10 sposobów na utrzymanie iskry w związku

Więc, byłeś w długoterminowym związku przez, nie wiem, FOREVER. Przeżyłeś swój rom-com meet-cute, à la The Holiday, przeszedłeś przez pierwszą walkę, a potem drugą, trzecią, czwartą i setną (miejmy nadzieję, że bez szwanku), a teraz jesteś na końcu filmu, kiedy scena końcowa zanika do czerni, napisy toczą się i niestety komedia romantyczna się kończy. To tylko prawdziwe życie teraz – to harmonogramy, listy rzeczy do zrobienia, późne noce spędzone w pracy, wczesne budziki, naczynia do zrobienia i sprawunki do wykonania. Więc jak utrzymać romans, gdy komedia romantyczna staje się, cóż, prawdziwym życiem? *Zastanawiałamsię tonem Carrie Bradshaw*

Jasne, planowanie fantazyjnej kolacji przy świecach, na którą faktycznie golisz nogi lub weekendowy wypad ze słońcem i dużą ilością margarity może tymczasowo przywrócić iskrę w związku, ale co z utrzymaniem iskry przy życiu w codziennej prozaicznej rutynie – kiedy nie ma białych plaż ani pikantnej margarity, kiedy nie jesz steku i nie łykasz czerwonego wina przy świecach i kiedy twoje nogi są bardziej po stronie wilkołaka niż człowieka? Leniwa dziewczyna we mnie drży na poniższe stwierdzenie, ale prawda jest taka, że utrzymanie iskry przy życiu w LTR wymaga pracy. Dobra wiadomość jest taka (bo wiesz, że jestem dziewczyną ze szklanką do połowy pełną), że jeśli jesteś z tym właściwym (ośmielę się powiedzieć: “Tym Jedynym”), to nie poczujesz, że to w ogóle jest praca.

Dlaczego ludzie tracą “iskrę” w każdym razie?

Duże odległości, sprzeczne harmonogramy lub rosnąca uraza to częste powody, dla których pary tracą swoją iskrę – inaczej zwaną chemią lub szczególnie silnym połączeniem. Ale prawda jest taka, że nawet w najlepszych związkach romans będzie słabł, jeśli nie będziesz nad nim pracować. Jeśli jesteś naukowy (ja oczywiście nie jestem), pomyśl o tym jak o mięśniu – kiedy nie pracujesz aktywnie, słabnie. W miarę upływu dni, miesięcy i lat, motyle zamieniają się w listy rzeczy do zrobienia, a związek może przerodzić się w rutynę. Czy to z powodu pracy, obowiązków, czy dzieci, życie staje się przytłaczające i zajęte. Posiadanie partnera, który jest jedyną stałą lub pewną rzeczą w twoim życiu jest wspaniałą rzeczą – godną romansu, nawet! – Ale może to również ułatwić umieszczenie partnera i związku na niższej pozycji na liście priorytetów, gdy wiesz, że są one dane.

Niewystarczająca jakość czasu razem i mniejsza koncentracja na związku może pozostawić was oboje czujących się nieco niespełnionymi, niedocenionymi lub, co gorsza, nieszczęśliwymi. Włącz z powrotem swój rom-com, i cytując Taylor Swift (aka jedyną osobę, z którą moje 13-letnie ja musiało się konsultować w sprawie miłosnych problemów), spraw, by “iskry leciały” ponownie dzięki tym 10 sposobom na utrzymanie romansu w twoim związku:

Jak utrzymać iskrę w związku przy życiu

1. Poproś o coś nowego co tydzień

Pierwszym krokiem do utrzymania iskry przy życiu jest poznanie, co “iskra” oznacza dla ciebie. Prawdopodobnie to, co sprawia, że czujesz się kochany i doceniany, jest inne niż to, co sprawia, że twój partner czuje się kochany i doceniany, ponieważ wszyscy mamy różne języki miłości. Oznacza to, że również dajemy i okazujemy miłość na różne sposoby. Zamiast mieć nadzieję, że twój partner okaże ci miłość w sposób, w jaki chcesz, lub czuć urazę, gdy nie, zaufaj swojemu związkowi na tyle, by poprosić o to, czego chcesz.

Spróbuj zamienić to w grę – na początku każdego tygodnia pomyśl o czymś super konkretnym, co tyokażdy z nas musi pracować nad tym tygodniem. Może chcesz, aby zaplanowali randkę-niespodziankę, przynieśli do domu kwiaty jednego dnia lub skomplementowali twój wygląd. Może będą chcieli więcej czasu sam na sam z tobą lub więcej pozytywnych informacji zwrotnych na temat ich pracy. Może to być przeznaczone tylko na tydzień, ale działania nauczą twojego partnera nie tylko tego, co sprawia, że czujesz się kochany, ale jak sprawić, byś czuł się kochany. Robienie czegoś raz lub dwa razy, czy to planowanie nocy na randkę, czy komplementowanie ~ uderzającego ~ koloru twoich oczu, zamieni się w nawyk, jeśli zobaczą, jak szczęśliwy czyni cię, kiedy faktycznie to robią.

2. Odłóż swój telefon

Alright, więc może ten jeden jest trochę banalne. Chodzi mi o to, że powiedziano ci, aby umieścić swój telefon z dala od czasu, gdy byłeś pre-teen przy stole obiadowym-usłyszałeś to od swojej mamy wystarczająco, i na pewno nie trzeba usłyszeć go ode mnie. Jeśli wiem cokolwiek o uzależnieniu od telefonu komórkowego (a wiem), to wiem, jak łatwo jest temu chytremu, małemu iPhone’owi wcisnąć się do środka, kiedy oglądasz Netflixa, jedziesz w samochodzie lub *niech Bóg broni* jesz razem obiad. Tak nonszalanckie, jak może wydawać się przewijanie TikTok, uznaj każdą minutę, którą masz razem, za cenną. Odłóż telefony, gdy masz posiłek, rozmowę lub starą dobrą sesję binge-watching. Bądźcie obecni zawsze, gdy jesteście razem.

3. Nawiąż kontakt wzrokowy

Romans nie musi być rozbudzany poprzez wielkie gesty lub publiczne okazywanie uczuć – intymność zdarza się w małych momentach. Nawiązywanie kontaktu wzrokowego ze swoim partnerem ma naukowe poparcie (zobacz, potrafię być naukowy!)- nawiązywanie kontaktu wzrokowego faktycznie wytwarza synchronizację neuronową i uwalnia oksytocynę. W kategoriach, które nie wyszły z podręcznika chemii, twój mózg czuje się bardziej związany z drugą osobą poprzez kontakt wzrokowy.

Kiedy rozmawiasz, skupić się na nawiązaniu kontaktu wzrokowego, aby twój partner wie, że słuchasz i lepiej połączyć się z tobą (ponownie, odłożyć cholerny telefon!) Ale także spróbować znaleźć mniejsze momenty można nawiązać kontakt wzrokowy – kiedy jesteś w zatłoczonym pokoju lub na imprezie, spróbuj zablokować oczy przez pokój (jest powód, że jest to klasyczny rom-com meet-cute!), lub utrzymać kontakt wzrokowy dłużej niż zwykle zrobić w sytuacjach losowych (ale nie na tyle długo, że dostaje wszystkie seryjny morderca-10 sekund kontaktu wzrokowego i cute little smirk jest mnóstwo).

4. Spróbujcie razem czegoś nowego

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany podróżą do nowego miejsca lub zapisaniem się na nową klasę gotowania, wyrwij się ze swoich normalnych nawyków. Kiedy tkwimy w rutynie, często czujemy się odrętwiali na wiele powodów, dla których kochamy i doceniamy naszego Sig Oth (mój zdecydowanie docenia fakt, że od czasu do czasu odnoszę się do niego jako mojego “Sig Oth”). Próbując czegoś nowego nie tylko poczuje się zabawnie i ekscytująco, ale widząc swojego partnera w zupełnie nowym środowisku nauczy cię rzeczy, których nigdy nie wiedziałeś o nich, i / lub przypomni ci, dlaczego zakochałeś się w nich w pierwszej kolejności. Możesz, w rzeczywistości, po prostu zakochać się w nich na nowo … zostałeś ostrzeżony!

5. Spędzaj czas osobno

Czy twój związek normalny jest spędzić każdą budzącą się chwilę dołączony na biodrze jak Mary Kate i Ashley (circa wczesnych 2000s oczywiście), lub żyłeś mil od siebie przez lata, czas poza może być dobrą rzeczą. Nawet jeśli jest to tylko godzina na zajęciach gorącej jogi lub weekend na wycieczce dla dziewcząt, spędzenie trochę czasu awaj od siebie faktycznie da twojemu partnerowi przestrzeń do tęsknoty za tobą i na odwrót. Robienie własnych rzeczy da ci również coś nowego, aby dogonić i porozmawiać o tym, wyłamując się z tej zwykłej rutyny. Nie muszę nawet wspominać o samoopiece, ale poświęcenie czasu dla siebie i robienie tego, co chcesz co jakiś czas, zwiększy twoją pewność siebie. I wszyscy wiemy, co się dzieje, gdy kobieta prowadzi z pewnością siebie … witaj, iskra!

6. Rozpocznij rozmowę

Kiedy ostatni raz odbyłaś prawdziwą rozmowę ze swoim partnerem? Rozmowa, która nie dotyczyła listy rzeczy do zrobienia lub nie odbywała się w ciągu kilku minut przed snem? Dzielenie się prawdziwym, emocjonalnym połączeniem oznacza prowadzenie rozmów o swojej przyszłości, dbanie o to, co jest na głowie drugiej osoby, wspólne śnienie lub ponowne łączenie się o swoich potrzebach w związku. Jeśli wasze jedyne rozmowy w tych dniach zaczynają się od “Jak było w pracy?” lub “Oto, co musimy zrobić jutro”, spróbuj zainicjować głębszą rozmowę.

Podczas kolacji zapytaj: “Co jest czymś, czego zbyt boisz się spróbować, ale chcesz?” lub kiedy kładziesz się do łóżka zapytaj: “Co jest twoją ulubioną rzeczą w naszym związku?”. Z psychologicznego punktu widzenia potrzeba pięciu dobrych doświadczeń na każde jedno negatywne doświadczenie (takie jak walka lub niezgoda), aby czuć się jak w szczęśliwym, ekscytującym związku. Chociaż robi się to trudne, dąż do tego, aby większość rozmów była interesująca, zabawna lub przyjemna. Reszta może być przyziemnym harmonogramem, nieporozumieniami lub rutyną.

7. Pocałuj

Pamiętaj, kiedy byłeś nastolatkiem i making out przez szafki był jak, rzecz zrobić? I to było tak absurdalnie ekscytujące, bo to była jedyna rzecz do zrobienia? Czasy na pewno się zmieniły (dzięki Bogu), ale upewnij się, że całowanie jest nadal częścią twojego związku. Nie mam na myśli całowania w ogóle (mam nadzieję, że nie jesteś na warunkach Pretty Women ), mam na myśli całowanie, które jest spontaniczne i znaczące, jak z powrotem w liceum. Nie ograniczaj całowania do bycia tylko sposobem na przywitanie i pożegnanie, lub jako sposób na zainicjowanie intymności. Pocałuj głęboko i namiętnie, gdy nie ma żadnych oczekiwań lub powodu w ogóle – gdy idziesz na obiad, w środku rozmowy, lub po prostu losowo przypomnieć im, że je kochasz.

8. Priorytetem jest wspólne śmianie się

Śmiech może być najlepszym lekarstwem, ale jest to również najlepiej zachowany sekret utrzymania iskry przy życiu. Znasz te czasy, kiedy żartujesz z walki lub incydentu, jak “Kiedyś będziemy się z tego śmiać?”. Po co czekać do pewnego dnia? Jeśli jesteś razem na dłuższą metę, nie ma nic, co musisz brać zbyt poważnie – kiedy możesz, zobacz humor w swoich nieporozumieniach lub niewygodnych momentach.

Oglądaj coś, co wiesz, że sprawi, że oboje będziecie się śmiać i budować wewnętrzne żarty tak samo, jak dbasz o budowanie zaufania. Przywołuj zabawne wspomnienia, wysyłaj partnerowi memy zgodne z waszym wspólnym humorem i droczcie się ze sobą, jak flirtują gimnazjaliści. Życie jest zbyt krótkie, by brać cokolwiek zbyt poważnie, zwłaszcza gdy robienie tego zabija twoją iskrę.

9. Starajcie się sobie nawzajem zaimponować

Jeśli jesteś w LTR, twój partner prawdopodobnie widział cię przez post-Taco-Bell bloat, ciężki dzień-piekło na okres, a może nawet narodziny dziecka lub dwóch. Oczywiście, twój partner prawdopodobnie widział cię w najgorszym stanie – w końcu miłość to widzenie kogoś w najgorszym stanie.

i nadal traktować ich jak najlepszych. Ale pamiętasz dni, kiedy kiedyś ubierać się dla nich? Może położyłbyś na całą twarz makijażu tylko po to, aby obejrzeć film razem na początku, lub nosiłeś swoją najładniejszą sukienkę na swobodną randkę na kolację. Kanał to samo pragnienie, aby zaimponować im i umieścić w niektórych wysiłków, aby wyglądać i czuć się najlepiej, czy to umieszczenie na olejku do ciała po prysznicu (podwaja jako samoopieki też!), lub noszenie parę wysokich obcasach na randkę obiadową.

Teraz, oboje musicie być na tej samej stronie dla tego jednego. Jeśli robisz umieścić w wysiłku i twój partner nie obchodzi zauważyć lub nie stara się zaimponować, jesteś skazany na poczucie niedoceniane . Jeśli są rodzajem osoby, która upewnia się, że mówi ci, jak piękna jesteś, nawet jeśli nie nosisz obcasów lub konturów idealnie (kto dba o to w każdym razie, prawda?), I jeśli chcą zawsze zrobić ci dumę i zaimponować ci, zasługują na trochę dodatkowego wysiłku teraz i znowu, cokolwiek ten wysiłek oznacza dla ciebie.

10. Dokonaj zmiany zamiast mieć nadzieję, że twój partner będzie

Jeśli chcesz, aby twój partner powiedział lub zrobił więcej romantycznych rzeczy, to może czuć się dużo jak nagging, jeśli jesteś stale prosząc ich, aby dać ci więcej. Zamiast pytać cały czas, pomyśl o tym , ile więcej możesz dać swojemu partnerowi. Kiedy jesteś z właściwą osobą, zauważą twój dodatkowy wysiłek i poczują się zainspirowani, aby dać trochę dodatkowego wysiłku z powrotem. Bądź hojny z uczuciem, a jeśli kochasz je bezwarunkowo, udowodnij to.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, pomyśl o zachowaniach, które oboje mieliście na początku swojego związku. Pomyśl o tym, jak myślałeś o nich, jak je traktowałeś, jak bardzo chciałeś je uszczęśliwić. Jeśli zachowasz się tak, jakby to był początek, może nigdy nie będzie miał końca. *Cue the Happily Ever After*

Don’t Let Sex Become a Chore: 12 Ways To Keep Things Spicy