9 Znaków, że związek nie jest właściwy, nawet jeśli nic nie jest “złe”

Mówiąc oczywistą prawdę, rozstania są trudne. Z mojego własnego doświadczenia wynika, że mogą być jeszcze trudniejsze, gdy nie można wskazać jednego prawdziwego powodu, dla którego związek poszedł źle. Jeśli jesteś taki jak ja, prawdopodobnie byłeś w związku (lubzwiązkach) bez większych znaków ostrzegawczych, czerwonych flag lub definiowalnych problemów, ale coś nadal nie jest w porządku.

Kiedy nie jesteś w stanie umieścić etykiety na przyczynie, może być trudno podjąć ostateczną decyzję, aby odejść. I choć zdecydowanie nie zalecamy rzucania ręcznika przy pierwszej nieporozumieniu lub przeszkodzie, to bardzo ważne jest, aby być świadomym tego, co nie jest właściwe, nawet jeśli nic nie jest koniecznie złe. Czytaj dalej, aby poznać dziewięć znaków, że związek może nie być tym dla ciebie, nawet bez oczywistych czerwonych flag, nieporozumień lub problemów.

1. Jesteś bardziej zainteresowany spędzaniem czasu z innymi ludźmi

Być może udało ci się przebrnąć przez fazę miesiąca miodowego i stwierdzasz, że jesteś coraz mniej zainteresowany spędzaniem wysokiej jakości czasu ze swoim partnerem. Podczas gdy faza miesiąca miodowego musi się skończyć w pewnym momencie, preferowanie spędzania czasu z przyjaciółmi każdej nocy, w której jesteś wolny, lub straszenie planów ze swoim znaczącym innym nie jest wielkim wskaźnikiem zdrowego związku. W zdrowym związku powinieneś chcieć utrzymać swoje relacje z innymi ludźmi, ale nie powinieneś konsekwentnie preferować spędzania czasu z innymi ludźmi nad swoim partnerem.

2. Czujesz się zdrenowany po spędzeniu czasu razem

Uświadomienie sobie, jak się czujesz po spędzeniu czasu ze swoim partnerem, może być niezwykle pomocne w ocenie jakości twojego związku. Czy wychodzisz z domu z poczuciem podniesienia na duchu i energii, czy też czujesz się zdrenowany i rozluźniony? Jeśli to drugie, spróbuj ustalić, co takiego jest w waszym wspólnym czasie, że tak się czujesz. Nie każdy dzień będzie gładkim żeglowaniem, nawet w najzdrowszych związkach, ale z dobrą komunikacją, powinieneś czuć się ogólnie pozytywnie po swoim czasie razem (tak, nawet po nieporozumieniach).

3. Często fantazjujesz o tym, jak by to było być znowu singlem

Słuchaj, bez względu na to, jak zdrowy i szczęśliwy jest twój związek, to całkowicie normalne, aby czuć się twinge zazdrości, gdy widzisz zdjęcia swojego współlokatora college’u backpacking solo przez Europę lub twój bestie dostaje swept away na niesamowitej pierwszej randce. Ale jeśli stale fantazjujesz o pojedynczym życiu i wyobrażasz sobie życie bez swojego znaczącego drugiego w romantyczny sposób, możesz nie być w przestrzeni mentalnej dla tego związku w tej chwili, niezależnie od tego, czy są czerwone flagi, czy nie.

4. Nie tęsknisz za nimi, kiedy jesteście osobno

Niezależność, samoopieka i miłość własna to trzy z moich ulubionych rzeczy. Ponownie, wszyscy potrzebujemy granic, a spędzanie trochę czasu osobno jest ważne, ale jeśli spędzasz dużo czasu z dala od swojego partnera i stwierdzasz, że nie tęsknisz za nimi w ogóle, to może być znak, że ten związek nie jest dla ciebie odpowiedni. Czy docierają do nich znacznie więcej niż ty lub mówią ci, jak bardzo tęsknią za tobą, ale nie czujesz tego samego? Bycie świadomym tego, jak się czują, może pomóc ci dostroić się do tego, czy uczucia są odwzajemnione, czy nie.

5. Zaczynasz czuć się poirytowany wszystkim

Powiedz mi, że wszyscy tam byliśmy: Nagle ślad wody, który twój partner pozostawia na podłodze po tym, jak their prysznic drażni cię do końca, zaczynasz nienawidzić sposobu, w jaki żują swoje jedzenie, lub piosenka, którą ich telefon gra rano, sprawia, że chcesz krzyczeć. Nazwij to, to ci przeszkadza. Chociaż nigdy nie można kochać wszystkiego o osobie, nie można być w zdrowym związku z kimś, kogo stale drażni albo. Jeśli chcesz spróbować popracować nad związkiem, skomunikuj rzeczy, które ci przeszkadzają (w miły i kochający sposób). Ale jeśli jest to bardziej uczucie, którego nie możesz przenieść przeszłości zamiast fazy lub okoliczności, wiedz, że to nie ty; może to być po prostu związek.

6. Nie są pierwszą osobą, do której chcesz iść z dobrą wiadomością

Inne relacje w twoim życiu są równie ważne, a chęć podzielenia się wiadomościami o promocji pracy lub ekscytującej podwyżce z mamą lub najlepszym przyjacielem to świetna rzecz. Jednak jeśli znajdziesz się dzielenie zwycięstw z innymi ludźmi zamiast swojego znaczącego drugiego z obawy, że twój partner nie będzie szczęśliwy dla ciebie lub nie da ci podekscytowanej odpowiedzi, której szukasz, może to być “różowa flaga”, która jest czerwoną flagą tak subtelną, że możesz niekoniecznie zobaczyć ją na początku. Dolna linia: Powinieneś czuć się pewnie, że twój znaczący inny będzie chciał świętować twoje zwycięstwa z tobą i jest twoim największym fanem.

7. Czujesz, że przeszkadzają ci w życiu, którego pragniesz

Czy masz pretensje do swojego partnera lub czujesz, że bycie z nimi powstrzymuje cię od przeżywania swoich marzeń? Może kochasz je i chcesz być z nimi, ale czuje się jak wybór między nimi a innymi rzeczami, których chcesz w życiu, takimi jak udana kariera, bycie w mieście, w którym chcesz być, lub posiadanie kwitnącego życia społecznego. Może to być niezwykle trudne, ponieważ kompromis jest konieczny we wszystkich związkach, ale jeśli chcesz, aby związek trwał długo, musisz czuć się tak, jakbyś budował życie, którego oboje chcesz, razem, zamiast czuć się tak, jakby trzymali cię z tyłu.

8. Brak intymności jest ciągłym problemem

W żaden sposób nie jest jeden rozmiar pasuje do wszystkich, jeśli chodzi o zdrowe życie seksualne w związkach, ale jeśli ty i twój partner nie są w stanie komunikować swoje potrzeby do siebie, jest prawdopodobnie kłopoty przed. Żadne dwie osoby nie będą miały dokładnie tego samego popędu płciowego, oczekiwań lub pragnień, dlatego też potrzeby te powinny być zawsze omawiane otwarcie i szczerze. Jeśli nie można dostać się na tej samej stronie, jeden lub oboje z was może interpretować swój obecny stan życia seksualnego jako brak intymności, co przełoży się na brak bliskości poza sypialnią, jak również. P.S. w LTR, możesz przechodzić przez fazy bycia niezwykle włączonym przez swojego partnera, a później nie chcąc mieć z nimi nic wspólnego, ale jeśli nigdy nie jesteś do nich przyciągany? Czerwona flaga.

9. Nie dbasz wystarczająco, aby się kłócić

Wiemy, aby szukać czerwonych flag, które oznaczają toksyczny związek, jak ciągłe kłótnie lub niezgody na duże rzeczy w życiu. Ale kiedy w ogóle nie masz żadnych sporów, może to być również czerwona flaga. Na przykład, czy masz wrażenie, że jesteś zbyt zmęczony, aby podnieść wszelkie obawy lub nieporozumienia ze swoim partnerem? Lub czy po prostu nie dbasz wystarczająco, aby porozmawiać o rzeczach, które cię denerwują? Może myślisz, że dobrze jest zostawić te rzeczy niedopowiedziane, ale nie dbając wystarczająco, aby się nie zgodzić, oznacza, że nie masz motywacji do poprawy lub pracy nad związkiem. Utrata zainteresowania komunią

Zmuszanie może często oznaczać utratę zainteresowania związkiem.

12 znaków, że próbujesz wymusić związek, który po prostu nie jest właściwy