6 sposobów, aby zakończyć pracę przed wakacjami (i przygotować się na udany nowy rok)

Święta są tuż za rogiem. Wiem, my też jesteśmy podekscytowani! Prawdopodobnie odliczasz dni do przerwy wakacyjnej i nie możesz się doczekać, aby cieszyć się świętami z przyjaciółmi, jakością czasu z bliskimi, odmłodzeniem na nowy rok – lub kombinacją tych trzech.

Może to być kuszące, aby zostawić listę rzeczy do zrobienia niedokończoną i wyjść z biura lub odłączyć się od laptopa tak szybko, jak to możliwe. Jest jednak kilka prostych rzeczy, które możesz i powinieneś zrobić, aby zakończyć pracę przed wakacjami. Twoje przyszłe ja będzie ci wdzięczne, a ty będziesz mógł cieszyć się wolnym czasem, nie martwiąc się o to, co czeka na ciebie po powrocie. Te wskazówki dotyczące pracy pomogą ustawić cię na udany nowy rok.

1. Wymień swoje osiągnięcia (i uczcij je)

Być może musisz dokonać oceny wyników na koniec roku, ale nawet jeśli nie, powinieneś pomyśleć i wymienić wszystkie swoje osiągnięcia w tym roku. Kiedy jesteśmy zajęci pracą, nie zawsze możemy zatrzymać się i świętować nasze osiągnięcia w miarę ich pojawiania się. Ale chodzi o to, że zasługujesz na to, by być dumnym ze swojej ciężkiej pracy, a posiadanie listy osiągnięć może się przydać w przyszłości.

Może w przyszłym roku poprosisz o podwyżkę, zmienisz pracę lub awansujesz. Posiadanie konkretnej listy osiągnięć jako dowodu może pomóc wzmocnić Twój argument lub udowodnić, że jesteś najsilniejszym kandydatem. A nawet jeśli nie znajdziesz się w jednej z tych sytuacji, nie ma absolutnie nic złego w świętowaniu siebie i swoich wysiłków.

Źródło: Color Joy Stock

2. Aktualizuj swoje CV nawet jeśli nie polujesz na pracę

Czy jesteś jednym z tych ludzi, którzy boją się aktualizować swoje CV, kiedy jesteś gotowy do szukania nowej pracy? Nie winię cię – znam to uczucie. Częścią powodu, dla którego zadanie to staje się tak trudne, jest to, że wielu z nas czeka, aż będziemy pełnić daną funkcję przez jakiś czas i wtedy musimy poświęcić czas na zastanowienie się nad latami pracy.

Zamiast tego, póki Twoja obecna rola i obowiązki są świeże w Twojej głowie, wygospodaruj trochę czasu na aktualizację swojego CV. Nawet jeśli nie skończysz szukać nowej pracy w najbliższej przyszłości, zaoszczędzisz czas w dół drogi i nie będziesz musiał obawiać się tego zadania później.

3. Wyczyść swoją skrzynkę odbiorczą

Nie ma nic gorszego niż pozostawienie e-maili w skrzynce odbiorczej, aby wrócić do nich po przedłużonej przerwie wakacyjnej. Jeśli jesteś kimś takim jak ja, nie chcesz marnować więcej energii niż trzeba na przeglądanie maili i organizowanie ich odpowiednio.

Zrób sobie wczesny prezent i wyczyść swoją skrzynkę odbiorczą, zanim zamkniesz ją na jakiś czas. Odłóż na bok maile, na które będziesz musiał odpowiedzieć po powrocie (i upewnij się, że dodasz je do listy rzeczy do zrobienia), pozbądź się śmieci i zrezygnuj z subskrypcji maili, które nie są już dla Ciebie wartościowe. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, rozważ stworzenie systemu segregacji w swojej aplikacji pocztowej, aby zacząć działać i utrzymać skrzynkę odbiorczą zorganizowaną na początku nowego roku.

4. Rozwiń swoją sieć o kilka nowych połączeń

Wszyscy słyszeliśmy o znaczeniu znalezienia i tworzenia połączeń, zwłaszcza w świecie zawodowym. Jako ktoś, kto wylądował wiele miejsc pracy poprzez wzajemne połączenia, mogę

‘nie podkreślać, jak kluczowe jest rozwijanie swojej sieci.

Wiem również, że nawiązywanie nowych kontaktów w swojej sferze może być trudne, zwłaszcza w ciągu roku, kiedy toniesz w obowiązkach. Wykorzystaj koniec roku, aby zidentyfikować dwa lub trzy nowe połączenia w ramach swojej rozbudowanej sieci. Przejrzyj LinkedIn, Twittera, branżowe wzorce – sam to wymień. Zrób lekkie wprowadzenie i daj znać nowo znalezionemu połączeniu, że chciałbyś porozmawiać więcej lub spotkać się na kolacji po nowym roku.

Twój krąg nigdy nie może być wystarczająco duży, jeśli chodzi o sieć kontaktów. Nigdy nie wiadomo, kto może pomóc Ci wylądować w wymarzonej roli lub mieć dla Ciebie stanowisko, kiedy najmniej się tego spodziewasz.

5. Zorganizować swój pulpit

Czy twój pulpit bałagan plików i folderów teraz? Nie wiem o tobie, ale jestem winny zapisywania dokumentów i obrazów w całym miejscu. Kiedy pędzimy i próbujemy załatwić sprawy, łatwo jest pobrać to, czego potrzebujesz i zapomnieć o tym.

Uwierz mi, będziesz wdzięczny za starego ciebie, kiedy otworzysz laptopa w nowym roku i wrócisz do w pełni zorganizowanej i detoksykowanej konfiguracji cyfrowej. Ditch dokumenty i obrazy, które nie są potrzebne i zorganizować resztę tak, że można szybko uzyskać dostęp do nich idzie do przodu. I nie zapomnij opróżnić swoich śmieci, kiedy skończysz. Pomyśl o tym jako o wirtualnym czyszczeniu swojego laptopa.

6. Deep Clean Your Workspace

Kiedy ostatnio sprzątałeś swoje biurko lub miejsce pracy? Mówię o głębokim sprzątaniu, a nie tylko o zabraniu wszystkich używanych kubków do kawy do zlewu. Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio chwyciłeś za ścierkę do kurzu lub szmatę, aby wyczyścić powierzchnie i sprzęt, to znaczy, że zalegasz z porządnym sprzątaniem.

W ostatnim dniu pracy w roku, chwyć swoje ulubione przybory do sprzątania i spędź kilka minut na porządkowaniu i wycieraniu swojego miejsca pracy. Nowy rok to doskonały czas na świeży start, a jaki jest lepszy sposób na powrót do pracy niż czysta przestrzeń i pozytywna energia na nadchodzący rok?

Święta to dla wielu ekscytujący okres w roku, ale aby być obecnym w tym czasie, musisz być w stanie całkowicie odłączyć się od swojego życia zawodowego. Nie rozłączaj się po prostu i nie zostawiaj bałaganu, do którego trzeba wrócić. Wypróbuj te wskazówki, aby zawinąć swój rok i rozpocząć następny na dobrej nucie. Zrób jedną (lub nawet kilka) z tych rzeczy, a na początku przyszłego roku zaczniesz działać w swojej karierze.

Jak przygotować się do oceny wyników (i otrzymać podwyżkę)