June 2023 Book Recap – OczamiKobiety.pl

Dzielę się książkami, które przeczytałam w czerwcu i polecam dodać je do swojej kolekcji!

Cześć przyjaciele! Mam nadzieję, że macie wspaniały tydzień! Bardzo się cieszę, że spodobały ci się wybory z Anniversary Sale. Chociaż wybór nie jest tak duży, jak w poprzednich latach, to wciąż jest wiele dobrych rzeczy!

W dzisiejszym poście chciałam podzielić się podsumowaniem ostatnich lektur. Nie czytałem tak dużo jak zwykle, ponieważ byłem tak skupiony na ukończeniu IHP2, ale wróciłem do czytania z mieszanką zabawnego puchu i bardziej edukacyjnej taryfy. W ciągu ostatniego miesiąca dodałem tak wiele do mojej listy, więc z niecierpliwością czekam na nowe pozycje na liście.

Oto co przeczytałam w czerwcu!

(Sukienka na wyprzedaży tutaj)

Książkowe podsumowanie czerwca 2023

Mistress of Rome

Uwielbiam Kate Quinn i mam misję przeczytania wszystkich jej książek. To było miłe zaskoczenie, gdy dowiedziałam się, że ta książka jest częścią 4-częściowej serii i jestem już na drugim tomie. Jest to bardziej powolne spalanie niż niektóre z jej poprzednich powieści, które czytałem(The Huntress, Rose Code, The Diamond Eye, The Alice Network), ale stopniowo buduje się aż do szalonego, satysfakcjonującego zakończenia. Ponieważ zazwyczaj czytam fikcję historyczną z czasów II wojny światowej, to była gratka przeczytać o zupełnie innym okresie, a także dowiedzieć się wiele o tym, jak mogło być w Rzymie pierwszego wieku. Polecam 9/10 i idealnie pasuje do naszej podróży i możliwości ponownego zobaczenia Koloseum osobiście.

Od Amazon:

Rzym I wieku: Jedna młoda kobieta trzyma los imperium w swoich rękach.

Thea, niewolnica z Judei, jest sprytną i zdeterminowaną ocalałą, ukrywającą się za potulną maską niewolnicy. Zakupiona jako zabawka dla zepsutej dziedziczki Lepidy Pollia, Thea unika złośliwości swojej kochanki i doskonali sekretną pasję do muzyki. Ale kiedy Thea zdobywa miłość najnowszego i najbardziej dzikiego gladiatora Rzymu i ośmiela się marzyć o lepszym życiu, zazdrosna Lepida rozdziela kochanków i wypędza Theę.

Rzym oferuje wiele sposobów na przetrwanie dla zaradnych, a Thea zmienia się w śpiewaczkę dla błyszczących arystokratów Wiecznego Miasta. Gdy walczy o sukces i niezależność, jej głos słowika przyciąga niebezpiecznego nowego wielbiciela: samego cesarza. Ale namiętności wszechmocnego mężczyzny mają wysoką cenę, a Thea walczy zarówno o swoją duszę, jak i przeznaczenie.

Wielu próbowało zniszczyć cesarza: mściwy gladiator, uczciwy senator, udręczony żołnierz, westalka. Ale ostatecznie życie najpotężniejszego człowieka w Rzymie spoczywa w rękach jednej kobiety: kochanki cesarza.

Każde kolejne lato

Chciałam polubić tę książkę trochę bardziej niż ją polubiłam, ale i tak pochłonęłam ją podczas lotu, aby dowiedzieć się, co się stało. Jest to historia Percy’ego i Sama, którzy są przyjaciółmi (i trochę więcej niż przyjaciółmi…) od czasów nastoletnich, dopóki tajemnicze wydarzenie całkowicie nie zmieniło ich relacji. Percy wraca do domu po pogrzebie matki Sama, a fragmenty ich relacji są powoli ujawniane, wraz z tym, co się stało, aby ich rozdzielić. Dałabym temu serialowi 6/10.

Od Amazon:

Mówi się, że nigdy nie można wrócić do domu, a dla Persephone Fraser, odkąd popełniła największy błąd w swoim życiu dekadę temu, było to aż nazbyt prawdziwe. Zamiast błyszczećSpędza lato nad jeziorem, gdzie mieszkała w dzieciństwie, a teraz mieszka w stylowym apartamencie w mieście, spotyka się z przyjaciółmi i trzyma wszystkich z dala od swojego serca.

Do czasu, gdy otrzymuje telefon, który wysyła ją z powrotem do Barry’s Bay i na orbitę Sama Florka – mężczyzny, bez którego nigdy nie myślała, że będzie musiała żyć.

Przez sześć wakacji, mgliste popołudnia na wodzie i ciepłe letnie noce pracując w rodzinnej restauracji i zwijając się razem z książkami – podręcznikami medycznymi dla niego i opowiadaniami grozy w toku dla niej – Percy i Sam byli nierozłączni. W końcu ta przyjaźń przerodziła się w coś zapierającego dech w piersiach, zanim spektakularnie się rozpadła.

Kiedy Percy wraca nad jezioro na pogrzeb matki Sam, ich więź jest tak niezaprzeczalna, jak zawsze. Ale dopóki Percy nie skonfrontuje się z decyzjami, które podjęła i latami, które spędziła na karaniu się za nie, nigdy nie dowiedzą się, czy ich miłość może być większa niż największe błędy z ich przeszłości.

Opowiedziana na przestrzeni sześciu lat i jednego weekendu “Every Summer After” to wielka, nostalgiczna opowieść o miłości oraz ludziach i wyborach, które naznaczają nas na zawsze.

Łagodzi suchość oczu

Odkąd mam do czynienia z sagą dotyczącą oczu, możesz się założyć, że jestem maszyną do czytania i badania, zwłaszcza że wizyty u wielu lekarzy nie dały mi wielu odpowiedzi ani prawdziwego planu działania. (W tym tygodniu spotykam się z moim regularnym okulistą + specjalistą). Dobra wiadomość jest taka, że moje oczy wyzdrowiały!!! Ale staram się dowiedzieć, DLACZEGO tak się stało, aby móc temu zapobiec w przyszłości, a także drogę do ponownego noszenia kontaktów, ponieważ mój lekarz powiedział mi, że muszę jeszcze poczekać. Nie mogę wiecznie funkcjonować w okularach 🙂

Natknąłem się na tę książkę i chociaż ma to być 8-tygodniowy plan działania, przeczytałem ją za jednym posiedzeniem. (Co 20 minut robiłam sobie przerwę i ćwiczyłam mruganie, lol.) Jest wypełniona konkretnymi krokami działania i ulubionymi produktami, jeśli cierpisz na suche oko lub dysfunkcję gruczołów Meibomiun. Nadal nie jestem pewien, czy faktycznie cierpię na którąś z tych dolegliwości, czy też jestem uczulony na coś w środowisku, co to wszystko wywołało. Tak czy inaczej, te kroki absolutnie nadal pomagają. Możesz otrzymać kopię na Amazon, a także pobrać darmowy zeszyt ćwiczeń, który towarzyszy książce. Autorka ma również wiele bezpłatnych zasobów na swojej stronie internetowej.

Biblijne historie miłosne mówią

Nie skończyłem jeszcze tej książki, ale czytałem jej fragmenty każdego wieczoru; jest to idealna lektura przed snem i wypełnia moje serce ciepłym uczuciem, zanim zasnę. Książka ta bada różne historie miłosne w Biblii, w tym romantyczne związki i głębokie przyjaźnie. Uwielbiam tę książkę i czuję, że byłaby świetnym prezentem. 10/10

Od Amazon:

Biblia jest pełna “miłosnych” historii. Ale biblijna idea miłości jest o wiele większa, niż nam się wydaje.

Miłość jest sercem Biblii. Od chwili, gdy Adam oświadczył Ewie, że jest “ciałem z mego ciała”… po ofiarną miłość Józefa do Marii… po głęboką przyjaźń Dawida i Jonatana… po obfitą i nigdy niezmienną miłość Boga: Biblia jest historią miłosną. Ale także redefiniuje sposób, w jaki świat mówi nam, że powinniśmy myśleć o miłości.

Biblia ukazuje nie tylko motyle i złamane serca. W Piśmie Świętym widzimy GPiękny projekt Boga dla partnerstwa małżeńskiego. Jesteśmy świadkami przyjaźni, które przekraczają wszelkie granice. Obserwujemy, jak rodziny radzą sobie w wielu okresach życia. Naszym przewodnim przykładem dla nich wszystkich jest najgłębsza, najtrwalsza, fundamentalna miłość, jaką kiedykolwiek znano: Bezwarunkowa miłość Boga do Jego ludu.

W książce The Love Stories of the Bible Speak, Shannon Bream wyciąga lekcje z dobrych, złych i brzydkich biblijnych romansów, przyjaźni i rodzin. Pokazuje, że Boża miłość często bardzo różni się od naszej, wywracając do góry nogami nasze założenia dotyczące życia, związków i siebie nawzajem.

Biblijne historie miłosne przypominają nam, że bez względu na to, gdzie się znajdujemy, niezachwiana miłość Boga będzie nas wspierać i prowadzić. Te spostrzeżenia na temat biblijnych relacji podniosą cię na duchu i zachęcą, a także ujawnią nowe wymiary najważniejszego chrześcijańskiego obowiązku: kochania Boga i bliźniego.

Pociąg cyrkowy –DNF

Chociaż założenie jest obiecujące, stwierdziłem, że pisanie jest powolne i nudne. Przeczytałem 50 stron, zanim zrezygnowałem. Jest tak wiele innych książek, które mam na liście, więc nie zamierzam zmuszać się do czytania czegoś, co mnie nie interesuje. Ma świetne recenzje, ale po prostu nie przypadła mi do gustu.

Z Amazon:

Kiedy wszystko jest stracone, jak znaleźć odwagę, by iść naprzód?

1938. Lena Papadopoulos nigdy nie znalazła swojego miejsca w cyrku, nawet jako córka niezwykłego iluzjonisty Theo. Błyskotliwa i ciekawska Lena – która porusza się na wózku inwalidzkim po przebytej w dzieciństwie chorobie polio – tęskni za prawdziwą magią nauki i medycyny, a jej umysł jest silniejszy niż ograniczenia nałożone na nią przez społeczeństwo. Jej niekonwencjonalne życie przybiera ekscytujący obrót, gdy ratuje Alexandre’a, sierotę z własnymi sekretami i tajemniczą przeszłością.

Podczas gdy II wojna światowa eskaluje wokół nich, ich przyjaźń rozkwita w coś głębszego, podczas gdy Alexandre szkoli się jako uczeń iluzjonisty. Ale kiedy Theo i Alexandre zostają aresztowani i zmuszeni do występów w miasteczku dla Żydów założonym przez nazistów, Lena zostaje oddzielona od wszystkiego, co zna. Zmuszona do podążania własną drogą, Lena musi zmierzyć się ze swoimi wątpliwościami i odważyć się uwierzyć w niemożliwe – samą siebie.

Powiedzcie mi, przyjaciele: co ostatnio czytaliście? Jakieś ulubione lektury na lato? Jak dotąd jest to mój numer 1 tego lata.

Dziękuję bardzo za zatrzymanie się dzisiaj na blogu i do zobaczenia wkrótce!

xo

Ania