Top 5 trendów w stylu ulicznym, które widziałam na NYFW

Na początku września, spakowałam swoje torby (skrupulatnie, mogę dodać), wsiadłam do samolotu i wyruszyłam na Super Bowl branży mody: New York Fashion Week. Podczas gdy główną prerogatywą jest zbieranie informacji na temat tego, czego można się spodziewać w przyszłych sezonach (wszystkie pokazane kolekcje były na wiosnę i lato 2023), bliskim zwycięzcą jest obserwowanie całego stylu ulicznego NYFW.

Jeśli kiedykolwiek jest czas, aby nosić dokładnie to, czego pragnie Twoje serce, to jest to NYFW. Nic nie jest zbyt głośne, zbyt śmiałe ani zbyt odjechane – absolutnie wszystko jest dozwolone. Kiedy rozejrzysz się dookoła, nie sposób nie poczuć zmiany w ubiorze każdego z nas. Dla ludzi, którzy żyją modą, jest to wymówka, aby pokazać się dokładnie tak, jak chcesz, bez żadnych ograniczeń.

Pomimo tego, jak bardzo indywidualny i niekonwencjonalny był styl uliczny, istniały zdecydowanie nadrzędne tematy elementów, które ludzie postanowili włączyć do swoich strojów. Oto pięć najlepszych trendów w stylu ulicznym, które zauważyłam podczas NYFW 2022.

1. Morze srebra

Przewidywano, że metalik będzie jednym z najbardziej poszukiwanych trendów obuwniczych w 2022 roku, więc zobaczenie morza srebrnych butów na NYFW nie było niespodzianką. Ale mimo wszystko dało mi to mały zastrzyk dopaminy. Kowbojskie buty, Mary Janes, loafersy – widziałam je wszystkie w srebrnym odcieniu. Były pierwszą rzeczą, która przyciągała wzrok, niezależnie od tego, co zawierała reszta stroju.

Poza butami, srebro było używane jako akcent w torebkach, łańcuszkach, paskach i tym podobnych.

2. Gorący róż

Wraz ze wzrostem popularności Barbiecore tego lata, nie jest niespodzianką, że styl uliczny NYFW w dużej mierze zawierał ten nasycony odcień. Od wykorzystania go jako pop koloru w butach i akcesoriach do pełnoprawnych gorących różowych stylizacji, nie mogłam się obejść bez zauważenia, że gorący róż był wszędzie. W sezonie, który znany jest z głębokich, nastrojowych odcieni, kolor ten był odświeżającym zastrzykiem radości, który nie mogę się doczekać, aby włączyć do moich jesiennych stylizacji. (Kiedy zobaczysz, że noszę mój magentowy blezer w kółko, nie bądź zaskoczona).

3. Wszystko, co się błyszczy

Jeśli myślisz, że cekiny są zarezerwowane dla nocy i koncertów Harry’ego Stylesa, to jesteś w głębokim błędzie. NYFW street style miał ludzi ubranych do dziewięciu w cekiny, iskry i brokat we wszystkich kolorach tęczy. Wybierając strój w stylu glitz-centric, zamiast pompować hamulce, kiedy wszystko zaczynało się robić intensywne, naciskano na gaz. Więcej było absolutnie więcej.

4. Sportowy szyk

Znasz okulary przeciwsłoneczne, które twój tata kupił za 3,99$ na stacji benzynowej podczas wycieczki? Kiedy przyszło do NYFW street style, stały się one high fashion. Sportowa estetyka odeszła od athleisure i zrobiła krok w kierunku mody sportowej. Spodnie treningowe, loga Nike i Adidas oraz koszulki przekształciły się z odzieży treningowej w coś zupełnie nowego.

5. Zwykła biała koszulka

Biały tank top został przemianowany z czegoś, co podrzucasz do snu na jesienny niezbędnik w szafie i było to widoczne na NYFW. Kiedy twórcy

Jeśli chodzi o podstawę stroju, wiele osób wybrało zwykłą białą koszulkę lub bluzkę, która służyła jako tło dla reszty stylizacji. Pozwoliło to na wykorzystanie bardziej wyrazistych elementów i przyczyniło się do stworzenia fajnej, zrelaksowanej atmosfery.

9 trendów mody, które dominują w jesieni 2022

Ten post zawiera sponsorowane włączenie & Other Stories, ale wszystkie opinie w nim zawarte są opiniami redakcji The Everygirl.