Twój oficjalny przewodnik po niewygodnych pytaniach na spotkaniach rodzinnych

W końcu zbliżamy się do końca roku, kiedy to cenione chwile świeżo upieczonych świątecznych smakołyków, ponadczasowe tradycje rodzinne i oczekiwane prezenty stają się priorytetem. Uwielbiamy spędzać czas z bliskimi i przeżywać święta, ale rzeczywistość jest taka: Jest to również czas w roku, kiedy ludzie lubią zadawać pytania dotyczące twojego życia – wiele z nich. I jeśli mamy być szczerzy, nie zawsze chcemy odpowiadać na wszystkie. Pytania takie jak “Jak idzie twoje życie randkowe?” “Więc kiedy będziecie mieć dziecko?” “Czym dokładnie zajmuje się twoja firma?” są przerażające.

Jeśli jednak zastanowisz się, jak chcesz podejść do tych rozmów, jeśli pojawią się z wyprzedzeniem, możesz nadal cieszyć się sezonem i towarzystwem, które się z nim wiąże, a my możemy pomóc. Oto nasz oficjalny przewodnik po niewygodnych pytaniach podczas spotkań rodzinnych:

Nie bierz niczego do siebie

Możliwe, że ukochana osoba może zadać raniące pytanie zupełnie niezamierzenie, więc jest to świetna okazja, aby w sposób informacyjny poinformować rodzinę i przyjaciół o swojej obecnej sytuacji, przekonaniach lub marzeniach. Na przykład, jeśli ktoś nie do końca rozumie, co robisz w pracy lub jak zarabiasz pieniądze i zadaje pytanie, które brzmi trochę tak, jakby nie doceniał znaczenia twojej pracy, możesz odpowiedzieć mówiąc coś w stylu: “Dziękuję za pytanie, ale to nie do końca tak. Jestem [wstaw nazwę stanowiska] i pracuję nad [przegląd roli]. Kocham to, co robię!”. Możesz nawet pokazać im próbki swojej pracy lub podzielić się kilkoma zwycięstwami w karierze, które miałeś w tym roku. Pamiętaj, że twoim bliskim zależy na tobie i prawdopodobnie po prostu chcą wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w twoim życiu, więc docenią, że się otwierasz i nie denerwujesz się na nich za to, że nie wiedzą.

Przejdź na lekki temat

Czy prawie niemożliwe jest unikanie poważnych tematów, takich jak polityka i religia na spotkaniach rodzinnych? To może być stresujące i frustrujące, ale pamiętaj, że nie wszyscy muszą być na tej samej stronie, a ty nie przyszedłeś na imprezę świąteczną w poszukiwaniu aprobaty wszystkich. Jeśli ktoś z rodziny zapyta Cię, jakie jest Twoje stanowisko na dany temat, a Ty nie czujesz się komfortowo, dzieląc się nim lub nie chcesz w ogóle wdawać się w rozmowę, możesz powiedzieć coś w stylu: “Doceniam Twoje zainteresowanie moją perspektywą, ale nie chcę się dzisiaj wdawać w [wstaw temat]. W rzeczywistości jestem bardziej ciekawy wiedzy o….”. To pomoże ci uprzejmie zmienić rozmowę, aby porozmawiać o czymś lżejszym. Możesz zapytać ich o wycieczkę, na którą poszli ostatnio, ich plany na nowy rok lub coś innego, co jest łatwe i nie będzie uzasadniać kłótni.

Nie ujawniaj informacji, których nie chcesz

Najlepszym sposobem na uniknięcie zagłębiania się w rozmowę, w której tak naprawdę nie chcesz uczestniczyć, jest odpowiadanie w sposób, który nie daje zbyt wielu informacji. Na przykład, jeśli członek rodziny zapyta cię, co się stało z twoim byłym, możesz udzielić dwuznacznej odpowiedzi, takiej jak “To nie wyszło, ale to jest dla najlepszych!”. Podobnie, jeśli zostaniesz zapytany, co zajmuje ci tak długo, aby ukończyć studia, możesz odpowiedzieć, mówiąc coś zabawnego, jak “Po prostu próbuję uzyskać moje pieniądze warte!”. Nie dając szczegółowej odpowiedzi, chronisz się przed emocjami, które mogą pojawić się w związku z danym tematem, a eventu

sojusznik, ponieważ nie podajesz żadnych informacji, wszyscy przestaną pytać.

Poproś o wsparcie z wyprzedzeniem

Nie

ma nic gorszego niż poczucie, że jest się ganionym na własnym spotkaniu rodzinnym. Spróbuj mieć w pobliżu pomocnika, który pomoże przenieść rozmowę. Czy masz rodzeństwo lub kuzyna, na którego możesz liczyć? Czy możesz poprosić mamę przed imprezą o pomoc w utrzymaniu pewnego tematu z twojego życia poza granicami? Przygotuj je przed czasem, mówiąc coś w stylu “Mam wrażenie, że [wstaw temat] może się pojawić. Jeśli tak, czy możesz być tam, aby pomóc mi [przekierować rozmowę lub wspierać mnie przez nią]?”.

Przyjdź przygotowany z sugerowaną rozrywką

Jeśli obawiasz się, że rozmowa może wyszczupleć przez czas trwania get-together i skierować się w stronę ciebie, przyjdź przygotowany, aby zasugerować kilka zabawnych rzeczy, aby utrzymać wszystkich zajętych. Istnieje wiele sposobów na zapewnienie członkom rodziny rozrywki, która nie polega na wierceniu się nawzajem intensywnymi pytaniami o życie – gra w karty, przeglądanie starych zdjęć rodzinnych lub oglądanie domowych filmów. Jest to o wiele bardziej zabawne niż wyjaśnianie, dlaczego nie znalazłeś jeszcze nowej pracy lub dzielenie się tym, jak idzie ci życie randkowe oparte na aplikacji.

Jak ustalić zdrowe granice z rodziną podczas wakacji