Naomi Watts jest gotowa, by uczynić menopauzę (trochę) zabawną

Jeśli kupisz niezależnie zrecenzowany produkt lub usługę poprzez link na naszej stronie, SheKnows może otrzymać prowizję partnerską.

Naomi Watts jest gotowa wnieść humor w nieoczekiwane miejsce: rozmowę o menopauzie. (Tak, menopauza!) Nominowana do Nagrody Akademii aktorka i mama dwójki dzieci, 53 lata, skończyła z ciszą i wstydem, które przez długi czas otaczały fazę życia, którą dosłownie każdy, kto ma macicę na planecie

, doświadcza po osiągnięciu pewnego wieku – i robi to, aby o tym mówić. Watts wprowadza na rynek markę menopauzy o nazwie Stripes tej jesieni, a także współpracuje z Em & Friends nad The Naomi Watts Menopause Collection, linią kartek okolicznościowych o tematyce menopauzy.

Kartki – w sumie cztery – wnoszą relatywny i zabawny głos do rozmowy o menopauzie. I Jeśli zastanawiasz się, co jest tak zabawne w menopauzie, cóż, Watts wyjaśnia to w ten sposób: “Robimy krok, aby wzmocnić pozycję kobiet podczas ich przejścia menopauzalnego. Humor jest wielkim sposobem na dostęp do niewygodnych rozmów i gdziekolwiek jest ból, tam jest potrzeba rozładowania go… i tak, jeśli nie możemy się śmiać, to po prostu będziemy płakać, a Bóg wie, że zrobiliśmy już wystarczająco dużo płaczu.”

Rozmowy jakiegokolwiek

rodzaju brakowało, gdy Watts zaczął doświadczać perimenopauzy, powiedziała SheKnows przez e-mail. “Wszedłem w perimenopauzę wcześniej niż moi rówieśnicy i nie było tony rozmowy idącej na temat menopauzy w tym czasie. Moje osobiste doświadczenia odzwierciedlały to, co przeszłam z płodnością, która była dla mnie bardzo samotna i wstydliwa, pojęcie braku możliwości posiadania dzieci sprawiało, że czułam się ‘mniej niż’. Wiedziałam, że jeśli ja się tak czuję, to prawdopodobnie inni też się tak czują i że perspektywa społeczeństwa musi się zmienić.”

Jest to duży powód, dla którego projekt kartek okolicznościowych przemówił do niej. Nieprzemyślane projekty założycielki Emily McDowell “podzielają naszą misję normalizacji szczerych rozmów”, mówi, “i mam nadzieję, że te kartki zainspirują kobiety do solidarnego dotarcia do siebie nawzajem, gdy zbliża się miesiąc Menopauzy w październiku i później.”

Lazy loaded image
Naomi Watts uruchamia partnerstwo kartek okolicznościowych Menopause 30 sierpnia 2022 roku w Nowym Jorku. Getty Images for STRIPES

Aby to osiągnąć, kartki są lekkie z WTF-ness tego wszystkiego (karta “Mam kilka pytań” pyta: “Czy istnieje coś takiego jak słodkie prześcieradła odprowadzające pot?”), Jednocześnie dając głos wspólnym uczuciom i doświadczeniom. (“Watch Out for Each Other” mówi o poczuciu niewidzialności, którego mogą doświadczyć kobiety przechodzące przez menopauzę). Mają one również element charytatywny: Do 31 października, $1 z każdej sprzedanej karty zostanie przekazany na rzecz Alliance for Period Supplies.

Women having night sweats Related story Ekspert zdradza, jak odróżnić zwykłe nocne poty od VMS

Mam kilka pytań Karta Menopauza

The Naomi Watts Menopause Collection greeting card

Ze swojej strony, Watts jest nadal w gąszczu tego wszystkiego, z nowymi objawami menopauzy wyskakującymi cały czas (“tylko kiedy myślę, że przestały, pojawia się nowy!”), ale mówi, że znalazła ulgę dzięki utrzymaniu zrównoważonej diety, ćwiczeniom, włączeniu suplementów do swojej rutyny i HRT. “Naprawdę zaufałam wskazówkom mojego dostawcy od samego początku, ponieważ nie ma jednego podejścia do menopauzy lub starzenia się”.

Przyczynianie się do ewolucji tematu i zmniejszenie wstydu również z pewnością pomaga. “Ruch menopauzy nadchodzi”, mówi, “i mam nadzieję, że moje pokolenie jest ostatnim, które cierpi w milczeniu”.

Zanim pójdziesz, sprawdź nasze ulubione produkty, które pomogą Ci dobrze się wyspać:

sleep-products-embed