Ten człowiek chce, aby jego żona podzieliła się swoimi pieniędzmi, podczas gdy on zatrzyma swoje i Reddit je zamknie.

Jednym z najczęstszych problemów, które powodują pary do walki jest, bez zaskoczenia, pieniądze. Straciliśmy rachubę, jak wiele historii słyszeliśmy o parach próbujących uporządkować swoją finansową przyszłość zarówno razem, jak i osobno oraz o różnych sposobach, które mogą powodować tarcia.

W niedawnym wątku Reddit /AITA, jedna kobieta podzieliła się tym, jak ona i jej mąż są obecnie w jednym z takich dylematów: Podczas gdy on utrzymał swój pozaszkolny koncert coachingowy side-hustle i pieniądze, które pochodzą z niego do użytku osobistego, on argumentuje, że jej pieniądze pochodzące z pracy psiej opiekunki powinny być dzielone.

“Staram się trzymać to krótko. Mąż trenuje piłkę nożną 4 h dziennie przez wszystkie dni tygodnia i sobotę poza swoją pracą dzienną, zachowuje wszystkie pieniądze, które robi dla siebie. Niedawno zacząłem robić dog sitting, aby przynieść dodatkowe dochody dla siebie poza moją dzienną pracą aswell i kiedy powiedziałem mu, że planuję zachować wszystkie pieniądze,” napisał plakat. “…powiedział, że to nie jest sprawiedliwe, ponieważ pies jest w jego domu też i naruszanie jego dzień do dnia, powiedziałem mu, że jego trener jest naruszanie mojego dnia do dnia, jak to pozostawia mnie jako jedynego opiekuna naszych dwóch dzieci (2 i 10 tygodni) i argumentuję, że oboje zrezygnować z niektórych wygody tak, że drugi może mieć mały dochód boczny. On się nie zgadza i chce zatrzymać swoje pieniądze z coachingu i podzielić się moimi pieniędzmi za siedzenie na psie. Czy nie mam racji, odmawiając tego? Pieniądze, które on zarabia na coachingu, a ja na siedzeniu, są prawie dokładnie takie same”.

Czyli już wcześniej długo dyskutowaliśmy na ten temat. Osobne i przejrzyste finanse w związkach? Są zdrowe, aby mieć (szczególnie dla kobiet, rodziców stay-at-home lub osób, które są tradycyjnie bardziej prawdopodobne, aby być kontrolowane finansowo przez ich wyżej zarabiających partnerów). Istnieje pewien niuans tej całej umowy w małżeństwie, gdzie starasz się dzielić odpowiedzialność za wspólne rachunki (opieka nad dziećmi, czynsz, kredyt hipoteczny, media, wakacje lub rodzina) i pozostać wiernym swoim obietnicom i potrzebom rodziny – ale pod warunkiem, że utrzymujesz komunikację elastyczną i realistyczną w skomplikowanych finansowo czasach, w których żyjemy, nie ma nic złego w utrzymywaniu oddzielnego budżetu na własny użytek.

Ale problem w tej konkretnej sytuacji wydaje się być, że nie ma zestawu zrozumienia, jak każdy partner czas, praca i side-hustle fundusze powinny być wycenione. Jej mąż nie widzi problemu w tym, że jego pieniądze na coaching pozostają w “moich pieniądzach”, ale uważa, że jego żona nie ma takiego samego prawa do pieniędzy, które zarabia poza swoją codzienną pracą.

I właśnie ta fundamentalna kwestia budzi niepokój Redaktorów: “NTA, ale proszę dbać o siebie. To niesamowicie niepokojące, że w jego oczach on może mieć oddzielne finanse, a ty nie” – napisał jeden z komentujących. Drunk man with a glass of brandy in the pub Related story Reddit Is Livid at This Woman’s Family for Trying to Bring Alcohol Into Her Sober Home

Inni również podnieśli alarm, że takie zachowanie jest niebezpiecznie blisko nadużycia finansowego, jeśli po prostu nie ma ruchu, kompromis lub współpraca w sprawie tego, dlaczego pieniądze, które ona zarabia, stają się gminne, a jego nie.

“NTA. Albo wasze side hustle są wspólne, bo przeszkadzają drugiemu małżonkowi, albo należą w całości do małżonka zarabiającego pieniądze, ale to powinno być spójne” – dodaje inny plakat. “Wszelkie koszty związane z side hustle powinny podobnie albo oba są wspólne, albo oba są oddzielne”.

I jest jeszcze fakt, że OP pracuje na pełny etat i zajmuje się opieką nad dziećmi solo, podczas gdy jej mąż trenuje i zarabia “swoje pieniądze”. Komentatorzy twierdzą, że on nie uznaje pracy, którą ona wykonuje (i tego, czego on zdecydowanie nie robi) w tym dziwnym równaniu finansów, które ma na głowie.

“On właściwie jest ci winien pieniądze, które dostaje od piłki nożnej, bo jesteś w domu niańcząc JEGO dzieci”, jak dodał jeden mądry komentator. “Jeśli on jest poza domem przez cztery godziny każdego dnia, jest ci winien dwie godziny. Bez ciebie nie byłby w stanie zdobyć drugiej pracy”.

The TL;DR tutaj? Współpraca finansowa między partnerami musi się zdarzyć, bez wątpienia – ale musi istnieć fundamentalna podstawa szacunku dla wzajemnego czasu, pracy i wkładu do wspólnych zasobów w równaniu, aby można było to zrobić w sposób, który robi dobrze całej rodzinie.

Zanim pójdziesz, sprawdź aplikacje zdrowia psychicznego przysięgamy przez:

The-Best-Most-Affordable-Mental-Health-Apps-embed-