Jak wybielanie zębów może zwiększyć pewność siebie?

Czy jest coś lepszego niż błysnąć perłowymi zębami i stawić czoła całemu dniu z całą pewnością siebie? Może to brzmieć zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, ale niekoniecznie musi tak być.

Badania wykazały związek między poziomem pewności siebie ludzi a stanem ich zębów, więc lepszy uśmiech może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Dla wielu z nas idealny uśmiech wydaje się odległy, czy to z powodu traumy związanej z wizytą u dentysty, czy też dlatego, że nie stać nas na kosztowny zabieg stomatologiczny. Jednak w większości przypadków zwykła procedura wybielania zębów może wywrócić nasz uśmiech do góry nogami.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek wybielanie zębów jest w zasięgu ręki i wystarczy kilka minut, aby kolor zębów odpowiadał naszym preferencjom. Za chwilę odkryjemy tajniki wybielania zębów jako części rutynowej opieki stomatologicznej, której nie powinieneś ignorować.

Jak wybielanie zębów zwiększa pewność siebie

Choć może się to wydawać naciągane, kolor zębów może naprawdę wpłynąć na cały wygląd i pewność siebie. Kiedy twoje zęby są białe (nawet jeśli nie są idealne jak w Hollywood), prawdopodobnie poczujesz się bardziej pewny siebie i zmotywowany do uczestniczenia w rozmowach, a nawet ich rozpoczęcia.

Udowodniono, że dobrostan zębów poprawia jakość życia i ogólny stan zdrowia. Oto jak jaśniejszy uśmiech może zwiększyć pewność siebie.

Młodszy wygląd

Zasadniczo ludzie postrzegają białe zęby jako symbol młodości, dobrego samopoczucia i dobrego statusu społecznego. W rzeczywistości osoba błyskająca białym uśmiechem może wydawać się o 5 lat młodsza. Na przykład, wyobraź sobie, że widzisz zdjęcie 40-letniej osoby, która może pochwalić się białym uśmiechem, a następnie inne zdjęcie osoby w tym samym wieku, ale z przebarwionymi zębami. Prawdopodobnie pomyślisz, że osoba z promiennym uśmiechem jest młodsza, podczas gdy w rzeczywistości obie są w tym samym wieku.

Obecnie wiele osób rezygnuje z liftingu i wypełniaczy, decydując się na białe zęby w celu uzyskania bardziej młodzieńczego wyglądu. Odwracając przebarwienia zębów, uzyskują świeższy wygląd i bardziej wypoczęty wygląd, skutecznie odejmując kilka lat od ich rzeczywistego wieku – bez inwazyjnych procedur.

Pierwsze wrażenie

Choć może się to wydawać przyziemne, pierwsze wrażenie ma znaczenie dla wielu osób, niezależnie od tego, czy chcemy się do tego przyznać, czy nie, a nic nie robi tak dobrego pierwszego wrażenia, jak olśniewający, wspaniały biały uśmiech.

W rzeczywistości jasny uśmiech pomaga ludziom czuć się pewniej i wydawać się bardziej przystępnymi i przyjaznymi. Co więcej, twój uśmiech jest twoją ukrytą bronią, która jest świetnym niewerbalnym narzędziem, które stanowi dużą część pierwszego wrażenia, jakie robisz. Ucieleśniasz ciepło, otwartość i życzliwość, błyskając komuś jasnym uśmiechem. Czego więcej można chcieć, aby zrobić niesamowite pierwsze wrażenie, prawda?

Popraw swój nastrój

Powszechnie wiadomo, że uśmiech i śmiech wyzwalają hormony dobrego samopoczucia. Nawet jeśli mówimy o śmiechu towarzyskim, czyli wymuszonym uśmiechu, nadal uwalnia on endorfiny do krwiobiegu i poprawia nastrój – tak po prostu! Kiedy masz perłowe zęby i czujesz się pewnie, najprawdopodobniej będziesz uśmiechać się swobodnie i śmiać się częściej, zwiększając w ten sposób poziom hormonów dobrego samopoczucia.

Podsumowując, śmiech i uśmiech wyzwalają uwalnianie endorfin, niesamowitego wzmacniacza nastroju.

Zwiększony sukces

Posiadanie białych zębów jest w rzeczywistości korzystne może przynieść sukces w wielu dziedzinach życia. Oprócz zwiększenia poczucia własnej wartości i sprawienia, że poczujesz się bardziej atrakcyjny i młodszy, posiadanie przyjaznego, białego uśmiechu może również utorować drogę do sukcesu zawodowego.

W środowisku zawodowym pewny siebie uśmiech przekłada się na siłę, umiejętności i pozytywne wrażenie. Cechy te poprawiają komunikację, interakcje biznesowe i nawiązywanie kontaktów oraz zapewniają sukces podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto, biały uśmiech emanuje dbałością o siebie i dyscypliną, co może przyczynić się do pozytywnego postrzegania Ciebie jako profesjonalisty w tym, co robisz.

Popularne opcje wybielania zębów

Obecnie posiadanie bielszego uśmiechu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki wielu dostępnym opcjom wybielania zębów. Niezależnie od tego, czy jesteś bardziej zwolennikiem wizyty u dentysty na sesję wybielania, czy wolisz zestaw do wybielania zębów w domu, możliwości jest naprawdę wiele.

Niektóre z najpopularniejszych opcji wybielania zębów obejmują zestawy wybielające, wybielającą pastę do zębów i długopisy żelowe, by wymienić tylko kilka. Przyjrzyjmy się pięciu najlepszym opcjom wybielania zębów, które zapewnią Ci metamorfozę uśmiechu w ciągu kilku minut.

Zestawy do wybielania zębów

Jeśli chodzi o najlepsze zestawy do wybielania zębów, NatruSmile jest jedną z opcji, które mogą pomóc rozjaśnić zęby w bardzo krótkim czasie. Dzięki opatentowanej technologii zimnego światła i delikatnej formule, oferuje 12 różnych produktów zapewniających jasny uśmiech. Produkty takie jak paski wybielające, żele wybielające zęby i, co zadziwiające, wybielający zęby płyn do płukania jamy ustnej.

Paski wybielające

Paski wybielające są zwykle wybierane przez zapracowanych mężczyzn i kobiety, którzy chcą poprawić efekty stomatologii estetycznej bez konieczności odwiedzania gabinetu dentystycznego. Paski te to specjalne cienkie, elastyczne plastry pokryte żelem wybielającym. Zasadniczo paski nakłada się bezpośrednio na zęby i utrzymuje przez pół godziny dwa razy dziennie. Postępuj tak przez 2 tygodnie, a będziesz w stanie zauważyć znaczącą różnicę w kolorze zębów.

Wybielająca pasta do zębów

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wybielających past do zębów, które obiecują zrobić to i owo z zębami, ale nie wszystkie z nich działają. Jeśli chodzi o znalezienie prawdziwej wybielającej pasty do zębów, upewnij się, że szukasz naturalnych składników i skutecznej formuły wybielającej, która nie uszkodzi zębów. Kwas ftalimido-peroksy-kapronowy, lepiej znany jako PAP, jest obecnie najskuteczniejszą formułą wybielającą w pastach do zębów i jest zalecany przez dentystów w całych Stanach Zjednoczonych.

Żel wybielający

Ostatnio żele do wybielania zębów zdobyły dużą bazę klientów, głównie ze względu na ich zdolność do rozjaśniania uśmiechu w ciągu około dwóch tygodni. Zazwyczaj żel wybielający zawiera środek wybielający, taki jak nadtlenek karbamidu i formułę PAP, skutecznie usuwając różne plamy i przebarwienia z zębów. Ma nieuczulającą formułę i jest bardzo delikatny dla zębów, dzięki czemu wybielanie jest przyjemne i szybkie.

Wybielający płyn do płukania ust

Zaskakujące lub nie, można nawet kupić płyn do płukania jamy ustnej, który wybiela zęby w miarę rozprowadzania płynu w jamie ustnej. Tego typu płyny do płukania jamy ustnej są specjalnie zaprojektowane do rozjaśniania zębów, a jednocześnie działają jak typowe produkty do płukania jamy ustnej.

Podobnie jak w żelach, w wybielających płynach do płukania jamy ustnej można znaleźć łagodne środki wybielające (nadtlenek karbamidu/aktywowany węgiel drzewny). Płyn do płukania jamy ustnej jest również świetny do eliminowania nieświeżego oddechu i zabijając niepożądane bakterie, które ją wywołują.

Żelowy długopis wybielający

Długopisy żelowe są zwykle przeznaczone do poprawek i konserwacji zamiast pełnych zabiegów wybielania. Popularność tych produktów do wybielania zębów wynika z wygody, jaką oferują. Wszystko, co musisz zrobić, aby usunąć przebarwienia z zębów, to nałożyć żel bezpośrednio na zęby, gdziekolwiek jesteś: w biurze, w parku lub w domu przyjaciela.

Podsumowanie

Jeśli wolisz ominąć wizytę u dentysty w celu wybielenia zębów i wypróbować domowy zestaw do wybielania zębów, wiedz, że jesteś jednym z milionów, którzy stosują tę samą taktykę. Na szczęście istnieje wiele skutecznych i bezpiecznych opcji wybielania zębów do wyboru, niezależnie od tego, czy jest to pasta do zębów, długopisy żelowe, płyn do płukania ust, paski wybielające itp.

Jaśniejszy, bielszy uśmiech może zdziałać cuda dla poczucia własnej wartości, ogólnego samopoczucia i wyglądu fizycznego. Nie pozwól, aby twój mniej niż idealny uśmiech kontrolował to, jak się czujesz. Zamiast tego, wygospodaruj trochę czasu na pobłażanie sobie i wybiel swoje zęby, gdy już to zrobisz.