Phoebe Bridgers opowiedziała o swojej ‘super bezpiecznej’ aborcji: ‘Don’t Let Anybody Freak You Out’ (‘Nie pozwól, by ktoś cię wystraszył’)

Aborcja nie powinna być straszna i owiana tajemnicą. Posłuchajcie Phoebe Bridgers, która niedawno opowiedziała o swojej historii z aborcją w nadziei na odstygmatyzowanie zabiegu i zachęcenie innych do przejęcia kontroli nad swoim zdrowiem reprodukcyjnym.

Mówiąc do Teen Vogue, nominowana do nagrody Grammy piosenkarka-songwriterka była szczera o swoim doświadczeniu uzyskania aborcji w Planned Parenthood w zeszłym roku. “Nienawidzę chodzić do gabinetu lekarskiego, więc robienie tego było pełne niepokoju”, powiedziała magazynowi. “Nienawidzę też mieć ludzi w pobliżu jakiejkolwiek wrażliwej części mojego ciała, więc już byłam zdenerwowana. [W końcu jednak] było to po prostu super miłe”.

Bridgers wyjaśniła dalej, że aborcje są “super bezpieczne”, a ona czuła się “bardzo trzymana” przez swoich dostawców usług zdrowotnych podczas procedury.

“Nie pozwól, aby ktokolwiek wystraszył cię na myśl o aborcji,” kontynuowała. “Ponieważ, o ile nie robisz tego w niebezpieczny sposób, istnieją zasoby dla ciebie, jeśli próbujesz uzyskać jeden – i powinieneś, kurwa, mieć jeden, z jakiegokolwiek powodu”.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Bridgers wspomniał o uzyskaniu aborcji w zeszłym roku, ale jej komentarz jest super znaczący przed 2022 wyborami pośrednimi w dniu 8 listopada. Dostęp do aborcji od dawna jest kwestią sporną w amerykańskiej polityce, a biorąc pod uwagę odwrócenie Roe v. Wade na początku tego roku, stawka jest wyższa niż kiedykolwiek.

Ponieważ prawo do aborcji nie jest już gwarantowane na szczeblu federalnym, wielu antyaborcyjnych ustawodawców w różnych stanach w całym kraju praktycznie uniemożliwiło dostęp do zabiegu. Niektóre stany, takie jak Texas, Alabama i Idaho, całkowicie zakazały aborcji. LOS ANGELES, CALIFORNIA - SEPTEMBER 12: 74th ANNUAL PRIMETIME EMMY AWARDS -- Pictured: (l-r) Chrissy Teigen and John Legend arrive to the 74th Annual Primetime Emmy Awards held at the Microsoft Theater on September 12, 2022. -- (Photo by Christopher Polk/NBC via Getty Images) Related story Chrissy Teigen ujawnia, że utrata dziecka Jacka była tak naprawdę ratującą życie aborcją

Stanowisko Bridgers w sprawie dostępu do aborcji nie będzie zaskoczeniem dla nikogo, kto śledzi jej karierę. Piosenkarka Punisher nigdy nie unikała politykowania na scenie i często wypowiada się na temat spraw, które są dla niej ważne, takich jak sprawiedliwość reprodukcyjna i prawa osób transseksualnych. Podczas ostatniego koncertu zachęcała fanów do sprawdzenia Mariposa Fund, funduszu aborcyjnego z siedzibą w Nowym Meksyku, który pomaga osobom nieudokumentowanym.

“Po prostu myślę, że klasa średnia, wyższa klasa białych ludzi zawsze będzie miała dostęp do opieki zdrowotnej i aborcji, czy to poprzez latanie [do innego stanu], czy nawet dostęp do pieprzonych organizacji” – dodała Bridgers. “To jest po prostu o wiele trudniejsze dla ludzi, dla których już było to trudne”.

Ona również dołącza do rosnącego kontyngentu celebrytów, którzy publicznie mówili o swoich aborcjach, w tym kolegów artystów nagrywających Stevie Nicks i Nicki Minaj. Na wypadek, gdybyś potrzebował przypomnienia, Niech te legendy muzyki zapewnią cię, że aborcja jest bezpieczna, normalna i nie ma się czego obawiać ani wstydzić.