Czy kobiety zawsze muszą trzymać tampony w domu? Reddit się wtrąca

To niemal powszechne doświadczenie dla osób, które miesiączkują i absolutnie horror ze szkoły średniej: Twój okres nadchodzi i nie masz preferowanego produktu okresowego w gotowości. Może jesteś w pracy, szkole, centrum handlowym lub nawet w domu kumpla i zdajesz sobie sprawę, że jesteś w czerwonym potoku bez tamponu.

To wywołuje dreszcze. Już czuję bóle współczucia i zażenowanie z drugiej ręki.

Jeden użytkownik reddit podzielił się tym, jak jej odwiedzający przyjaciel miał takie doświadczenie niedawno i był wściekły, że nie miał zapasu produktów okresowych pod ręką dla gości. Plakat ma formę kontroli urodzeń, która utrzymuje ją od posiadania okresu przez kilka lat i nie ma zastosowania dla tamponów i podkładek i tak. Ale zastanawiała się, wciąż, czy jest TA w sytuacji

“Dla kontekstu, mam pasek kontroli urodzeń nexplanon w ramieniu. Wiem, że dla każdego jest inny, ale dla mnie całkowicie odbiera mi okres i trwa przez [trzy] lata. (To mój drugi raz, kiedy go mam) Mieliśmy dzień filmowy, aby nadrobić zaległości w życiu, ponieważ nie widzieliśmy się od ponad tygodnia. Podczas jednego z filmów wstaje, aby skorzystać z toalety, więc przewijam mój telefon, czekając na jej powrót” – napisał plakat. “Cóż, kiedy wraca na dół, pyta mnie, gdzie trzymam tampony. Odpowiedziałam, że nie trzymam ich w domu, ponieważ nie potrzebowałam ich od lat. Następnie zapytała mnie o tampon, a ja po prostu zachichotałam i powtórzyłam to samo”.

Powiedziała, że nie była pewna, czy to sposób, w jaki to sformułowała, czy po prostu to, że nie miała żadnego do zaoferowania, ale powiedziała, że jej przyjaciółka wyleciała, mówiąc takie rzeczy jak: “Jaka kobieta nie trzyma tych rzeczy?”

“Jako kobieta powinnaś je zawsze trzymać?”. NEW YORK, NEW YORK - SEPTEMBER 26:  Jennifer Aniston is seen filming on location for 'The Morning Show' at the Mercer Hotel on September 26, 2022 in New York City. (Photo by James Devaney/GC Images) Related story Jennifer Aniston’s Heartbreaking Infertility Reveal is Exactly Why Reproductive Choices Are Nobody’s Business

“Co do cholery mam zrobić z moją sytuacją?”.

“Nigdy nie spotkałam kogoś tak bezmyślnego!”.

Auć! Oczywiście wybuch był trochę za duży i uczynienie całej sprawy potępieniem jej jako osoby i gospodarza poszło trochę daleko: “Nie wzięłam sobie jej postawy do serca i powiedziałam jej, że możemy iść do Dollar General za rogiem, jeśli będzie potrzebowała trochę i że to nie jest wielka sprawa. Najwyraźniej nie było to dla niej wystarczająco dobre. Nazwała mnie nieczułą suką, która nie dba o inne kobiety i musi się nauczyć, jak być lepszym gospodarzem. Zadzwoniła sobie po taksówkę i wyszła niedługo potem”.

Plakat wspomniał dalej, że cena tamponów (hello pink tax!) była zaporowa i sprawiła, że nie miało sensu trzymanie ich w domu, gdy ich nie używa.

Więc jest tu trochę do rozpakowania: Po pierwsze, nie ma absolutnie żadnego powodu, by zakładać, czy ktoś ma miesięczne okresy. To nigdy nie jest dobra praktyka, ponieważ kobiety nie są jedynymi, które miesiączkują i z wielu powodów (w tym bycia na pewnych formach kontroli urodzeń, medycznie lub naturalnie wywołanej menopauzy i okresów, które nie są związane z płcią) nie wszystkie kobiety lub ludzie z macicą miesiączkują. A biorąc pod uwagę samą ilość produktów periodycznych (i cenę wielu z nich jednorazowych), wiele osób miesiączkujących może nie mieć tamponów lub podpasek do dyspozycji.

(W moim przypadku jestem użytkownikiem krążków menstruacyjnych od ponad roku. Uwielbiam je i przysięgam na nie. Wcześniej często używałam kubeczków menstruacyjnych wielokrotnego użytku przez kilka okresów w roku, więc zdarzało się, że nie miałam przy sobie podpasek lub tamponów. Chociaż mogłam zaoferować kilka moich jednorazowych krążków, nie zawsze były one tym, czego gość mógłby szukać).

OP postąpiła słusznie, próbując zaproponować, że mogą pójść razem do pobliskiego sklepu, żeby je zdobyć, ale wyglądało na to, że jej przyjaciółka już podjęła decyzję o tym, jak potoczy się reszta interakcji. I większość subreddita się z tym zgodziła: OP jest NTA.

“Nie mógłbym sobie wyobrazić pójścia do czyjegoś domu i domagania się ich produktów higienicznych. Jak dostaję się w nagłej potrzebie jednego, ale po prostu zakładać, że ktoś inny automatycznie będzie miał Them jest naprawdę obrzydliwy”, zauważył jeden komentator. “NTA- to jej odpowiedzialność, aby zadbać o swoje potrzeby. Rozumiem, że to frustrujące i nasze bezpieczniki są trochę krótkie w tym czasie, ale nie możesz po prostu żądać, aby każda kobieta dostarczała ci produktów higienicznych.”

A na pomysł, że ten przyjaciel nie mógł począć kogoś mającego inne doświadczenie z ich okresem (lub jego brakiem) inny komentator miał pewne obawy dotyczące ich przyszłości: “Będzie miała zawał serca, gdy dowie się o menopauzie”.

Ale TL;DR: Fajnie jest, jeśli możesz, mieć produkty menstruacyjne na zapas, ale w żadnym wypadku nie jest to obowiązek. I chociaż nie jest zabawne, aby przejść kilka minut bez tamponu lub podkładki, jest to doświadczenie, które wiele, wiele menstruatorów nawigowało (i przetrwało bez freak-out) przez pokolenia.

Zanim pójdziesz, sprawdź nasze ulubione gadżety na okres, aby zaopatrzyć swoją własną łazienkę: