Czego można się spodziewać w Orangetheory Fitness?

W dzisiejszym poście Focus On z przyjemnością podzielę się z wami moimi doświadczeniami z Orangetheory Fitness! Tak naprawdę chciałam spróbować treningu Orangetheory, odkąd po raz pierwszy o nim usłyszałam i byłam bardzo podekscytowana, gdy zobaczyłam, że w Point Loma znajduje się studio Orangetheory.

Ten trening zmienia zasady gry, jest idealny dla każdego, kto chce zmaksymalizować spalanie kalorii i osiągnąć swoje cele fitness. W ciągu zaledwie 30 minut udało mi się osiągnąć maksymalne tętno podczas intensywnego treningu siłowego. A co najlepsze? Spędziłem 12 minut w pomarańczowej strefie, która, jak udowodniono, ma efekt nadmiernego zużycia tlenu po wysiłku (EPOC). Oznacza to, że spalam kalorie jeszcze długo po zakończeniu treningu. Orangetheory zdecydowanie spełniło oczekiwania – to niesamowity trening, który trzyma w napięciu.

W zeszłym tygodniu wziąłem udział w pierwszych zajęciach i oto, co myślę.

Orangetheory Fitness

(Źródło zdjęcia: Orangetheory Fitness)

Czym jest Orangetheory Fitness?

Wyobraź to sobie: Jesteś w najmodniejszym studiu fitness w mieście, Orangetheory Fitness. I chłopaki, wiedzą, jak sprawić, byś się spocił!

Jest to trening interwałowy oparty na tętnie, który łączy w sobie najlepsze maszyny do wiosłowania, bieżnie i imponujący zestaw sprzętu siłowego. To trening całego ciała, który trafia we wszystkie właściwe miejsca! Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym bywalcem siłowni, piękno Orangetheory Fitness polega na tym, że zaspokaja wszystkie poziomy sprawności. Możesz nawet śledzić swoje poziomy intensywności dzięki pomysłowym zielonym, pomarańczowym i czerwonym strefom wyświetlanym tuż przed tobą. To jak sygnalizacja świetlna dla Twojej podróży fitness, prowadząca Cię w kierunku maksymalnego spalania i radości.

Zapisanie się na zajęcia to pestka, a gdy już tam wejdziesz, przygotuj się na uwolnienie swojej wewnętrznej bestii – od ociekających potem sprintów na tych sprawdzonych bieżniach po potężne pociągnięcia na wioślarzach wodnych. Nazwa tej gry to trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT), a wynik? Trening, który sprawi, że poczujesz się jak superbohater. Czy możesz powiedzieć “Kapow!”? Więc jeśli jesteś gotowy, aby podnieść poziom swojej gry treningowej i pokonać każde wyzwanie, Orangetheory Fitness jest miejscem, w którym musisz być. Pożegnaj się z przeciętnością i przywitaj się z ciałem, które promienieje siłą i witalnością!

Czego można się spodziewać w Orangetheory

Spalanie kalorii i duży pot. Jak w przypadku każdego treningu, otrzymujesz z niego to, co w niego wkładasz, ale Orangetheory to wspaniała mieszanka pompującego serce cardio i siły budującej mięśnie.

Po przybyciu na salę otrzymujesz monitor pracy serca (“kapsułę”) na dany dzień. Przymocowujesz go do paska na klatkę piersiową, a podczas zajęć Twoje imię i strefa tętna, podzielone na kategorie według koloru, są wyświetlane na ekranie. Niebieski to strefa odpoczynku/rozgrzewki, zielony to umiarkowany, pomarańczowy to fitness, a czerwony to górna granica. Idealnie byłoby pozostać w zielonej lub pomarańczowej strefie przez większość treningu, stąd nazwa “Orangetheory”.

(Źródło zdjęcia: Orangetheory Fitness)

Trening odbywa się w jednej lub dwóch grupach, w zależności od liczby uczestników. Połowa treningu to wiosłowanie i ćwiczenia siłowe, a druga połowa to ćwiczenia na bieżni. Podczas wykonywania części wioślarskiej i siłowej będziesz naprzemiennie wykonywać różne ćwiczenia (w zestawie) i interwały wiosłowania (zwykle na metry). Trening podzielony jest na bloki, więc każdy segment kończy się dość szybko. Przykładowy blok wioślarsko-siłowyblok: uginanie bicepsów (8), przysiady z wyskokiem (8), wyprosty tricepsów (8), przysiady z wyskokiem (8), wiosłowanie 200m. Ukończyliśmy jak najwięcej rund w 9,5 minuty przed przejściem do następnego bloku.

W części na bieżni będziesz wykonywać interwały z wykorzystaniem tempa podstawowego, tempa pchania (1-2 mil na godzinę powyżej tempa podstawowego) i sprintu, po którym następują odpoczynki. Uważam, że ta część była niezwykle wymagająca, zwłaszcza że byłem już zmęczony po części wioślarskiej i siłowej. Bieganie jest o wiele trudniejsze po wykonaniu kilku przysiadów.

Kilka rzeczy, które zauważyłem

Jak w przypadku każdego grupowego treningu fitness, jakość zależy od trenera i muzyki. Muzyka na naszych zajęciach była NIESAMOWITA, podobnie jak trener, Allen. Jestem przyzwyczajony do oglądania wskazówek i wskazówek dotyczących formy od innych trenerów i podobało mi się, że zapewnił progresje i modyfikacje dla każdego ćwiczenia. Chodził po pokoju, aby dawać wskazówki i zachętę; Uwielbiałem jego przyziemny i motywujący styl.

Podobał mi się fakt, że na pierwszych zajęciach (około 5-10 minut przed rozpoczęciem zajęć) chodzą po sali, aby wyjaśnić sprzęt i przebieg zajęć. Mimo że był to mój pierwszy raz, a neonowy znak “nowicjusza” wyraźnie migał na moim czole, nie czułem się zagubiony podczas treningu. Z tego powodu byłem w stanie wykonać zabójczy trening, mimo że był to mój pierwszy raz w Orange Theory. Spodziewałem się trochę krzywej uczenia się, ale było świetnie.

Plusy Orangetheory Fitness

Trening zmienia się każdego dnia.

Jest to najlepsza metoda zapobiegania adaptacji i wypaleniu. Trenerzy zmieniają grupy mięśni, na które kładą nacisk, dzięki czemu nie męczą tych samych mięśni przez kolejne dni i pozwalają na odpowiedni odpoczynek.

Trening można dostosować i zmodyfikować zgodnie z własnymi potrzebami.

Ponieważ część siłowa jest wykonywana w rundach, możesz pracować we własnym czasie i nie musisz wykonywać tego samego ćwiczenia, co inni. Jest to świetne rozwiązanie dla początkujących, którzy chcą poruszać się nieco wolniej, lub tych, którzy chcą szybko wykonywać ruchy, aby ukończyć więcej rund. Możesz naprawdę pracować we własnym tempie, a podczas części bieżni prowadzą spacerowiczów, biegaczy i biegaczy. To Ty decydujesz o swoim treningu i możesz z łatwością zmieniać jego przebieg zgodnie ze swoimi unikalnymi potrzebami.

Istnieje wiele różnych ćwiczeń, więc nigdy się nie nudzisz.

Kiedy szybko przechodzisz od jednego ćwiczenia do drugiego, jest bardzo mało czasu na nudę lub samozadowolenie. Godzina mija szybko, a ponieważ harmonogram zmienia się codziennie, możesz utrzymać swoje ciało w niepewności.

Dobre wibracje i atmosfera w zespole.

W studiu Point Loma czułem świetną atmosferę; wszyscy byli niezwykle przyjaźni i pomocni. To sprawiło, że chciałem wrócić tak szybko, jak to możliwe!

Połączenie siły, mocy, równowagi, ćwiczeń jednostronnych i treningu interwałowego.

Myślę, że najlepszy plan treningowy to taki, który łączy wszystkie te elementy (oprócz treningu elastyczności, takiego jak joga lub pilates), a Orange Theory uderza we wszystkie z nich. Podczas jednego treningu uzyskujesz korzyści siłowe i cardio.

Są wyniki na żywo i zachęta.

Uważam, że ekrany są niezwykle motywujące podczas treningu i doceniam dodatkowe wskazówki. Kiedy zobaczyłem, że jestem w zielonej strefie, wiedziałem, że radzę sobie dobrze, ale mogę przesunąć ją do pomarańczowej strefy. Udało mi się spędzić większość czasu w zielonej i pomarańczowej strefie. Wysyłają e-mailem statystyki Polar z monitor pracy serca po zakończeniu treningu. Pomyślałem, że to fajna informacja do sprawdzenia.

Wady Orangetheory Fitness

Nie powinieneś robić HIIT codziennie.

Chociaż uwielbiam dobrze zaokrąglony trening, nie sądzę, że powinieneś codziennie wykonywać trening HIIT. Po pewnym czasie zaczynasz dostrzegać malejące korzyści ze swojej pracy. Serce jest mięśniem i potrzebuje odpoczynku, podobnie jak biceps, triceps, nogi itp. Z tego powodu uważam, że OTF byłby idealny 3 razy w tygodniu w nie następujących po sobie dniach.

Dużo czasu na bieżni.

Jeśli nienawidzisz bieżni, to mogą nie być zajęcia dla Ciebie. Ponieważ jesteś na niej przez około 25 minut. Nie mam nic przeciwko bieżni, ale mógłbym zobaczyć, jak zacząłbym się jej bać, gdybym robił to codziennie.

Może być trudny do naśladowania, jeśli nie czujesz się komfortowo podnosząc ciężary.

Ponieważ przechodzisz przez wiele ćwiczeń siłowych, warto mieć podstawowe pojęcie o standardowych ruchach. Każdy ruch jest dokładnie wyjaśniony z odpowiednimi wskazówkami dotyczącymi formy, ale mógłbym być onieśmielony, gdybym był bardzo nowy w podnoszeniu ciężarów. Mimo że istnieje możliwość modyfikacji, postrzegam ten trening jako średnio zaawansowany/zaawansowany.

$$$.

To bardzo szalona cena. Dobrą wiadomością jest to, że pierwsze zajęcia są bezpłatne, ale potem członkostwo kosztuje $$$. Zastanawiałem się nad uzyskaniem członkostwa, ale nie mają opieki nad dziećmi i nie jestem pewien, czy byłbym w stanie w pełni wykorzystać członkostwo. Na pewno będę chodzić na zajęcia tu i tam.

Czy próbowałeś Orange Theory Fitness lub czegoś podobnego? Jakie zajęcia treningowe chciałabyś wypróbować?

Więcej postów na temat Focus On:

Kayla Itsines

Zumba

CrossFit

Physique 57

Dieta surowej żywności

Fala uderzeniowa

Power Yoga

xoxo

Ania