5 Hacks do chodzenia w obcasach bez bólu

Nadszedł sezon na świąteczną radość, zapełniony kalendarz i mnóstwo przebieranek. Nieodłącznym elementem stroju na miarę? Obcasy – nawet jeśli nie są one zazwyczaj częścią Twojej rotacji obuwia.

Nie ma nic, co mogłoby szybciej zepsuć wieczór niż obcasy raniące stopy, a jeśli zakładasz parę na świąteczne przyjęcie, prawdopodobnie będziesz je nosić przez wiele godzin. Chodzenie do miejsca docelowego, stanie wokół minglingu i broń Boże branie na parkiet może zostawić stopy w stanie powojennym, za który zapłacisz następnego dnia.

Zanim ubierzesz się na następną imprezę, użyj tych pięciu sztuczek, aby chodzić w obcasach bez bólu – tak, abyś mógł cieszyć się sezonem wakacyjnym, a nie hobble przez niego.

1. Rozbij je, zanim je założysz

To może być kuszące, aby rzucić na tę błyszczącą parę obcasów prosto z pudełka, i słuchaj, rozumiemy to. Ale zanim to zrobisz, weź trochę czasu łamiąc je w.

Najłatwiejszy (i najszybszy) sposób na rozgrzanie nowej pary obcasów? Załóż grubą parę skarpet, a następnie włóż buty i uderzaj w nie suszarką. Połączenie grubszych skarpet z ciepłem uformuje je do Twoich stóp tak, jakbyś nosiła je od tygodni. Kryzys zażegnany.

2. Skoncentruj się na swoim chodzie

Chodzenie w parze obcasów nie jest taką samą grą w piłkę jak chodzenie w parze płaskich butów; wymaga to trochę strategii. Kiedy chodzisz w obcasach, powinieneś chodzić od pięty do palców, a nie od palców do pięty. Zamiast stawiać całą stopę na raz, upewnij się, że zawsze zaczynasz krok od pięty jako pierwszej, aby Twój chód wyglądał jak najbardziej naturalnie, nawet jeśli jesteś początkująca.

Dodatkowo, spróbuj odchylić się do tyłu nieco bardziej, niż byś to robił naturalnie podczas chodzenia. Oparcie się chęci pochylenia się do przodu zrównoważy nieco twoją wagę, ułatwiając w międzyczasie chodzenie.

3. Zwolnij

Choć może być kuszące, aby spróbować chodzić w obcasach z taką samą prędkością, jak w innych butach, szanse są, że robienie tego nie skończy się dobrze (tylko Carrie Bradshaw jest do tego zdolna). Oprócz chodzenia od pięty do palców, spróbuj zwolnić swój chód. Nawet jeśli czuje się niezręcznie ze względu na to, że jest trochę wolniej niż jak byś się naturalnie poruszał, to będzie wyglądać o wiele mniej niezręcznie niż próbując się w nich spieszyć, jeśli nie jesteś częstym użytkownikiem obcasów.

4. Weź pod uwagę wysokość

Podczas gdy pięciocalowe szpilki istnieją, zdecydowanie nie muszą być twoimi wakacyjnymi obcasami go-to. Jeśli jesteś nowicjuszem w dziedzinie obcasów (lub po prostu nie uwielbiasz ich nosić), zdecyduj się na obcasy o wysokości trzech cali lub niższe. Żyjemy w czasach, w których obcasy typu kitten są na czasie – wykorzystaj to.

Mango

3 dostępne kolory

Sam Edelman

5 dostępnych kolorów

5. Bądź przygotowana

Istnieje milion produktów, które mogą uczynić noszenie obcasów bardziej znośnym – i byłybyśmy niedbałe, gdybyśmy z nich nie skorzystały. Masz wąskie stopy, które ślizgają się w obcasach? Użyj uchwytów na pięty. Masz parę butów, w których bez względu na wszystko pojawiają się pęcherze na piętach? Wypróbuj płynne bandaże. Bez względu na to, jaki masz problem, istnieje produkt, który może pomóc go rozwiązać.

Nawet jeśli uważasz, że

nie będziesz potrzebował bandaża przez całą noc, trzymaj kilka w torbie na wszelki wypadek, gdyby pojawiły się jakieś problemy.

Amazon

New-Skin

Dr. Sholl’s

Band-Aid

7 Holiday Outfits That Cost Under $100-Total