Przewodnik krok po kroku: Zerwanie, gdy mieszkacie razem

Nie ma tu żadnej powłoki cukrowej, nawigowanie po rozstaniu podczas wspólnego zamieszkiwania jest trudne. Ale uwaga spoiler: przeżyjesz to. Według U.S. Census Bureau, liczba niezamężnych partnerów mieszkających razem prawie potroiła się w ciągu ostatnich dwóch dekad. Jeśli wszyscy mamy wiele związków w naszym życiu i jeden (jeśli to), który trwa całe życie, robisz matematykę: Jeśli przechodzisz przez rozpad podczas mieszkania razem, nie jesteś sam. Czytaj dalej, aby podjąć kroki, które pomogą uczynić podział tak łatwy (i polubowny), jak to możliwe.

7 kroków do podjęcia, gdy zrywasz, ale mieszkasz razem:

1. Przeprowadzaj rozmowy logistyczne oddzielnie od rozmowy o związku

Może być kuszące, aby prowadzić rozmowę o zerwaniu z dramatycznym ogłoszeniem, że się wyprowadzasz. Podczas gdy pytanie o to, kto dokąd zmierza, będzie naturalnie pojawiać się podczas rozmowy o zerwaniu, pamiętaj, aby zrobić sobie i swojemu partnerowi przysługę w postaci pierwszych kilku rozmów dotyczących tylko związku. Emocje będą wysokie, więc może się okazać, że trzeba będzie zrobić sobie przerwę i wrócić do dyskusji kilka różnych razy, jeśli pojawi się pokusa powrotu do sytuacji życiowej. Kiedy możesz dostać się do miejsca po początkowym szoku rozpadu, poproś ich, aby odłożyć czas na konkretne omówienie logistyki. To może być tak proste, jak mówiąc, że jesteś przygotowany do pobytu u przyjaciół lub rodziny przez kilka dni, podczas gdy zaczniesz sortować przez szczegóły.

2. Ustal konkretną datę wyprowadzki

Podejmij decyzję o wyprowadzce tak szybko, jak to możliwe, ponieważ pomoże Ci to w utrzymaniu tempa dla wszystkich innych decyzji. Jeśli oboje jesteście w leasingu, oboje jesteście odpowiedzialni za czynsz, więc zdecydujcie, które z was jest w lepszej sytuacji, aby przejąć całość leasingu lub płatności hipotecznych, gdy jedno z was się wyprowadza. Może to również oznaczać, że jedno z was zdecyduje się pomóc drugiemu w pokryciu kosztów założenia małej rezydencji w innym miejscu i oboje podzielicie się całością kosztów utrzymania waszego pierwotnego miejsca zamieszkania.

Zaangażuj tutaj swojego właściciela mieszkania. Nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszy on o rozstaniu z konkubentem i może mieć różne opcje, od opłaty za zerwanie umowy najmu po zgodę na podnajem (FYI, właściciel będzie musiał zatwierdzić nowego najemcę wprowadzającego się i przejmującego umowę najmu z Tobą lub Twoim byłym). Spędzić trochę czasu mapowania kosztów finansowo (i emocjonalnie) każdej opcji. Na przykład, podczas gdy opłata za przerwę w leasingu może być kosztowna, oboje możecie zdecydować, że jest to warte czystej przerwy.

3. Szanuj swoje nowe pomysły na przestrzeń

Niezależnie od tego, jak kwadrat, który ostatecznie porusza się gdzie, będzie jakiś odcinek czasu, kiedy będziesz mieszkał razem podczas rozbicia. Yikes. Ustaw tyle struktury dla dzielenia przestrzeni, jak to możliwe. Adresować rzeczy, takie jak kto będzie spać gdzie i jak obowiązki będą obsługiwane. Na tym etapie łatwo jest przyjąć tę samą rutynę, np. twój były bierze na siebie nocne obowiązki związane ze zmywaniem naczyń, a ty gotujesz, ale pozostawanie w tych nawykach w związku nie jest zdrowe dla żadnego z was.

Wasza przestrzeń stanie się teraz nieco bardziej “współlokatorska”, więc traktujcie ją jako taką. Porozmawiaj o konkretnych dniach tygodnia, w których ty lub twój były moglibyście mieć przyjaciół, aby druga osoba mogła zaplanować wyjście. Potrzeba całej wioski, aby poradzić sobie z trudnym rozstaniem, ale zróbcie wszystko, aby uhonorować swój własny, prywatny czas w domu, aby się smucić i process. Och, i jeśli można zgodzić się na żadnych romantycznych przedsięwzięć lub dat nad podczas gdy drugi jest tam (lub jak, kiedykolwiek), to będzie lepiej dla obu swoich sanity.

4. Miej szczegółową rozmowę o finansach

Jeśli finanse czują się skomplikowane, można rozważyć mediację rodzinną (to nie tylko dla małżeństw lub tych z dziećmi!). Posiadanie obiektywnej strony trzeciej, która pomoże ci w nawigacji właściwych pytań, które należy zadać sobie nawzajem i będzie głosem rozsądku w emocjonalnym czasie, może być pomocne. Większość kohabitujących par potrzebuje tylko kilku sesji, aby uporządkować finanse i logistykę.

Dyskusje o pieniądzach obejmują wszystko, od potencjalnego podziału kont bankowych do ewentualnego wykupienia części głównego elementu domu, który chciałbyś powiesić (witaj, płaski ekran). Czy jesteś objęty ubezpieczeniem zdrowotnym swojego partnera? Czy jest on twoim punktem kontaktowym w nagłych wypadkach i czy może podejmować decyzje medyczne za ciebie? Czy jest beneficjentem jakiejś polisy ubezpieczeniowej? Wszystkie te pytania są rzeczami, które należy omówić i zaktualizować tak szybko, jak to możliwe.

5. Sprawiedliwy podział majątku

Zacznij od podstaw, a kiedy masz wątpliwości, po prostu odpuść (łatwiej będzie ci zrezygnować z dywanu w salonie dla własnego zdrowia psychicznego, niż walczyć o niego z przekory). To powiedziawszy, jeśli miałeś coś przed swoim związkiem, powinno to należeć do ciebie. Również prezenty należą do tego, komu został podarowany, a dług w twoim imieniu jest twoją odpowiedzialnością, niezależnie od tego, kto dokonał zakupu. Choć może to być niewygodne, bycie tak konkretnym, jak to tylko możliwe, zmniejsza ilość walk w dół linii. Na przykład, kiedy mówisz, że może zatrzymać “rzeczy kuchenne”, on może wziąć to na myśli swój wymyślny mikser, podczas gdy ty po prostu chciałeś puścić naczynia. Narysuj listę przedmiotów, które są ważne dla was obojga i zapisz, kto co bierze.

Rozważ wzięcie swoich najbardziej cennych osobistych kosztowności (biżuteria, czasopisma, albumy ze zdjęciami itp.) do domu przyjaciela na przechowanie w tym czasie, nawet jeśli to ty zostajesz w domu. Prawdopodobnie będziesz w domu o wiele mniej RN, a rzesza przyjaciół, kolegów, a nawet pracowników przeprowadzki może robić swoje drogi w i z twojej przestrzeni bardziej niż normalnie. To trochę spokoju, aby wiedzieć, że niektóre ważne rzeczy są poza domem.

6. Ustal nowe granice

Te rozmowy są okropne, nawet w najlepszych okolicznościach. Oboje jesteście zmęczeni, zużyci i naprawdę emocjonalni, ponieważ nawigowanie rozpadu to ciężka praca. Niektóre dni będą wydawać się idealnym rozwiązaniem, aby wpełznąć z powrotem do łóżka razem (dosłownie lub w przenośni). Ale ponowne popadnięcie w “rutynę pary” tylko skomplikuje odwijanie waszego życia i uniemożliwi wam obu uzdrowienie i pójście dalej. Zamiast tego, bądź świadomy w opiece nad sobą i znajdź przestrzeń w domu, którą możesz wyrzeźbić jako własną. Wiedz, że oznacza to również, że sprawdzanie w ciągu dnia z tekstami lub dorywczo wiszące (nawet jeśli jest to pod przykrywką “tylko przyjaciele”) jest tendencja do bycia zbyt osobistym, jeśli jesteś w trybie rozpadu.

7. Wypełnij swój kalendarz społeczny i poproś przyjaciół o pomoc

Utrzymanie zajęty służy kilka celów. Oczywiście, to wspaniałe mieć wsparcie swoich przyjaciół w tym czasie, a jako dodatkowy bonus, to dostaje cię z wspólnej przestrzeni. Będziesz również w stanie wykorzystać ten czas, aby sprawdzić z przyjaciółmi na ich wziąć na każdej logistyki może nie myśleć o. Rozstania mogą

być ogromną emocjonalną mgłą i pomocne jest, aby przyjaciele przypomnieli ci o głównych decyzjach życiowych lub zakupach, o których możesz nie myśleć. Na przykład, czy odłożyłeś płatność na wspólne wakacje, które teraz nie mają miejsca? Czy jest kaucja za mieszkanie, która będzie musiała być podzielona za kilka miesięcy od teraz, kiedy zostanie zwrócona? Poproś przyjaciół, aby pomogli ci pomyśleć o “nie teraz” decyzjach, które trzeba podjąć.

A jeśli absolutnie nie możesz się wyprowadzić.

..

Miranda i Steve nauczyli nas wielu rzeczy, w tym tego, że zerwanie w dużym mieście jest absurdalnie drogie. Ty i twój ex możecie gapić się w dół kilku miesięcy najmu lub czekać na sprzedaż domu, podczas gdy mieszkacie razem i nie macie opcji, aby żyć oddzielnie. Jeśli tak jest, wiedz, że nie musisz być “przyjaciółmi” na tym etapie. Ogólny szacunek i pełen respektu dystans mogą przejść długą drogę w utrzymaniu serdecznych warunków życia. Kiedy już ustalisz swoją własną przestrzeń, pracuj nad tym, aby po prostu przejść do swojej rutyny.

Albo jeśli utrzymujesz dom.

..

Zrób wszystko, aby odświeżyć swoją przestrzeń. Być może nie masz nastroju lub przestrzeni finansowej, aby wydać masę pieniędzy na zmianę wystroju, ale drobne szczegóły mogą zrobić wielką różnicę w przeprowadzce. Nawet zmiana ustawienia mebli lub zakup nowej pościeli może sprawić, że poczujesz się jak w nowym środowisku. Chociaż wiesz już, aby zdjąć zdjęcia i pamiątki, które oboje dzieliliście, zrób sobie przerwę, zanim zaczniesz stosować politykę spalonej ziemi i wyrzucisz je wszystkie. Rozważ schowanie kilku w pudełku poza zasięgiem wzroku. Są one nadal punkt orientacyjny tego czasu i przestrzeni w swoim życiu i może się okazać, że patrząc na nich kilka lat od teraz przypomina, jak wiele siły miałeś coraz przez ten trudny czas.

Jak znaleźć swoją pewność siebie po rozstaniu