7 toksycznych nawyków w związku, które wydają się całkowicie normalne

Braliśmy chemię, algebrę i P.E., ale nie było zajęć w szkole na temat tego, jak być w udanym związku (off-topic side note: czy używałeś rachunku w swoim życiu, jak, w ogóle? Just saying). Nie było “Jak nie być gównianym partnerem 101″, ani crash course w znalezieniu związku, który czyni cię szczęśliwym. Więc zamiast tego, dostaliśmy wszystkie nasze porady dotyczące związków, oczekiwań i mądrości nastolatków od każdego boga 16-latków: Nicholas Sparks. A może dla ciebie była to magia “ty mnie dopełniasz” Toma Cruise’a, “will-they-or-wont-they” Rossa i Rachel, lub namiętna relacja miłość-nienawiść między Mike’em Chadwayem i producentem wiadomości Abby w Brzydkiej prawdzie.

Oto prawdziwa brzydka prawda: toksyczne zwyczaje w związku są nie tylko normalne w naszym społeczeństwie, ale są czczone. Namiętne historie miłosne stają się hitami kinowymi, wrzaskliwe mecze przekształcone w parne make-outs stają się filmowym złotem (à la The Notebook), a idea “miłości” staje się wszechogarniająca, wszystko albo nic, i “happily-ever-after”. Rzeczy, które naprawdę czynią związek dobrym, stabilnym i spełniającym się, nie są zbyt ekscytujące, ani nie sprzedają się dobrze, ani nie czują się wystarczająco dramatycznie na dużym ekranie, dlatego często mylimy “miłość” z toksycznym zachowaniem i zakładamy, że żaby są Prince Charmings. Oto nawyki, które wydają się normalne, ale mogą być szkodliwe dla twojego związku (i co zrobić zamiast tego):

1. Oczekiwanie, że twój partner “naprawi” każdy emocjonalny niepokój

Bądź szczery: ile razy zdarzyło ci się pokłócić o to, że twój partner nie był przy tobie w trudnym czasie lub nie był wystarczająco sympatyczny w związku z twoim złym dniem? Czy zbudowałeś urazę, ponieważ twój partner nie był tak emocjonalnie tam dla ciebie, jak “potrzebowałeś”? Chociaż ważne jest, aby szukać wsparcia i partnerstwa ze swoją znaczącą drugą osobą, istnieje duża różnica między byciem wspierającym a byciem emocjonalnie zobowiązanym. Powinieneś dodać do życia siebie nawzajem, bez poczucia, że któryś z was zależy od drugiego.

Co robić zamiast tego

Tak, w zdrowym związku, byłbyś w stanie zapytać swojego partnera, “To czuje się trudne do zrobienia samemu. Czy możesz mi pomóc przez to przejść?”. Ale kluczowym słowem jest prośba. Wokalizuj, jak chciałbyś, aby twój partner pokazał się dla ciebie i jak się czujesz, bez oczekiwania lub polegania na nich, aby “naprawić” cokolwiek. Weź odpowiedzialność za własne emocje, nie oczekując od nich odpowiedzialności za twoje szczęście.

2. Nadawanie priorytetu uczciwości

Oczywiście, uczciwość brzmi jak godna podziwu jakość. Ale w związkach, “sprawiedliwość” może wyglądać dużo jak utrzymanie wyniku. Jeśli znajdziesz się psychicznie obliczania wysiłku twój partner stawia w i jak to odnosi się do wysiłku można umieścić w, lub jeśli jeden z was są odwetu zranionych uczuć przez podniesienie przeszłych argumentów, może to być znak, że jeden lub obu z was są bardziej skoncentrowane na utrzymanie wyniku niż utrzymanie związku zdrowe. Twój związek nie powinien przychodzić z kartą wyników, która liczy, kto spieprzył najbardziej lub kto jest winien drugiemu więcej.

Co robić zamiast tego

Relacje nie muszą być “sprawiedliwe”, aby były dobre. Jeśli mieszkacie razem, przewartościuj swoją tabelę obowiązków: nie musi być ona “równa” (jak “Ja ugotowałem, więc musisz pozmywać”, albo “Zabrałem psa na spacer wczoraj”).y, więc musisz to zrobić dzisiaj”). Zamiast tego zaproponuj wykonanie obowiązków, o których wiesz, że twój partner naprawdę nie lubi ich wykonywać, a które tobie nie przeszkadzają, i vice versa. Myśl o tym, co ma sens dla obu waszych stylów życia, a nie o tym, co jest równe, i traktuj każdy problem lub nieporozumienie jak zupełnie nowe, bez przywoływania kwestii z przeszłości.

3. Wierząc, że twój partner jest twoją “drugą połową”

Wracając do tego “ty mnie uzupełniasz” ładunek gówna – nikt (i mam na myśli nikogo) nie może żyć spełnionym życiem z przekonaniem, że potrzebują kogoś innego, aby uczynić je całym. Kiedy nie czujesz się “cały” bez nich, oczywiście nie będziesz chciał mieć własnych hobby, przyjaźni i czasu samotności (kluczowe dla prawdziwie zdrowego związku), lub może czuć się tak, jakbyś dosłownie nie żył bez nich, więc czujesz się niepewnie, gdy są poza twoją stroną ze strachu przed utratą ich. Ta mentalność może prowadzić do toksycznej dynamiki, takiej jak współzależność, niepewność i kontrolujące zachowanie.

Co robić zamiast tego

Spójrz na swojego partnera jako kogoś, kto wzbogaca i dodaje do twojego już kompletnego życia. Skup się na sobie częściej niż na związku i szukaj tego, co czyni cię szczęśliwym. Następnie przygotuj się do dzielenia się swoją radością ze swoją znaczącą drugą osobą, zamiast oczekiwać, że będzie ona jedynym źródłem twojej radości.

4. Mówienie w absolutach

Wyobraź sobie to: zamiast mówić: “To, co właśnie powiedziałeś, zraniło moje uczucia”, mówisz: “Nigdy nie mogłabym być z kimś, kto mówi takie okropne rzeczy!”. Zamiast “Twoja reakcja na to, co powiedziałem, sprawiła, że poczułem się niewysłuchany”, mówisz: “Zasługuję na kogoś, kto mnie słucha i dba o moje uczucia!”. A może pójdziesz z klasykiem: ” Nigdy nie zbierasz luzu!” lub ” Zawsze ignorujesz to, co mówię…”. Brzmi znajomo? Mówiąc w absolutach, tworzysz oczekiwania dla związku w oparciu o własne “ideały”, które w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z twoim partnerem. Możesz próbować zrobić punkt o konkretnym przypadku, ale nieumyślnie mówisz im, że nie zasługują na ciebie lub że wszystkie czasy, w których słuchają cię lub pokazują, że cię kochają, nie mają znaczenia. Pojedynczy problem, który może być zakomunikowany i rozwiązany, staje się wtedy większym stwierdzeniem na temat twojego ogólnego związku.

Co robić zamiast tego

Ogólnie rzecz biorąc, przestań odnosić się do swojej znaczącej drugiej osoby w oparciu o to, co mogłoby być i zaakceptuj to, kim są. Skup się wyłącznie na problemie pod ręką. Nie uogólniaj działań swojego partnera i mów, dlaczego cię zranili w tym momencie, a nie dlaczego nie akceptujesz ich jako wystarczająco godnego partnera. Unikaj zwrotów takich jak “nigdy” czy “zawsze”, a zamiast tego zajmij się każdą kwestią jako pojedynczym problemem, zamiast wyrzucać nadrzędne oskarżenia.

5. Intensywny konflikt oznacza pasję

Wszyscy kochamy klasyczny rom-dram The Notebook, w komplecie z krzyczącymi meczami, które zamieniają się w namiętne sceny seksu (wiem, że szukałeś klipu Youtube tej sceny!). Ale “pasja”, która powoduje konsekwentne walki lub krzyki poza ekranem są zawsze zakorzenione w głębszych problemów, takich jak niedojrzałość, trudności w komunikacji, a nawet cechy nadużycia relacji, takich jak narcyzm lub kontroli (bez względu na to, jak dobry “makijaż” jest). Niezależnie od tego, co jest przyczyną ciągłych walk, sprawia to, że związek nie jest trwały, a jego rezultatem jest m.in.co prowadzi do wypalenia. Prawda jest taka, że miłość powinna czuć się delikatnie. Powinieneś być bardziej konsekwentny w swoim związku, niż jesteś w górę i w dół, i powinieneś czuć się bardziej zadowolony niż rozgrzany lub zły.

Co robić zamiast tego

Przeformułuj sposób, w jaki oboje radzicie sobie z problemami. Pomyśl o problemie jako o was dwóch przeciwko problemowi, zamiast o każdym z was przeciwko sobie. Skup się również na emocjach partnera, a nie na jego słowach, co ograniczy możliwość złapania się, gdy coś zostanie powiedziane ze złości lub frustracji. Zacznij wyrażać wdzięczność za cechy dotyczące twojego związku i partnera, które w ogóle nie mają nic wspólnego z “pasją”: ich życzliwość, to, jak są przy tobie, jak dzielicie te same zainteresowania itp.

6. Upuszczanie “podpowiedzi”

Więc może “przypadkowo” zostawiłeś stronę przeglądarki pewnej pary kolczyków, za które umierasz, kiedy pożyczyłeś laptopa swojego S.O., a może wspomnisz, jak ex komplementował cię bardziej jako sposób, aby uzyskać swój obecny znaczący inny, aby komplementować cię bardziej. Być może nawet upuścić wskazówki o większych zmianach w życiu, czy to mówiąc o parze, która przeniosła się razem i wydają się naprawdę szczęśliwy, lub że twoja mama była pytając cię, kiedy się ożenić. Podczas gdy prezent tu i tam jest nieszkodliwy, upuszczanie “wskazówek” dotyczących innych obszarów twojego związku zamiast komunikowania tego, czego potrzebujesz i chcesz, może być toksyczne i szkodliwe. Jeśli nie możesz otwarcie komunikować swoich uczuć lub pragnień, czy to chciałbym, abyś mnie bardziej komplementował , czy chciałbym spróbować czegoś nowego w łóżku, twoja komunikacja wymaga trochę pracy.

Co robić zamiast tego

Bądź szczery i otwarty w kwestii swoich uczuć, pragnień i potrzeb. Nigdy nie prowadź z fałszywymi nadziejami, że twój partner będzie w stanie założyć, czego chcesz, i cenić otwartą komunikację w twoim związku. Wyraźnie zaznacz, że twój partner nie jest zobowiązany do spełnienia twoich potrzeb. Raczej, ty doceniasz ich wysiłek lub wsparcie, i no jesteś judgmental, unreceptive, lub dismissive z cokolwiek komunikować ty.

7. Wiara w ideę “bratnich dusz”

Innym Box Office przekonanie, że miał mnie wierząc w Prince Charming od pierwszego oglądania Kopciuszka jest magiczny pomysł “soulmate” lub znalezienie The One idealna osoba tam dla Ciebie. Ale problem z wiarą w bratnią duszę polega na tym, że możesz spędzić swoje życie mierząc swojego partnera w kategoriach tego, czym nie są, a nie tego, czym są: każda wada, która się pojawi (i będą, ponieważ każdy ma wady) może sprawić, że zwątpisz w ich status bratniej duszy(czy ktoś jest jeszcze bardziej idealny dla ciebie tam?). Nie mówię, że nie znajdziesz kogoś, kto sprawdza każde pole na swojej liście kontrolnej, lub kto nie będzie cię kochał większy i większy i kinder niż kiedykolwiek wiedziałeś, aby czekać na (w rzeczywistości, naprawdę wierzę, że miłość nie jest warta posiadania, chyba że to jest to). Ale to sposób, w jaki myślimy o zobowiązaniu, robi różnicę.

Co zrobić zamiast tego

Pomyśl o zaangażowaniu jako o wyborze, a nie “przeznaczeniu”. Aby pomóc odróżnić różnicę między “osiedlaniem się” a byciem nadmiernie krytycznym, zadaj sobie pytanie, czy chciałbyś, aby twoje dzieci były takie jak one lub czy czułbyś się z nimi szczęśliwy nawet w trudnych lub nudnych czasach, zamiast tego, czy są dla ciebie “idealne”. Zobacz swoje relacje

hip jako wybór, że oboje decydują się być w każdym dniu, i nie patrzeć na każdą wadę jako możliwość, że jest ktoś lepszy dla ciebie tam.

10 prostych sposobów, aby poprawić swój związek do końca dnia