Za dużo napoju jajecznego? Oto jak leczyć skórę po kacu

Wszyscy mówią o bólach głowy, mdłościach, uczuciu “woda jest najlepiej smakującym płynem na Ziemi” o 2 w nocy, niepokoju, DADach i oczywiście o oślepiającym świetle wpadającym przez okna. Ale nie mówimy o sposobach, w jakie kac psuje ci twarz. Zaczerwienienia, obrzęki, stany zapalne, wypryski, suchość – poranek po nie jest łaskawy dla naszej twarzy. Mówimy tu o okropnym problemie, jakim jest skóra na kacu.

Nie sugeruję, że w tym sezonie świątecznym wszyscy pijemy w nadmiarze, ale mówię, że jeśli zdarzy się tak, że podczas świątecznej imprezy w biurze wpadnie ci w ręce o jeden raz za dużo napojów gazowanych, gorących koktajli z dodatkiem miętowego sznapsa lub – co jest moim osobistym faworytem – mikołajowych militariów, to będę cię wspierał, gdy następnego dnia twoja skóra nieuchronnie zacznie się źle zachowywać. Oto najlepsza rutyna, którą należy wykonać po wielkiej nocy.

1. Wypij trochę wody. Dużo wody.

Wypij co najmniej 32 uncje wody – zwłaszcza zanim wypijesz kawę. My również gorąco sugerujemy kawę. I ibuprofen.

2. Oczyszczanie olejem

Produkty do oczyszczania skóry z olejków są magiczne. Nie tylko lekko nawilżają skórę w pierwszym etapie rutyny, ale także usuwają brud, olej i wszelkie pozostałości makijażu (bo wszyscy wiemy, że jesteśmy trochę mniej niż sumienni w usuwaniu naszego makijażu, gdy wypiliśmy o jeden kieliszek za dużo). Upewnij się, że emulgować środek czyszczący z wodą, aby usunąć wszystko łatwo.

3. Drugie oczyszczanie

Kiedy Twoja skóra jest delikatna, pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić, jest wybór łagodniejszego środka oczyszczającego. Niektórzy estetycy i dermatolodzy twierdzą, że preparat oczyszczający jest najważniejszym krokiem w Twojej rutynie; to właśnie on przygotowuje Cię do sukcesu w dalszej części cyklu. Kiedy Twoja skóra jest odpowiednio oczyszczona i nie ma uczucia ściągnięcia lub wysuszenia, jesteś gotowa, aby sięgnąć nieco głębiej.

4. Chemiczny środek złuszczający

Chemiczny środek złuszczający to naprawdę świetny sposób, aby dodać skórze energii, zwłaszcza jeśli marzysz o promiennej skórze. Możesz wypróbować tonik, maskę lub peeling – o ile mają one w składzie kwasy złuszczające, takie jak kwas migdałowy (najdelikatniejszy), glikolowy, salicylowy, mlekowy i jabłkowy. Pozbądź się wszystkich martwych, uszkodzonych przez alkohol komórek skóry, aby odsłonić skórę, która wygląda jak przed pierwszym łykiem!

5. Maseczka z glinki

Dobra maska detoksykująca nie tylko pomaga leczyć wszelkie wypryski, które już się zaczęły, ale także zatrzyma inne na ich drodze. Opt za coś, co nie będzie wysuszyć skórę dalej, jak te:

6. Maseczka nawilżająca

Alkohol pozbawia skórę wody, więc dużo go zwykle pozostawia nas dość odwodniony (stąd myślenie “woda jest tak dobry” za każdym razem budzisz się kaca), i to obejmuje naszą skórę. Moim ulubionym sposobem na uzyskanie ultranawilżonej skóry jest nakładanie warstw produktów nawilżających; o ile nie jesteś osobą bardzo tłustą, zazwyczaj nie wystarczy nałożyć kremu nawilżającego, aby uzupełnić braki w odwodnionej skórze. Nawodnienie skóry sprawi, że będzie ona wyglądać jasno, równomiernie i przejrzyście, a także pomoże w rozpoczęciu leczenia wszelkich wyprysków, zaczerwienień i suchych plam – to wszystko, czego możesz potrzebować i pragnąć po kacu.

Maska w arkuszu jest moim go-to, aby uzyskać to zrobić, zwłaszcza, że nie trzeba go zmyć. Aby Twój arkusz maski extra relaksujące, trzymać maskę w lodówce. Będzie ona niezwykle orzeźwiająca, a jednocześnie zapewni Twojej skórze TLC, które

zasługuje.

7. Nawilżacz

Teraz nadszedł czas, aby wejść z wielkim pistoletem – żaden z tych “żelowych kremów” lub “lekkich kremów nawilżających z SPF”. Nie, to czego potrzebujesz to gęsty, bogaty, TataTM krem nawilżający, który zablokuje wszystko co zrobiłeś powyżej, odpokutuje za twoje grzechy i kupi ci diamenty na święta. Twoja skóra jest największym organem w ciele, a my wiemy, że alkohol w zasadzie sieje spustoszenie w każdym ważnym organie (jakże niegrzeczne dla czegoś, co czuje się tak dobrze), więc dajesz jej R+R, na które zasługuje właśnie teraz.

Jeśli masz do czynienia z bardziej tłustą skórą niż zwykle (co nie jest rzadkością, gdy łączysz drinki z późną nocą z pizzą i tacos – najlepsze rodzaje nocy, amirite?), możesz wypróbować tonik nawilżający, jak mój obecny ulubieniec z Laneige. Jest to hybryda toniku i kremu nawilżającego, która w przypadku skóry tłustej może być stosowana samodzielnie jako krem nawilżający. W przypadku skóry suchej, jest to świetny krok dodatkowy, aby naprawdę nawilżyć skórę.

8. Krem

pod oczy

A skoro już przy tym jesteśmy, nie zapomnij o kremie pod oczy. Te opuchnięte oczy wołają do ciebie w czystej agonii po nocy, którą właśnie sprawiłaś, że wytrzymały – potraktuj je wyjątkowo dobrze.

9. Zrób masaż twarzy

Zwiększ krążenie i przepływ krwi, wykonując masaż twarzy z drenażem limfatycznym. Możesz użyć narzędzia takiego jak gua sha lub palce – albo działa tak długo, jak przygotować skórę z olejem, który nie będzie ciągnąć na skórę, jak zrobić masaż. Skoncentruj się głównie na dolnych partiach twarzy i pod oczami, ponieważ są to kluczowe miejsca, w których nadmiar alkoholu powoduje opuchnięcie twarzy. Sposób, w jaki smakuje hash brown z McDonald’s, jest dokładnie taki sam, jak odczucie masażu twarzy dla Twojej skóry. Oto: mój obecny ulubiony tutorial masażu i rutyna do naśladowania.

10. Użyj wałka do lodu

Jest powód, dla którego toczenie zimnych łyżek lub wałków lodowych (lub zwykłych starych kostek lodu, gdy jesteś w szczypcie – wszyscy to zrobiliśmy) czuje się niesamowicie: Alkohol rozszerza naczynia krwionośne, a zimny kompres może pomóc w regulacji tego, zmniejszając zaczerwienienie i depuffing skóry.

Jeśli nie masz możliwości zrobienia sobie rolki z lodu lub chcesz przejść na wyższy poziom, włóż swoje produkty do pielęgnacji skóry do lodówki. Pomyśl o tym, jak wziąć swoją pielęgnację skóry na skałach.

11.

Zastosuj

SPF

Jeśli stosowałaś AHA lub BHA, musisz użyć SPF, aby chronić skórę przed słońcem, ponieważ kwasy te sprawiają, że skóra jest jeszcze bardziej podatna na uszkodzenia słoneczne. Pamiętaj, aby nakładać filtr SPF po tym, jak wszelkie oleje osadzą się na skórze lub stosować puder SPF na makijaż.

Wirusowy trend, który może rozwiązać wszystkie problemy związane z pielęgnacją skóry