9 całkowicie naturalnych sposobów na wybielenie zębów (bez wrażliwości)

Julia Roberts, Beyoncé i Anne Hathaway mają jedną wspólną cechę: uśmiech za milion dolarów. Celebrytka czy nie, twój uśmiech jest prawdopodobnie twoim najlepszym dodatkiem. I choć może nie będziesz występować na czerwonym dywanie, nie zaszkodzi mieć te perłowe zęby w gotowości do zdjęć, zwłaszcza gdy robisz sobie drogę przez świąteczny obwód, który jest w grudniu. Nie czujesz się jednak całkiem gotowa do zdjęć? Same.

Jeśli jesteś taki jak ja i zaprzysiągłeś szorstkie wybielanie procedur stomatologicznych (kto chętnie idzie do dentysty?) i produktów, które obiecują film-gwiazda uśmiech, ale przyjść na koszt (dosłownie iw przenośni), plus nie są gotowe, aby kopać swój nawyk kofeiny lub czerwonego wina, jak osiągnąć biały uśmiech? Cóż, zrobiłem moją pracę domową i grilla-ed (pun intended) dentystów na jak wybielić zęby sans chemikalia. Czytaj dalej ich najlepsze nietoksyczne metody DIY (spoiler: prawdopodobnie masz już składniki w swojej kuchni) i zalecenia dotyczące produktów do wybielania zębów bezpiecznie i skutecznie. Najlepsza część oprócz jaśniejszego uśmiechu w krótkim czasie? Wszystkie one są przyjazne dla użytkownika i budżetu.

Metody DIY na wybielanie zębów

Soda oczyszczona

Zszywka kuchenna, która odświeża twoją lodówkę i jest niezbędnym składnikiem w twoim ulubionym przepisie na ciasteczka wakacyjne, może wyciągnąć potrójne zobowiązanie polerujące zęby, dzięki swoim środkom szorującym. “Jako łagodny środek ścierny może rozjaśnić niektóre plamy na zębach, a także może pomóc w szorowaniu płytki nazębnej” – wyjaśnił dr Selin Kılıç, dentysta w Vera Clinic Cosmetic Dentistry. “Aby użyć, najpierw wymieszaj równe części sody oczyszczonej i wody w małej misce, aż do utworzenia pasty. Zanurz szczoteczkę do zębów w mieszance sody i szczotkuj delikatnymi kręgami, upewniając się, że dokładnie pokrywasz każdy ząb pastą. Po zakończeniu dokładnie wypłucz”.

Ocet jabłkowy z cydru

Kolejny wszechstronny must-have w kuchni, ocet jabłkowy od dawna jest w centrum uwagi ze względu na swoje podnoszone korzyści zdrowotne (takie osoby jak Jennifer Aniston, Hilary Duff i Kourtney Kardashian mają obsesję). “Ponieważ jest naturalnie kwaśny, może pomóc rozbić płytkę nazębną lub inne substancje przyklejone do zębów” – stwierdził dr Kılıç. “pH octu jabłkowego może usunąć plamy z zębów, co pomaga naturalnie wybielić zęby. Aby użyć, po prostu przepłucz ocet jabłkowy rozcieńczony wodą i delikatnie wymachuj nim wokół ust przez około minutę.”

Olej kokosowy

Jeśli jesteś zaznajomiony z ajurwedą, są szanse, że słyszałeś o ciągnięciu oleju. “Oil pulling to starożytna ajurwedyjska praktyka, która polega na zamiataniu łyżki stołowej oleju, takiego jak kokosowy lub sezamowy, wokół ust przez 20 minut każdego dnia” – opisał dr Cary Goldstein, dentysta i założyciel Goldstein Dental Center. “Ta praktyka pomaga wyciągnąć toksyny i bakterie, które powodują przebarwienia”. Co więcej, mówi się, że to naturalne remedium nie tylko wybiela zęby, ale także pozbywa się toksyn z organizmu, odświeża oddech i znacznie poprawia zdrowie jamy ustnej.

Owoce i warzywa

Jakbyśmy potrzebowali kolejnego powodu, aby załadować się na świeże produkty, okazuje się, że robi więcej niż tylko dostarcza naszym ciałom witamin, minerałów i błonnika. “Związek D-limonen i kwas cytrynowy, który znajduje się w niektórych skórkach owoców cytrusowych, jest świetny, aby pomóc wybielić zęby”, potwierdził dr Kılıç. “Możesz to zrobić delikatnie pocierając skórki owoców z pomarańczy lub cytryn na zębach przez kilka min.

utes. Po, upewnij się, że dokładnie wypłukałeś usta i umyłeś zęby.” Podczas gdy dieta bogata w owoce i warzywa nie jest substytutem utrzymania dobrej higieny, dr Kılıç potwierdził, że chrupiące, surowe odmiany (pomyśl: jabłka, seler i marchew) mogą pomóc w ścieraniu płytki nazębnej podczas żucia. Uznaj, że problem niezjedzonych produktów został rozwiązany.

Nietoksyczne produkty do wybielania zębów

Paski wybielające

Lumineux

Nie myl ich z paskami wybielającymi z przeszłości. Wykonane z olejkiem kokosowym, skórką cytrynową i szałwią, paski te naturalnie podnoszą plamy i rozbijają twardy kamień nazębny bez tak dobrze znanej wrażliwości zębów, podrażnienia dziąseł i nieprzyjemnego smaku, jaki pozostawiają ich mniej naturalne odpowiedniki.

Aotto

Activated Charcoal Teeth Whitening Powder

Wśród wszystkich naturalnych produktów wybielających zęby, ten proszek z aktywnego węgla drzewnego króluje, i nie bez powodu. Znany ze swoich właściwości detoksykujących, węgiel aktywny wiąże się i wyciąga wszystko z toksyn do zapachów. Wynik? Może skutecznie pomóc usunąć płytkę nazębną i przebarwienia z Twoich zębów. Kawa nie ma szans.

Hello

Whitening Toothpaste

Nie wszystkie pasty wybielające zęby są stworzone tak samo. A jeśli jest jedna, którą można pokonać, to jest to ta pochodząca z oleju konopnego, pozbawiona fluoru alternatywa. Zrób z niej część swojej porannej i nocnej rutyny, a pożegnasz się z powierzchniowymi plamami i płytką nazębną, jednocześnie odświeżając swój oddech. Nic dziwnego, że ten klejnot nosi nazwę “Freakin’ Fresh”.

Lumineux

Whitening Pen

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na usunięcie starych plam, czy też na zatrzymanie nowych, ten delikatny, ale skuteczny produkt zapewnia wygodny i opłacalny sposób na uzyskanie lśniącego uśmiechu. Czy wspomniałem, że nie zawiera konserwantów, dodatków, sztucznych barwników i aromatów? Nigdy nie wychodź z domu bez niego, bo nigdy nie wiadomo, kiedy możesz mieć awaryjne wybielanie zębów (pomyśl: gorąca randka lub ważna prezentacja).

Urządzenie Blue Light

Moon Oral Care

Jeśli szukasz wymyślnego urządzenia bez wymyślnej ceny, to mamy Cię. Częstotliwość niebieskiej diody LED aktywuje nadtlenek wodoru w dołączonych do urządzenia paskach Dissolving Whitening Strips, aby usunąć trudne plamy na powierzchni zębów. Bonus: paski zawierają antyoksydanty dla dodatkowych korzyści dla zdrowia jamy ustnej.

7 całkowicie naturalnych sposobów na zwiększenie libido, których jeszcze nie próbowałeś