Mam lęk społeczny – te wskazówki pomogły mi przetrwać wakacyjne imprezy z łatwością

Oglądając jakikolwiek świąteczny film Hallmarku, zobaczysz zimową krainę czarów wypełnioną rodziną i przyjaciółmi, pieczeniem ciasteczek, świątecznymi zakupami i mnóstwem celebracji. Podczas gdy ja w pełni popieram świąteczne maratony filmowe i oddawanie się tradycjom związanym z sezonem świątecznym, jest jedna część tego okresu, która budzi mój niepokój: świąteczne przyjęcia.

Pomiędzy biurową imprezą świąteczną, corocznym spotkaniem rodzinnym, Friendsmas potluck i wymianą słoni, można odnieść wrażenie, że każdy weekend jest poświęcony na spotkanie towarzyskie. Jako introwertyczka z lękiem społecznym, trudno jest nadążyć za ciągłym świętowaniem, ale nauczyłam się przygotowywać do takich wydarzeń w taki sposób, że mogę cieszyć się wieczorem i sprawdzić mój niepokój za drzwiami. Ahead, wskazówki, które trzymam w tylnej kieszeni, aby pomóc mi przejść przez imprezy wakacyjne z łatwością.

1. Medytuj

Lęk społeczny nie występuje tylko na imprezach towarzyskich. Zwykle pojawia się on na długo przed rozpoczęciem imprezy, dlatego tak ważne jest, aby przygotować się na sukces z wyprzedzeniem. Moja rutyna przygotowywania się do wyjścia obejmuje nie tylko dobrą playlistę i tutorial makijażu, ale także wyznaczenie czasu na medytację przed wyjściem. Medytacja jest już częścią mojej codziennej rutyny, ale w nocy, kiedy biorę udział w dużym wydarzeniu, o którym wiem, że wywoła mój niepokój, dodaję 10-20 minutową sesję medytacyjną z przewodnikiem (poprzez aplikację Unplug lub Superhuman), aby pomóc uspokoić moje nerwy i wprowadzić mnie we właściwą przestrzeń głowy. Dzięki priorytetowej medytacji mogę wyjść z domu, czując się gotowa na spotkanie towarzyskie z zaufaniem.

2. Ćwicz afirmację

Afirmacje często idą w parze z praktykami medytacyjnymi, ale uważam, że są one również szczególnie pomocne same w sobie, aby powtarzać je sobie podczas sytuacji, które mogą powodować niepokój. Korzyści pochodzą z powtarzania słowa lub frazy w kółko, co tworzy punkt centralny, aby wyrównać się w obecnej chwili. Możesz stworzyć własne afirmacje specyficzne dla sytuacji, które powodują lęk społeczny lub możesz spróbować kilku bardziej ogólnych powiedzeń, takich jak “Jestem przyjazną osobą”, “Jestem pewny siebie”, “Lubię poznawać nowych ludzi” i “Jestem zrelaksowany w sytuacjach społecznych”. Praktykowanie afirmacji przed lub podczas wydarzenia społecznego może być wielką pomocą w przepracowaniu wszelkich lęków społecznych, które mogą się pojawić.

3. Przyprowadź przyjaciela

Doświadczanie jakichkolwiek zmagań ze zdrowiem psychicznym może być szczególnie trudne w tym sezonie, ale dobrą wiadomością jest to, że nie musisz iść sam. Pomimo powszechnego przekonania, że musimy stawić czoła naszym zmaganiom wokół lęku na własną rękę, posiadanie przyjaciół u boku, którzy rozumieją mój lęk, sprawiło, że znacznie łatwiej jest mi nawigować wydarzeniami społecznymi. Jeśli jest jakaś impreza, na którą nie czuję się komfortowo idąc sama, zabieram ze sobą przyjaciela. Jeśli sam pomysł uczestniczenia w imprezie towarzyskiej w pojedynkę wywołuje u Ciebie niepokój, przyprowadź ze sobą kogoś, komu ufasz i kto może być Twoim systemem wsparcia przez całą noc jako osoba towarzysząca. Po prostu może się okazać, że jesteś tak owinięty w duchu wakacji, że zapomnisz, dlaczego byłeś nawet niespokojny o udział w imprezie w pierwszej kolejności.

4. Miej plan

Dla mnie, przygotowanie do każdego wydarzenia jest kiedy mój niepokój skrada się w górę. Mój umysł często ściga się między myślami takimi jak: “Co jeśli nie mam z kim porozmawiać?” i “Co jeśli utknę siedząc obok kogoś, kogo nie znam?”. Obsesyjnie zastanawiam się, o której godzinie przyjść,

w co się ubrać, kto bierze udział w imprezie i co się na niej wydarzy. To może stać się tak przytłaczające, że często wydaje się łatwiejsze, aby po prostu nie uczestniczyć w ogóle. Ale przez lata nauczyłam się nie pozwalać, aby mój niepokój stanął na drodze do dobrej zabawy, bo tak, przyjęcia świąteczne mogą być świetną zabawą! Trzeba tylko być psychicznie przygotowanym z planem gry.

Niepokój bierze górę, kiedy czujesz brak kontroli, więc na początek myślę o każdej sytuacji wywołującej lęk społeczny, która może się zdarzyć na imprezie i wymyślam plan. Jednym z nich może być stanie samotnie i nie czuć się komfortowo dołączając do rozmowy. W tym przypadku, zrobić drogę do przestrzeni czujesz się komfortowo w i że będzie to łatwiejsze dla Ciebie do towarzyskich, jak bar / obszar żywności lub nawet łazienka (wiele osób uwielbiają towarzysko w toaletach restauracji, barów, itp.) Możesz nawet mieć kilka pytań z tyłu głowy, aby zapytać ludzi, jeśli poczujesz się zatrzymany, takich jak “Jakie są twoje plany na wakacje?”.

5. Pogratuluj sobie

Życie z lękiem społecznym może czuć się jak ciągła bitwa. Czasami nie wiesz, kiedy lub jak się pojawi. Więc kiedy już musisz się z nim zmierzyć, czy to na imprezie świątecznej, czy na kolacji w pracy, ważne jest, aby pamiętać, że samo wyjście z domu to wygrana. Pogratuluj sobie za założenie tego LBD i spędzenie kilku godzin w sytuacji społecznej, która może sprawić, że będziesz chciał uciec do domu i wpełznąć do łóżka. Spróbuj zrobić listę wszystkich małych zwycięstw, które miałeś tego wieczoru i pamiętaj o nich następnym razem, gdy będziesz uczestniczyć w wydarzeniu społecznym. Często zapominamy, aby zatrzymać się i zanotować to, co osiągnęliśmy, co obejmuje przetrwanie lęku społecznego w sezonie wakacyjnym.

10 nawyków kobiet, które zawsze są w formie, które przyjmują podczas wakacji