Jak łatwo złożyć dopasowane prześcieradło (krok po kroku z wideo!)

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś samodzielnie złożyć prześcieradło, to wiesz, jak frustrujące może być to doświadczenie. Dlaczego nie możesz po prostu położyć się płasko?

To prawda, że elastyczne boki sprawiają, że jest to nieco bardziej zagadkowe, ale w rzeczywistości istnieje łatwy sposób na złożenie dopasowanego prześcieradła, który warto poznać.

Niektóre samouczki, które widziałem, sprawiają, że wydaje się to jeszcze bardziej zagmatwane, ale jest to nasz prosty sposób na uzyskanie płaskiego i złożonego prześcieradła, które można schować w szafie na bieliznę.

Składanie prześcieradła to coś, na co nie poświęciłem czasu, dopóki nie skończyłem 30 lat … po prostu wyglądało to tak skomplikowanie. Ale kiedy zobaczyłem tę metodę, po kilku próbach kliknąłem – i od tego czasu składam jak profesjonalista!

Chcesz odmienić swoje łóżko? Ponowne tapicerowanie ramy łóżka w jedno popołudnie (z opcją bez szycia)!

Zdecydowanie sugeruję obejrzenie tego krótkiego filmu kilka razy przed rozpoczęciem! W ten sposób będziesz wiedział, dokąd zmierzasz, a następnie będziesz mógł łatwiej podążać za własnym arkuszem.

Pokażę ci, jak to zrobić z podwójnym prześcieradłem (co ułatwia zobaczenie, co robię, ponieważ jest mniejsze), ale ta sama dokładna metoda ma zastosowanie do dopasowanych prześcieradeł w rozmiarze łóżeczka, bliźniaka, królowej lub króla.

Krok pierwszy: Zacznij od dopasowanego prześcieradła odwróconego na lewą stronę. Trzymając prześcieradło wzdłuż (a więc w dłuższą stronę), włóż ręce do rogów, gdzie znajdują się szwy narożne, tak jak zakładasz rękawiczkę.

Krok drugi: Weź prawą rękę i “przyłóż” ją do lewej ręki, tak aby oba szwy się stykały. Złóż prawą stronę na lewą, tak aby pasowały do siebie.

Potrząśnij nieco prześcieradłem, aby rozplątać nadmiar materiału.

Krok trzeci: Wsuń prawą rękę tam, gdzie znajduje się lewa ręka i zamień ręce, aby lewa ręka była wolna. Podążaj lewą ręką za elastycznymi krawędziami wzdłuż boku prześcieradła, aż znajdziesz dwa rogi, które zwisają po tej stronie.

Możesz lekko potrząsnąć tą stroną, aby na początku były one skierowane na prawą stronę. Dopasuj te dwa rogi do siebie, aby pasowały i odzwierciedlały wygląd prawej ręki.

Teraz powinieneś mieć dwa rogi na lewej ręce i dwa rogi na prawej ręce.

Krok czwarty: Powtórz proces, biorąc prawą rękę i “klaszcząc” ją w lewą, a następnie składając rogi prawej ręki tak, aby leżały na lewej ręce, a wszystkie cztery rogi znajdowały się teraz jeden na drugim.

Lekko potrząśnij arkuszem i powinieneś uzyskać luźny kształt prostokąta.

Krok piąty: Połóż prześcieradło na dużej płaskiej powierzchni, takiej jak stół, łóżko lub podłoga, aby móc je wygładzić. Złóż prześcieradło wzdłuż (w długą stronę) na trzy części, aby uzyskać bardzo długi prostokąt.

Następnie złóż prześcieradło jeszcze trzy razy na szerokość (w krótszą stronę), aby uzyskać zgrabny prostokąt. Udało się!

PRO WSKAZÓWKA: Składając zestaw prześcieradeł, złóż prześcieradło dopasowane i płaskie i włóż je do odpowiedniej poszewki na poduszkę, aby cały zestaw był schludnie połączony!

I gotowe! Gdy zdasz sobie sprawę, jak łatwo jest ułożyć prześcieradło, już nigdy nie wrócisz do zwijania go w kulki i wrzucania do szafy z bielizną. Szczęśliwego składania!

P.S. Sprawdź ten post, aby Stwórz łatwą poszewkę na kołdrę z dowolnego płaskiego prześcieradła!