Dlaczego nikt nie mówi o tym łatwym sposobie na oszczędzanie pieniędzy?

Budżetowanie, oszczędzanie i inwestowanie nigdy nie przychodziło mi łatwo, ale wydawanie? To moja specjalność. Zakupy w sieci, zakupy w sklepie, zakupy na wystawie, możesz to nazwać – uwielbiam to wszystko i nie mogę się powstrzymać od czerpania czystej radości, jaką mi to przynosi za każdym razem. Ale ponieważ nie mam drzewka pieniężnego na podwórku (dlaczego takie jeszcze nie istnieją?), niechętnie muszę wymyślać sposoby na bycie sprytnym wydawcą. Mój ulubiony? Zarabianie na zwrocie gotówki.

IMO, cash back leci pod radarem jako jeden z największych hacków oszczędzania pieniędzy dostępnych dla konsumentów. Nikt tak naprawdę nie mówi o tym w ogóle, ale dlaczego nie? To jak posiadanie dostępu do kodów promocyjnych przez cały czas, a ja nie mogę myśleć o niczym lepszym niż to. Każdy ma możliwość uzyskania zwrotu gotówki na wiele sposobów, jeśli jest skłonny wykonać kilka wstępnych kroków konfiguracyjnych przed zakupem, więc rozbijamy pięć różnych sposobów, które można wykorzystać oferty zwrotu gotówki – zarówno w sklepie, jak i online.

1. Rozszerzenia przeglądarki internetowej

Firmy takie jak Rakuten, Honey, CouponCabin, Capital One i wiele innych oferują darmowe rozszerzenia do przeglądarek, które podpowiedzą Ci, aby włączyć cash back, kiedy i gdzie jest on dostępny, a niektóre z rozszerzeń wyświetlają nawet oferty cash back bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google. Rozszerzenia do przeglądarek są prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na skorzystanie z ofert cash back, ponieważ wystarczy, że raz je skonfigurujesz, a następnie zajmą się one resztą: znalezieniem oszczędności, powiadomieniem o ofertach i dostarczeniem gotówki z powrotem na Twoje konto.

2. Karty kredytowe

Karty kredytowe oferujące punkty i zwrot gotówki to karty, o których mówi się najwięcej, a co za tym idzie, z których korzysta się najczęściej, nie bez powodu. Poza zapisaniem się na kartę, oszczędzanie pieniędzy jest dosłownie bez wysiłku; kiedy robisz zakupy, twoje punkty (które zwykle możesz wymienić na karty upominkowe lub gotówkę) i oferty cash back (jak zarabianie 2% cash back na każdej podróży lub zakupach spożywczych) są automatycznie ładowane na twoje konto. A co najlepsze? Możesz wybrać kartę, która oferuje korzyści najlepiej dopasowane do Twojego stylu życia. Na przykład, jeśli często podróżujesz, powinieneś wybrać kartę, która daje ci zwrot gotówki na zakupy podróżne, a nie kartę, która jest bardziej skoncentrowana na zarabianiu zwrotu gotówki na zakupy spożywcze.

3. Oferty bankowe

Czy wiesz, że możesz zarabiać cash back również za pomocą karty debetowej? Banki takie jak Bank of America, Chase i Discover oferują specjalne oferty zwrotu gotówki dla posiadaczy kont w wielu popularnych sklepach detalicznych. Chociaż nie ma tak wielu sprzedawców z możliwością zwrotu gotówki za pośrednictwem banków, jak w przypadku rozszerzenia przeglądarki, korzyścią jest to, że niektóre banki oferują zwrot gotówki za pośrednictwem kodu pocztowego, więc jeśli masz szczęście, możesz zarobić pieniądze, kupując pizzę z ulubionego sklepu za rogiem.

4. Karty sklepowe

Najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem? Zdobądź RedCard w Target. To oszczędza mi 5% za każdym razem, gdy idę, i zaufaj mi, idę tam dużo. Jeśli jesteś lojalny wobec detalisty, jak ja wobec Target, to w twoim najlepszym interesie jest uzyskanie karty sklepowej. Widzę to tak, że jeśli zamierzasz stale wydawać tam pieniądze, to równie dobrze możesz zarabiać. Target, Amazon, Kohl’s, Apple, Best Buy, Macy’s, Lowes i więcej wspólnych sprzedawców oferuje zwrot gotówki i nagrody w stylu punktów, z których możesz skorzystać.

5. Aplikacje

Fetch Rewards, Ibotta i Receipt Hog oferują zwrot gotówki za zakupy w sklepie w wielu uznanych sklepach.

nized retailers, ale najczęściej ludzie używają tych aplikacji, aby zarobić zwrot gotówki na zakupy spożywcze. Wadą takich aplikacji jest to, że trzeba przesłać zdjęcia paragonów (co wymaga, aby nie zgubić ich na dnie torebki), a zwykle trzeba też osiągnąć pewien próg (np. 20$ oszczędności), zanim będzie można wypłacić gotówkę. Czasochłonne i lekko denerwujące? Tak. Warto? Również tak.

5 finansowych nawyków, które praktykują kobiety mające zawsze dodatkowe pieniądze