8 porad jak poznać rodzinę partnera podczas wakacji

Chociaż pierwsze wrażenia nie zawsze są dokładną reprezentacją tego, kim jesteśmy, są sposobem dla ludzi, aby stworzyć wyobrażenie o tym, za kogo nas uważają. Podczas gdy święta są przeznaczone na odczuwanie wdzięczności i dawanie prezentów, może być też trochę stresu, który towarzyszy temu świątecznemu sezonowi, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy spotykasz się z rodziną swojego partnera. Od zastanawiania się, ile porcji tłuczonych ziemniaków możesz zjeść w swoich obcisłych spodniach (które zajęły tygodnie, aby wybrać), aby martwić się, jak uda ci się utrzymać stałą rozmowę, nie chcesz przyjść nad myśleniem, ale nie chcesz też być niedostatecznie przygotowany. Aby znaleźć idealną równowagę, oto osiem wskazówek dotyczących spotkania z rodziną partnera w sezonie wakacyjnym.

1. Poznaj wcześniej dynamikę rodziny

Kluczem do sukcesu nie jest znajomość scenariusza, który nadchodzi, ale przygotowanie się do każdego możliwego, który może się utworzyć. Aby uzyskać wgląd w rodzinę partnera, zadaj im pytania dotyczące ich dynamiki rodzinnej. Na przykład, czy mają rodzica, który ma surową osobowość, czy są pewne tematy, których należy unikać? Czy są rodziną, która żartuje ze sobą? Nie powinieneś czuć potrzeby zmiany swojej osobowości, aby dopasować się do rodziny partnera, ale gest uczenia się o nich z wyprzedzeniem pomoże uspokoić twoje nerwy i pomoże ci poczuć się bardziej przygotowanym na to, czego się spodziewać.

 • Zapytaj partnera, co jego zdaniem powinieneś wiedzieć
 • Skoncentruj się na poszczególnych członkach rodziny i zacznij szukać podobieństw między nimi a Tobą (aby uzyskać potencjalne punkty wyjścia do rozmowy)
 • Nie czuj się wścibski, że chcesz dowiedzieć się więcej informacji – fakt, że próbujesz, oznacza, że zależy Ci na Twoim partnerze.

2. Przygotuj się na small talk

Zanim wyruszysz na próbę swojego starannie przygotowanego podsumowania ostatnich trzech lat kariery (i powodów, dla których odnosisz takie sukcesy), weź głęboki oddech. Nawet jeśli dobrze jest mieć z tyłu głowy tematy, pozwól, aby rozmowa płynęła w naturalnym kierunku. Mając pod ręką pytania otwarte, poczujesz się bardziej swobodnie w rozmowach przy stole.

 • Unikaj kontrowersyjnych tematów, takich jak polityka i przekonania religijne
 • Miej w zanadrzu pytania rozpoczynające rozmowę, gdy nastąpi przerwa w rozmowie, i nie sięgaj po telefon
 • Spróbuj łatwych starterów konwersacyjnych, takich jak:
  • Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie z wakacji jako dziecko?
  • Jakie jest danie, bez którego nie możesz żyć?
  • Jaki jest ostatni film, który widziałeś?
  • Jak myślisz, kto wygra mecz piłki nożnej?

3. Zwróć uwagę na swój strój

Jest czas i miejsce na Twoją seksowną mini sukienkę lub modne zgrane dżinsy, ale prawdopodobnie nie jest to podczas rodzinnego spotkania Twojego partnera. My stan autoekspresji więcej niż cokolwiek, jeśli chodzi o styl, ale pomyśl o tym, co może być również powodem niepotrzebnych osądów od tych, którzy są bardziej tradycyjne. W końcu celem tej uroczystości nie jest bycie modnym czy wyrazistym, ale raczej pokazanie swojej osobowości przy zachowaniu spokoju w rodzinie. W razie wątpliwości, skłaniaj się ku bezpieczniejszej stronie ze swoim strojem w tym sezonie wakacyjnym i zamiast tego wyraź swoją osobowość. Idź po klasyczny LBD lub spodnie i sweter, a następnie użyj prostych akcesoriów, takich jak rodzinny naszyjnik lub kolorowe kolczyki, aby wyrazić swój styl. </p>

 • Postępuj zgodnie z zasadą: Jeśli masz wątpliwości, czy powinnaś to założyć, nie rób tego.
 • Zasięgnij opinii swojej drugiej osoby lub przyjaciółki na temat opcji stroju
 • Zaplanuj swój strój z wyprzedzeniem, aby nie stresować się w dniu wyjazdu

4. Próba pomocy

Chociaż twoja zdolność do konwersacji jest taka, że nie pozostanie niezauważona, twój gest pomocy jest taki, który uczyni cię niezapomnianym. Czy poprosić o podanie ciasta lub umyć naczynia, być na poszukiwania sposobów można zaoferować rękę i skorzystać z okazji, aby zapytać. A jeśli rodzina twojego znaczącego drugiego chce, abyś czuł się jak gość i służył ci? Nie nalegaj dalej.

W

końcu jedyną różnicą między tym, czy wyjdziesz na pomocnika, a nie wroga, jest umiejętność rozpoznawania granic.

 • Wybierz tylko 2-3 zadania, w których chcesz pomóc (prośba o pomoc we wszystkim może wyglądać na zbyt wiele)
 • Rozważ pozostanie i rozpoczęcie małej rozmowy, podczas gdy członek rodziny zmywa naczynia lub kończy deser
 • Sprzątaj po sobie i bądź świadomy swoich manier przy stole

5. Szanuj rodzinne

zasady

Uniwersalna zasada każdego gospodarstwa domowego? Bycie pod ich dachem oznacza, że podlegasz również ich zasadom. Podobnie jak w przypadku znajomości dynamiki rodziny, twoja wiedza na temat zasad rodzinnych jest równie ważna jak twoja gotowość do ich respektowania. Być może rodzina twojego partnera chce, abyś spał w osobnych pokojach lub zdjął buty, aby założyć domowe kapcie – zasady to zasady, a to, jak dobrze je przestrzegasz, liczy się bardziej niż to, czy się z nimi zgadzasz.

 • Zapytaj swojego partnera o szczegóły dotyczące zasad panujących w rodzinie
 • Dowiedz się, dlaczego te zasady obowiązują, aby lepiej je zrozumieć
 • Pokaż członkom rodziny, że znasz zasady, jeśli nadarzy się okazja

6. Przynieś prezent

Prawdopodobnie nie pojawiłbyś się na uroczystości z pustymi rękami, więc nie pozwól sobie na popełnienie tego błędu, gdy uczestniczysz w rodzinnej imprezie swojego partnera. Poprzez umieszczenie w dodatkowym wysiłku, aby być przemyślane, zaczniesz na dobrej stopie z ich rodziny i kontynuować to pozytywne wrażenie, jak noc idzie dalej. Czy zrobić swój podpis danie boczne dla każdego, aby spróbować lub zdecydować się na prezent hosting jak butelka wina lub świeca, rodzina będzie docenić dodatkową myśl i opiekę, że poszedł do gestu

.

 • Nie gotuj żadnych głównych dań, aby nie nadepnąć nikomu na odcisk
 • Zapytaj swojego partnera o pomysły na prezenty, jeśli nie chcesz przynieść typowego prezentu

7. Odłóż telefon

Choć prawdopodobnie znasz już tę zasadę, jest ona na tyle ważna, że warto ją przypomnieć. Twój telefon rozprasza uwagę, a jego użycie (lub jego brak) może decydować o Twoim wrażeniu. Jeśli nawykiem jest sięganie po telefon i odświeżanie swojej osi czasu lub jest to twój go-to w niewygodnych sytuacjach, unikaj tego zachowania przed rodziną partnera. Zamiast tego, pozostań obecny na tym spotkaniu przez strefowanie na rozmowy i dostrajanie wszystkich innych zakłóceń.

 • Zostaw swój telefon w torebce
 • Staraj się sprawdzać telefon tylko w prywatności (np. kiedy idziesz do łazienki lub wsiadasz do samochodu)
 • Wyłącz powiadomienia lub telefon całkowicie

8. Relaks

Wśród wszystkich wskazówek, aby zaimponować rodzinie partnera, najważniejszą z nich jest po prostu bycie sobą. Rozumiemy to: Pomiędzy próbami, aby nie spil

l sos na swojej skromnej sukience i nie rozlewać swoją historię życia do babci swojego partnera, stawki wydają się wysokie, ale twój poziom pewności siebie powinien być zbyt. Nawet jeśli możesz czuć się zdenerwowany, weź dumę z tego, kim jesteś i uznaj, że właściwi ludzie zaakceptują twój charakter i docenią cię za pokazanie go.

 • Zwierz się wcześniej swojemu partnerowi z tego, jak się czujesz
 • Otrzymuje pep talk albo od siebie lub od ukochanej osoby
 • Podejmij wysiłek, aby uczestniczyć w imprezie wakacyjnej i faktycznie cieszyć się (grać w gry, chime in podczas otwartych rozmów, itp.)

Jak ustalić zdrowe granice z rodziną podczas wakacji