Pęcherze zniknęły: Jak się rozchodzić w nowych butach

Jasne, nowe buty są zawsze zabawne, ale jedną rzeczą, o której nikt nie mówi wystarczająco dużo, jest to, jak trudne może być ich przełamanie. Wszyscy byliśmy tam wcześniej: Jesteś podekscytowany, aby nosić tę nową parę butów, które w końcu wybrałeś i wyjść z domu w stroju, który mentalnie zaplanowałeś, który doskonale je zaprezentuje. Nadchodzi dzień, zużywasz je, a do południa twoje stopy płaczą i nie możesz przejść więcej niż pięć stóp bez zrobienia przerwy. Prawdę mówiąc, nie możesz winić nikogo poza sobą – wygląda na to, że nie poświęciłeś czasu na ich rozchodzenie.

Oczywiście, nie wszystkie buty muszą być rozchodzone, ale wiele z nich wymaga rozchodzenia (dotyczy to również wielu butów, które są luksusowe i wykonane z najlepszych materiałów). Od skórzanych butów po loafersy z podeszwą, które są oszałamiające, ale mają talent do ocierania się o piętę – wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoje buty pracowały dla Ciebie, to odrobina TLC i pracy przygotowawczej.

Zanim spakujesz swoje nowe buty na wycieczkę lub wsuniesz je na dojazd do pracy, poświęć trochę czasu, aby uratować swoje podeszwy dzięki tym niezawodnym wskazówkom, które pomogą Ci się w nich odnaleźć.

1. Noś je w domu

Niezależnie od tego, czy siedzisz przy biurku, czy przynosisz zakupy, wsuń swoje nowe buty, aby mogły zacząć formować się do kształtu Twoich stóp. Kilka założonych butów pozwoli im na dopasowanie się do kształtu stopy i pozwoli Ci zauważyć, czy są jakieś miejsca, które Cię uwierają (np. czy ocierają się o kostkę).

2. Zainwestuj w shoe shaper

Oczywiście istnieje narzędzie, które wykona za Ciebie tę poręczną pracę. shoe-shaper to regulowane narzędzie, które umieszczasz na wewnętrznej stronie butów, aby rozciągnąć je w określonych obszarach, w których możesz potrzebować więcej miejsca. Czy Twoja lewa stopa jest większa niż prawa? Czy Twoja pięta zbyt mocno ociera się o tył buta? But shaper jest odpowiedzią na to pytanie. Po uzyskaniu poczucia, jak buty się czują, możesz je odpowiednio dostosować z pomocą shoe shaper.

3. Spróbuj metody “skarpetka i suszarka”.

Odwieczny hack na przełamanie w upartej pary butów jest użycie trochę ciepła. Załóż grubą parę skarpet (lub dwie) i włóż buty, które próbujesz włamać. Następnie uderz je odrobiną ciepła z suszarki. Jeśli martwisz się o konkretny obszar, taki jak tylna część loaferów, spędzaj tam trochę więcej czasu. Ciepło i dodatkowa poduszka ze skarpet pomoże materiałowi uformować trochę tak, że nie ma już tego sztywnego, just-out-of-the-box czuć.

4. Zrób badania

Niestety, czasami trochę badań jest niezbędne przed dokonaniem zakupu, a to samo dotyczy dodawania nowej pary butów do swojej szafy. Jeśli znasz swoje obszary problemowe, jeśli chodzi o stopy, najlepiej jest kupić but, który wiesz, że nie da ci trudnego czasu. Od filmów TikTok do przewijania wszystkich recenzji na liście online, widząc POV innych ludzi przed złożeniem zamówienia jest koniecznością.

5. Nie spiesz się z tym

<img src=”https://media.theeverygirl.com/wp-content/uploads/2022/10/the-everygirl-how-to-break-in-shoes-3-e1666970310195.jpg” alt=”” width=”900″

height=”988″ />

Chociaż może to być kuszące, aby nosić swoje nowe buty wokół domu przez godzinę i głowę za drzwi w nich następnego dnia, cierpliwość jest kluczem. Nie stawiaj się w sytuacji, w której utkniesz poza domem na 12 godzin w butach, które mogą sprawiać Ci problemy. Nie spiesz się, rozluźnij się w nich, a pęcherze staną się przeszłością.

Buty, które zastąpią nasze buty tej jesieni