Poradnik każdej dziewczyny dotyczący manifestacji i osiągania najlepszego życia

Od 30-sekundowych filmików na TikTok do Lizzo przysięgającej, że to jej sekret sukcesu, manifestacja z pewnością ma swój moment. Po kilku latach poczucia braku kontroli, ma sens, że praktyka, która pomaga ci poczuć się bardziej odpowiedzialnym za własne życie, będzie trendy (nawet powyżej #fetapasta i #dogsoftiktok, dziękuję bardzo). Ale z całym tym dodatkowym hałasem, rzeczywiste zasady manifestacji zostały źle zrozumiane lub źle skonstruowane po drodze. Więc czy jesteś sceptykiem, fanem die-hard, lub po prostu trochę zaintrygowany, wyruszyłem zrobić moje badania, sondaż ekspertów, i przynieść tylko prawdę Instagram-kochany praktyki obiecując przekształcić swoje życie.

Przede wszystkim, niech się z drogi, co manifestacja nie jest : To nie jest szybka poprawka, to nie jest magia, i to nie jest łatwy sposób na zdobycie torby Chanel (jeśli zobaczę jeszcze jeden TikTok o manifestowaniu drogich rzeczy materialnych…). Teraz, gdy mamy to z drogi, czytaj dalej o tym, czym jest manifestacja i o namacalnych krokach, które właśnie mogą przyciągnąć twoje najlepsze, najszczęśliwsze, najbardziej udane życie.

Co to jest manifestacja?

Chociaż jest to obecnie trend na TikTok, manifestacja nie jest niczym nowym. Była przedmiotem dziesiątków bestsellerowych książek (mianowicie The Secret i The Law of Attraction Made Easy) i była chwalona przez liderów myśli, takich jak Oprah i Deepak Chopra. Ale nawet przed Oprah lub listą New York Times Best Sellers, zasady podobne do manifestacji były używane w duchowych i filozoficznych praktykach przez wieki, od transcendentalizmu do hinduizmu. Samo prawo przyciągania zostało pierwotnie teoretyzowane przez XIX-wiecznego spirytystę Phineasa Quimby’ego. Innymi słowy? To gówno ma światowe religie, postacie historyczne i setki lat poparcia.

Żeby nie było zbyt prosto, podstawowym założeniem manifestacji jest przekształcenie myśli w rzeczywistość, ale nie chodzi tylko o życzenie i myślenie, że to się spełni (to nie jest historia o Kopciuszku!). Manifestacja polega na wykorzystaniu działań, emocji, przekonań i nawyków do tworzenia własnej rzeczywistości. Odkąd stała się bardziej mainstreamowa, wielu ludzi myli manifestację z pragnieniem czegoś, ale manifestacja jest mniej o pragnieniu, a bardziej o tworzeniu, wiedząc, że jesteś twórcą swojego własnego życia. Intencjonalna manifestacja wymaga wysiłku, aby przeprogramować to, co już nie służy i podjąć działania na tym, co będzie.

Również, podczas gdy manifestacja jest uważana za praktykę, jest to coś, co robimy przez cały dzień każdego dnia, czy jesteśmy tego świadomi czy nie. Zgodnie z prawem przyciągania, to, jaką energię wkładasz w świat, jest tym, co otrzymujesz z powrotem (nawet jeśli jest to podświadome), więc praktyka manifestacji polega po prostu na byciu bardziej intencjonalnym z tym, jak tworzymy nasze własne życie.

6 namacalnych kroków, aby zacząć manifestować już teraz

1. Pozwól sobie na częstsze marzenia

Podstawowym pierwszym krokiem do zamanifestowania swoich marzeń jest właściwie tylko pozwolenie sobie na robienie więcej tego, co zwykłeś robić jako dziecko. W naszym stresującym, ruchliwym życiu, większość naszych myśli spędzamy martwiąc się o to, co może się wydarzyć lub robiąc listy rzeczy do zrobienia dla tego, co musi się wydarzyć. My bardzo rzadko używamy nasz brainpower dostawać ekscytujący o czym chcemy zdarzać się. W ten sposób pierwszy krok w manifestacji jest przypominać sobie że nasz życia no są właśnie przeznaczony być przyziemnymi to-do listami lub rutynowymi rozkładamii istnieją nieograniczone możliwości tego, czym może być nasze życie. Aby wprowadzić to w życie, pozwól sobie na czas, aby pomarzyć o tym, co chcesz z każdego kubełka swojego życia (kariera, związki, podróże, itp.), tylko po to, aby podekscytować się możliwościami życia. Także, budzić się każdy ranek myśleć o wszystkie dobre rzeczy które mogą zdarzać się ten dzień i co chcesz twój dzień patrzeć jak (spojrzenie – ty już manifestujący!).

2. Uzyskaj jasność co do tego, co chcesz zamanifestować

Następnym krokiem do manifestacji jest wiedząc, co chcesz zamanifestować w pierwszej kolejności. To może brzmieć oczywiste, ale jest to powszechny błąd. Na przykład, można dostać tak złapany w chcąc więcej pieniędzy, że próbujesz zamanifestować awans, ale to praca, która jest wszystko złe dla Ciebie. Wyjaśnij, co chcesz zamanifestować, pytając siebie, czego naprawdę chcesz (np. obfitości finansowej, kochającego związku itp.), a następnie sprawdź, jakie działania naprawdę dadzą ci rezultaty, których pragniesz. Kiedy już będziesz miał jasność co do tego, co chcesz zamanifestować, musisz też nabrać konkretów: Zamiast “chcę być w związku”, zdefiniuj, jak ten związek wygląda i jak się czuje, i zrób listę cech, których oczekujesz od partnera.

3. Wyraź to, co manifestujesz

Powtarzam: Manifestacja to nie tylko myślenie o tym, czego chcesz i nadzieja, że to się spełni. Działanie jest najważniejszą częścią. Wyrażanie swoich celów wygląda inaczej dla każdego, czy to jest dziennikarstwo, mówienie swoich intencji na głos, wizualizowanie swoich celów, lub tworzenie tablicy wizji, ale bez względu na to, jak to kliknie dla ciebie, wyrażaj dokładnie to, co chcesz zacząć wprowadzać do rzeczywistości. Konsekwencja jest również ważna, więc umieść swoją tablicę wizji gdzieś, gdzie będziesz ją często widział lub poświęć każdą poranną medytację na wizualizację swoich celów – to utrzyma twoje manifestacje z przodu twojego umysłu. Weź też odpowiedzialność za to, co manifestujesz. Zacznij mówić przyjaciołom i rodzinie, że pracujesz nad uzdrowieniem swoich symptomów lub że rok 2023 będzie rokiem, w którym dokonasz przełomu w swojej karierze – przejęcie własności i wyrażenie swoich pragnień jest tym, co zamienia je w cele, a nie tylko w życzenia.

4. Zrób listę kroków działania, które możesz podjąć już teraz

Większość ludzi wie o prawie przyciągania, ale istnieje również kluczowe prawo działania. Manifestacja to nie magia – twoje działania tworzą twoją rzeczywistość, a sposób w jaki wprowadzasz swoje manifestacje w życie jest tym, co przynosi rezultaty. Poświęć trochę czasu na przejrzenie swojej listy celów i zastanów się, jakie kroki musisz podjąć, aby je osiągnąć. Na przykład, jeśli chcesz mieć bardziej satysfakcjonującą karierę, czy musisz zaktualizować swoje CV, nawiązać więcej kontaktów, czy wziąć udział w zajęciach?

Jeśli nie jesteś pewien, jakie kroki działania doprowadzą Cię do osiągnięcia Twoich celów, zastanów się, co zrobiłby “przyszły Ty”. Na przykład, jak “przyszły Ty” zachowuje się wobec innych ludzi, jak wygląda jego poranna rutyna i co nosi do pracy? Nawet najmniejsze szczegóły tego, jak wizualizujemy zachowanie naszego najwyższego “ja”, mogą dostarczyć wglądu w to, jak powinniśmy zachowywać się teraz. Innymi słowy, zachowywanie się jak osoba, która już osiągnęła te cele, pomaga ci stać się tą osobą.

5. Praktykuj wdzięczność

Może to brzmieć sprzecznie z intuicją, aby osiągnąć to, czego nie masz, będąc wdzięcznym za to, co masz, ale wdzięczność jest kluczową częścią manifestacji, o której wiele osób zapomina. o. Prawo przyciągania mówi, że kiedy jesteś nastawiony na brak (lub skupiony na tym, że nie masz wystarczająco dużo, czy to pieniędzy, miłości, przyjaźni itp. Przesuń się do obfitości poprzez skupienie swojej energii na tym, co masz (wdzięczność!), co pomoże przyciągnąć więcej tej dobrej rzeczy. Tak, możesz skupić się na tym, czego chcesz, nie skupiając się na tym, czego nie masz. Na przykład, jeśli chcesz bardziej satysfakcjonującej kariery, poczuj wdzięczność za pasje lub doświadczenie, które już masz i wizualizuj, jak wygląda Twoja wymarzona kariera, ale nie marnuj energii czując się przygnębionym z powodu tego, że Twojej karierze teraz brakuje. Spróbuj regularnie pisać dziennik lub robić listy tego , co masz, co przyciągnie do ciebie jeszcze więcej.

6. Pozwól odejść przekonaniom, nawykom, rutynie i relacjom, które cię powstrzymują.

Tak jak brak mindset, negatywność, strach, zwątpienie w siebie i złe nawyki są potencjalnymi blokadami drogowymi w twojej praktyce manifestacji. Ponieważ manifestujesz to, co dajesz energii, możesz podświadomie przynieść negatywne rzeczy do rzeczywistości, jak również. Na przykład mówienie sobie, że nie jesteś wystarczająco dobry, dosłownie manifestuje, że nie jesteś wystarczająco dobry i nie osiągniesz tego celu. Pro tip: Możesz chcieć pracować z terapeutą na tym etapie, ponieważ część “puszczania” może wymagać uzdrowienia przeszłych traum lub pozbycia się nawyków, których nie jesteś pewien jak się pozbyć.

Zacznij od zrobienia listy każdego wzorca myślowego lub nawyku, który może cię powstrzymywać, i pomyśl, jak zastąpić każdy z nich lepszym nawykiem lub afirmacją. Jeśli czujesz się zdrenowany lub pozbawiony inspiracji, ponieważ każdą przerwę w pracy spędzasz na przewijaniu telefonu, zastąp ten nawyk czymś, co doda ci energii i zainspiruje, np. pójściem na spacer lub czytaniem. A każda ograniczająca myśl (“Nie jestem wystarczająco dobry”) może zostać zastąpiona bardziej intencjonalną, pozytywną afirmacją (“Zasługuję na to”).