7 podóżniczyczych hacków jakie musisz znać jeżeli nie znosisz lotnisk

Jest coś w lotniskach, co natychmiast sprawia, że jestem zdenerwowany. Może to presja przestrzegania miliona zasad TSA podczas przechodzenia przez ochronę i obawy, że mogłem przypadkowo ukryć jakąś nieznaną kontrabandę w mojej torbie. Albo stres związany z upewnieniem się, że jestem na czas na mój lot i nie zapomniałem czegoś, czego bardzo potrzebowałem. A może myśl o samolotach pędzących w powietrzu tysiące stóp nad ziemią? Właściwie myślę, że mój niepokój związany z podróżami ma związek ze wszystkimi powyższymi.

Bez względu na to, ile razy podróżuję, ta niespokojna energia zawsze pojawia się w okolicach lub przed startem. Ale przez lata zebrałem kilka sztuczek, które trzymam w pogotowiu, aby pomóc mi czuć się spokojniej i bardziej zrelaksowany, gdy odlatuję do miejsca przeznaczenia. Oczywiście, szukanie pomocy u specjalisty od zdrowia psychicznego jest często najlepszym sposobem radzenia sobie z niepokojem w podróży, ale oto hacki, które pracowały dla mnie, aby uzyskać spokojniejsze doświadczenie w podróży.

1. Stwórz szczegółową listę pakowania.

Wiele z tego, co stresuje mnie w podróży, ma związek z martwieniem się, czy zapominam o czymś. Aby pomóc złagodzić niektóre z tych niepokojów, lubię tworzyć kompleksową listę pakowania wszystkiego, czego potrzebuję na różnych etapach podróży (w tym dokumentów podróży, ubrań, przyborów toaletowych, elektroniki itp.). Pakując się, zaznaczam daną rzecz na liście, aby wiedzieć, że będzie tam, kiedy będę jej potrzebować. W ten sposób, gdy wpadam w panikę, czy spakowałem ładowarkę do laptopa, mogę po prostu sprawdzić listę.

2. Zarezerwuj swoje miejsce strategicznie.

Zwłaszcza podczas podróży samolotem, to, gdzie siedzisz, może mieć duży wpływ na lęk przed podróżą. Osobiście czuję się spokojniejszy, gdy jestem na miejscu przy oknie, ponieważ mogę zobaczyć, co dzieje się poza samolotem. Inni mogą preferować miejsce z przodu samolotu lub wzdłuż przejścia, aby uniknąć poczucia zamknięcia. Zastanów się, co sprawi, że poczujesz się najbardziej komfortowo i zarezerwuj miejsce zgodnie z tym.

3. Poruszaj swoje ciało przed lotem.

Wszyscy wiemy, że ćwiczenia = endorfiny, więc nie jest niespodzianką, że poruszanie ciałem może pomóc zmniejszyć lęk przed podróżą. Przed lotem spróbuj zmieścić się w treningu, który podnosi tętno i pomaga mięśniom poczuć się luźno. Nie masz czasu na ćwiczenia przed wyjazdem na lotnisko? Lubię chodzić po terminalu trochę, aby pomóc wydostać trochę tej nerwowej energii przed moim lotem.

4. Przynieś mnóstwo rozproszeń.

Rozproszenie uwagi jest kluczowe, jeśli twój niepokój w podróży ma tendencję do kopania w połowie lotu. Stwórz listę piosenek, które pomogą Ci się uspokoić i zrelaksować, lub pobierz swój ulubiony film lub program telewizyjny, aby oglądać go podczas lotu. Dobra książka, w której możesz się zagubić lub gra na telefonie to kolejne dobre opcje, które pozwolą Ci oderwać się od niespokojnych myśli.

5. Ćwicz techniki relaksacyjne.

To może wyglądać inaczej dla każdego, ale techniki relaksacyjne mogą być bardzo pomocne w uspokajaniu myśli i relaksowaniu ciała podczas niespokojnych chwil. Możesz spróbować głębokiego oddychania, medytacji, afirmacji typu “jestem bezpieczny” lub ćwiczeń uziemiających, które pomogą Ci skupić się na swoim ciele. Znajdź technikę, która działa dla Ciebie i praktykuj ją przed podróżą, abyś mógł łatwo ją wymacać, gdy będziesz jej potrzebował.

6. Unikaj alkoholu.

Ten gratisowy kieliszek czerwonego wina może brzmieć kusząco, aby pomóc Ci ukoić nerwy, ale w rzeczywistości może mieć odwrotny skutek. Według The Center for Treatment of Anxiety and Mood Disorders, spożywanie alkoholu może zmienić t

sposób, w jaki reaguje twój mózg, i zwiększyć swój niepokój w podróży. Zamiast tego zdecyduj się na bardziej nawadniający napój, taki jak woda lub sok, gdy stewardessy pojawią się w pobliżu.

7. Zaplanuj swoje przybycie.

Jeśli to, co zamierzasz zrobić po dotarciu do miejsca docelowego, jest tym, co cię stresuje, ułóż plan gry na czas przyjazdu. Przed podróżą zbadaj lokalne opcje transportu, sprawdź dwukrotnie rezerwację hotelu i stwórz plan podróży na pierwsze kilka dni. Nie będziesz musiał stresować się nieoczekiwanymi rzeczami, jeśli przygotujesz się wcześniej.