Od dawania prezentów do rodzinnej etykiety: 6 podstawowych wskazówek na pierwszy sezon wakacyjny z partnerem

Jest to najwspanialszy czas w roku, aby dzielić się z rodziną i bliskimi, a twój partner nie jest wyjątkiem. Spędzanie sezonu wakacyjnego z tymi, których kochasz, powinno być przyjemnym doświadczeniem, a nie stresującym, zwłaszcza gdy nawigujesz swój pierwszy sezon wakacyjny z nowym partnerem. Podczas tego sezonu, Twoja więź może albo wzmocnić się, albo stres może nosić Twój związek w dół. Niezależnie od tego, czy chodzi o wybór najlepszego prezentu dla partnera, czy też o to, jak uszanować jego rodzinne tradycje i praktyki, daj sobie łaskę, określając najlepsze sposoby dzielenia się tym czasem ze swoją znaczącą osobą. Jeśli jest to twój pierwszy sezon wakacyjny ze swoim partnerem, oto kilka sposobów, dzięki którym możesz sprawić, że będzie on niezapomniany, wyjątkowy i wolny od dramatów.

1. Ustal zasady dawania prezentów

Jedną z najlepszych części świąt są prezenty, które dajemy ludziom, których kochamy(i otrzymujemy!). Jeśli spędzasz pierwszy sezon świąteczny ze swoim partnerem, upewnij się, że ustalicie kilka zasad dotyczących tego, jak wygląda dawanie prezentów dla was obojga. Nieformalne omówienie tego, jak (i czy) będziecie dawać sobie nawzajem prezenty, może nie wydawać się spontaniczne ani romantyczne, ale może pomóc wam uniknąć typowych problemów, gdy zastanawiacie się, co dać swojemu partnerowi i ile wydać (w tym niewygodnej sytuacji, gdy dostałem od nich coś drogiego, a oni nie dostali nic lub odwrotnie). Dawanie prezentów może pójść niezamierzenie źle, jeśli zasady dotyczące limitów wydatków i oczekiwań nie są wyłożone na stole, a twój partner może mieć zupełnie inne oczekiwania od ciebie.

Jeśli ty i twój partner chcecie wymienić się prezentami, porozmawiajcie o tym, jak te prezenty wyglądają. Czy planujecie wymieniać się prezentami w tym samym czasie? Czy twój partner kocha sentymentalne, serdeczne prezenty czy woli droższe, użyteczne prezenty? Czy wie, jak wygląda twój budżet? Są to wszystkie ważne pytania, które należy zadać przy podejmowaniu decyzji o tym, jak i co ty i twój partner planujecie dać sobie nawzajem w tym sezonie świątecznym.

2. Szanujcie wzajemnie swoje tradycje i twórzcie własne

Tradycje wakacyjne są ważną częścią sezonu, ponieważ przynosi im powrót do nostalgicznych czasów z rodziną i bliskimi. Bez względu na to, ile czasu spędzasz ze swoim partnerem w tym sezonie, szanuj wzajemnie swoje tradycje i preferencje – zwłaszcza wokół świąt religijnych i kulturowych. Tradycje świąteczne powinny być honorowane i szanowane, ponieważ pomagają stworzyć więź między Tobą a Twoim partnerem i sprawiają, że czuje się on kochany i doceniany. Być może Twój partner jest przyzwyczajony do stawiania dekoracji świątecznych lub choinki po zakończeniu Święta Dziękczynienia, a może zamiast obchodzić Boże Narodzenie w okresie świątecznym, obchodzi Chanukę lub Kwanzę.

Jakkolwiek ty i twój partner tradycyjnie obchodzicie sezon, upewnij się, że honorujecie i robicie miejsce dla specjalnych tradycji. Piękno świąt polega na możliwości uczynienia ich własnymi. Stwórz nowe tradycje ze swoim partnerem, aby dodać je do obu waszych zwyczajów z dzieciństwa. Daj sobie nawzajem swobodę w ustalaniu nowych “zasad” na święta, czy to zamawiając jedzenie na wynos zamiast gotowania dużego posiłku, czy też łącząc tradycje. Jest to świetny sposób, aby mieć coś, co oboje dzielicie i możecie cieszyć się każdym rokiem razem. Porozmawiajcie ze swoją drugą połówką o właściwej równowadze między dawaniem sobie nawzajem przestrzeni na spotkania z rodziną i podtrzymywaniem tradycji, a tworzeniem nowych tradycji i wspólnych wspomnień. </p>

3. Wykorzystaj wakacje do ponownego połączenia się ze sobą

Ten sezon to nie tylko napakowane harmonogramy i zajęte kalendarze – czas wakacji jest maksymalnie wykorzystany na podróże i zazwyczaj mamy więcej przestoju niż w innych okresach roku. Wykorzystaj tę okazję, aby ponownie połączyć się ze swoim partnerem, spędzić więcej czasu razem i cieszyć się wzajemnie swoim towarzystwem. Jeśli masz czas wolny od pracy i innych obowiązków, uczyń priorytetem spędzenie części tego czasu ze swoim partnerem. Wakacje to świetny czas, aby odłożyć na bok normalne obowiązki i znaleźć czas dla tych, którzy są dla Ciebie najważniejsi. Niezależnie od tego, czy jest to wylegiwanie się w domu, spędzanie czasu na wspólnym hobby, czy planowanie improwizowanej wycieczki lub staycation, wykorzystaj sezon wakacyjny, aby odkryć na nowo i wzmocnić swój związek.

4. Włącz rodzinę i przyjaciół drugiej

strony

Zrób czas dla rodziny i przyjaciół drugiej strony o tej porze roku i pokaż swojemu partnerowi, jak ważni są dla ciebie ich bliscy podczas wakacji. Jeśli twój partner pochodzi z rodziny, która obchodzi święta z dawaniem prezentów, tradycjami Secret Santa, dekoracją świąteczną lub praktykami religijnymi, upewnij się, że wspierasz ich tradycje ze swoją rodziną i zachęcasz swojego partnera do objęcia i cieszenia się ich praktykami z dzieciństwa. Upewnij się, że Twój partner aktywnie uczestniczy w sezonie świątecznym z rodziną i przyjaciółmi, a także czuje się zintegrowany z Twoimi tradycjami. To pomaga stworzyć więź między tobą a twoim partnerem poprzez włączenie tych, którzy są ważni dla każdego z was.

5. Planuj cele na nowy rok razem

Świętowanie nowego roku może być zabawą, aby zaplanować następny rok razem ze wspólnymi celami i aspiracjami. Spędzanie czasu idąc nad swoimi celami i planami podczas tworzenia innych wzmacnia związek, który dzielisz ze swoim partnerem. To także utrzymuje twój związek jako priorytet dla nadchodzącego roku. Siadać wpólnie i mieć lekką, przyjemną dyskusję o tym co przyszły rok wygląda dla każdego z was indywidualnie i razem. Ustawia cele utrzymywać w pamięci jako rok iść dalej, robi pokój dla each inny indywidualny cele, i trzymać each inny odpowiedzialności dosięgać one. Nowy rok może przynieść na nowe i ekscytujące aspiracje jako para; zrobić to punkt do akcji cele i nadzieje.

6. Zachowaj wakacje lekkie i zabawne

Wakacje

powinny być czasem świętowania i zabawy ze swoim partnerem. Zachowaj presję off i zrelaksować, dzięki czemu można rzeczywiście cieszyć się nimi i rosną bliżej zamiast pozwolić presji widząc rodziny, dając prezenty, lub coraz bardziej poważne sprawiają, że czuje się stresujące. Spędźcie razem czas wysokiej jakości, aby pierwszy sezon wakacyjny był niezapomniany i relaksujący. Może ty i twój partner chcecie ubrać dom pełen świątecznych dekoracji lub pominąć wystrój i po prostu oglądać filmy świąteczne podczas zamawiania z ulubionej restauracji. Niezależnie od tego, jak wyglądają w tym roku obchody sezonu wakacyjnego, niech będą one przyjemne i zabawne. Święta są przeznaczone do spędzenia jakkolwiek ty i twoja rodzina widzicie, więc wypełnijcie swój czas razem po prostu ciesząc się wzajemnie swoim towarzystwem.

8 porad jak poznać rodzinę partnera podczas wakacji