna, aby zmienić swój nastrój i perspektywę, którą nazywa “High 5 Habit”. Być może myślisz, że to brzmi głupio (ja zdecydowanie tak), ale po wypróbowaniu tego przez tydzień, zdałam sobie sprawę, że wszystko sprowadza się do relacji, jaką mam ze sobą i bycia swoją własną największą cheerleaderką. PSA: Nie powinniśmy czekać, aż otrzymamy awans, zmieścimy się w naszą ulubioną parę dżinsów z liceum lub w końcu otrzymamy wzajemność od długoletniej miłości, aby poczuć się bardziej pewni siebie. Zasługujemy na to, by być szczęśliwymi już teraz. Narzędzia “High 5 Habit” są darmowe i łatwe, co oznacza, że każdy, wszędzie, w każdym wieku może z nich skorzystać.

Brené Brown

Odważ się wspaniale

Jeśli kiedykolwiek widziałeś niesamowity podcast Brené Brown o wstydzie i wrażliwości, to jest to w zasadzie jej mama. Jedną z najtrudniejszych rzeczy do nauczenia się jest bycie wrażliwym, a ta książka nie tylko ujawnia, dlaczego jest to tak trudne, ale także rozbija małe kroki, które możemy podjąć, aby nauczyć się jak. Brown zamieszcza kilka anegdot, by podzielić się tym, jak sama zmaga się z tym samym, mimo że badanie i omawianie wstydu to jej praca.

Jes Baker

Rzeczy, których nikt nie powie grubym dziewczynom

Topy bez rękawów, szorty, kostiumy kąpielowe – lato może być ciężkie, jeśli masz jakiekolwiek problemy z obrazem ciała, a niestety jest to coś, czego doświadcza wiele kobiet. Ta książka to nie tylko zabawna lektura, ale wszystko, co mówi Baker jest poparte badaniami, co czyni jej rady jeszcze bardziej wiarygodnymi. Nie zmagasz się z problemami związanymi z obrazem ciała? (Woohoo!) Baker daje mnóstwo porad na temat po prostu żyć nieautentycznie siebie, które wszyscy moglibyśmy skorzystać.

Shannon Kaiser

Eksperyment z miłością własną

Jako samozwańczy perfekcjonista i atychofobik (strach przed porażką!), mogę się nieźle nakręcić na każdy mały błąd, który popełniam. The Self-Love Experiment jest tą odrobiną zachęty, która pozwoli ci uwolnić się od tych myśli i przypomnieć sobie, jak wiele dobrego mogą zrobić twoje porażki. Kaiser zabiera cię w swoją podróż do miłości własnej i akceptacji, a dzięki jej prawdziwemu świadectwu, możesz po prostu zacząć zdawać sobie sprawę z tego, że masz więcej do powiedzenia o sobie. Ona jest szczera i prawdziwe i nie prowadzi cię na że self-love jest szybka naprawa. Ponadto, mając małe przypomnienie, że jesteś więcej niż suma swoich niepowodzeń jest dość potężny.

Mark Manson

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: Kontrintuicyjne podejście do dobrego życia

Jak przekazuje tytuł, Manson nie słodzi: “Bądźmy szczerzy, gówno jest spierdolone i musimy z tym żyć”. Zamiast żyć w świecie słońca i tęczy, Manson zachęca do przyjęcia naszych lęków, wad i niepewności, aby prowadzić szczęśliwsze, bardziej przyziemne życie. Ta książka jest w równej mierze sprawdzianem rzeczywistości i humorystycznym przewodnikiem samopomocy – to kopniak w dupę, którego wszyscy potrzebujemy.

Tunde Oyeneyin

Speak

Możesz znać Oyeneyin jako poszukiwanego instruktora Peloton lub z jej popularnej serii S.P.E.A.K. Instagram Live. Teraz, dzięki tej książce, rozszerza swoją charakterystyczną mieszankę pozytywności, empatii i motywacyjnych “Tunde-izmów” na fanów na rowerze i poza nim. Prowadzi cię przez każdy krok akronimu SPEAK – poddanie się, siła, empatia, autentyczność i wiedza – jednocześnie przekazując to, czego sama się nauczyła na temat utraty, miłości, wizerunku ciała i tworzenia celowego, radosnego życia.

Gabby Bernstein

Super Atraktor: Metody Manifestacji Życia Poza Twoimi Najśmielszymi Marzeniami

Bez względu na poziom doświadczenia z Prawem Przyciągania, Gabby Bernstein sprawia, że manifestacja jest prosta i skuteczna. Prawo przyciągania jest o więcej niż tylko manifestowanie sportowych samochodów i diamentowej biżuterii, a ta książka pokazuje, żet to może być tak proste, jak zmiana nastawienia na pozytywne. Obejmuje ona niezbędne metody na pewne przyciąganie tego, czego chcesz w życiu. Krok pierwszy: Uwolnij przeszłość.

Roxie Nafousi

Manifest: 7 kroków do najlepszego życia

Ponieważ nie ma czegoś takiego jak zbyt wiele manifestacji, uznaj tę książkę za swoją BFF, która poprowadzi cię za rękę przez siedem prostych kroków do stworzenia życia, które zawsze sobie wyobrażałaś. Krok pierwszy: Bądź jasny w swojej wizji.

Przeczytałem już 100 książek w tym roku – oto rekomendacja w każdym gatunku