Moje najważniejsze wydarzenia w Nowym Jorku

W czerwcu wybrałem się do jednego z najbardziej ekscytujących miast na świecie… Nowego Jorku! Było to najlepsze wytchnienie po długiej przerwie związanej z COVID, która przyprawiła wielu miłośników podróży na całym świecie o gorączkę kabinową. Dwa lata to zdecydowanie za długo i musiałem na nowo rozpalić w sobie ducha przygody.
Nie mogłem się doczekać wszystkich ekscytujących, nowych doświadczeń, które na mnie czekały! Z przyjemnością informuję, że Nowy Jork był wszystkim, czym miałam nadzieję, że będzie. Poniżej znajdziesz moje najważniejsze atrakcje Nowego Jorku, a zakochasz się w tym magicznym mieście tak jak ja…

NYC High Line

Aby cieszyć się wyjątkowym, zapierającym dech w piersiach widokiem na Nowy Jork, który jest bezpłatny dla wszystkich, wybierz się na spacer wzdłuż High Line. Jest to 2,33-kilometrowy spacer, który rozciąga się od Vessel w Hudson Yards do modnego Chelsea City, gdzie można zakończyć dzień na tętniącym życiem krytym targu Chelsea Food Market. High Line zbudowana jest na historycznej, podwyższonej linii kolejowej, a wzdłuż niej znajdują się piękne ogrody i instalacje artystyczne.

Klasyczna obsada serialu Przyjaciele

Na rogu ulic Bedford i Grove w West Village można powspominać jeden z najbardziej lubianych i ponadczasowych seriali telewizyjnych, Przyjaciele. Rozpoznasz budynek z brązowej cegły, który służył jako zewnętrzne mieszkanie Przyjaciół. To sprawiło, że przez resztę dnia nuciłem piosenkę przewodnią “I’ll be there for you”.

Most Brookliński

Podziwiaj wspaniałe widoki zarówno wielkiego miasta, jak i jego rzeki na Moście Brooklińskim. Przespaceruj się ulicą Washington Street w Dumbo (między ulicami Front i Water), aby zobaczyć klasyczne ujęcie mostu Manhattan Bridge i Empire State Building, a następnie przejdź przez most Brooklyn Bridge na Manhattan.

Widok na Statuę Wolności i wyspę Ellis z promu

Kultowy, pomalowany na pomarańczowo prom Staten Island Ferry to bezpłatna usługa, która działa 24 godziny na dobę, każdego dnia w roku. Promy kursują między South Ferry na Manhattanie a Staten Island i można z nich podziwiać wspaniałe widoki na Dolny Manhattan, Statuę Wolności i Ellis Island.

Trevor Noah – The Daily Show

Weź udział w nagraniu na żywo programu Daily Show z Trevorem Noah. Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić oficjalną stronę Daily Show i wybrać datę, liczbę biletów, które chcesz, a na koniec motywacyjny argument, dlaczego kochasz ten program .

Pamiętaj, że aby się zarejestrować, musisz mieć co najmniej 18 lat. Choć jest to wspaniałe i łatwe, zdobycie biletu nie gwarantuje wstępu, ponieważ zależy to od liczby osób, które mają bilety na dany dzień.ay.

Broadway w Nowym Jorku

Jeśli jesteś w Nowym Jorku latem, skorzystaj z okazji, aby zorganizować piknik w Bryant Park, gdzie możesz obejrzeć film na świeżym powietrzu bez żadnych kosztów, ale przyjdź tam wcześniej, ponieważ miejsca są ograniczone.

Broadway jest domem dla wielu klasyków, takich jak Upiór w Operze, a także Wicked, Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Ponadto można tu obejrzeć takie spektakle jak MJ (Michael Jackson), Król Lew, Chicago i Aladyn, które są obecnie wystawiane. Stoiska z biletami TKTS na Time Square i Lincoln Centre oferują bilety ze zniżką tego samego dnia na spektakle na Broadwayu do 50% od cen oryginalnych. Bilety można rezerwować wyłącznie osobiście w kasach biletowych. Kolejki są długie i nie ma gwarancji, że spektakl, który chcesz zobaczyć, będzie dostępny, ale mogę obiecać, że to ekstrawaganckie doświadczenie z pewnością będzie tego warte.

Empire State Building

Nowy Jork ma wspaniałe widoki, zwłaszcza te z góry! Moje ulubione to Summit One Vanderbilt, Top of the Rock Observation Deck w Rockefeller Centre, One World Observatory i Empire State Building. Odwiedź listę barów na dachu Timeout, aby uzyskać jeszcze więcej opcji!

The post Moje najważniejsze atrakcje Nowego Jorku appeared first on Blog Travelstart.