10 nawyków kobiet, które zawsze są w formie, przyjętych podczas wakacji

Myślę, że wszyscy zgodzimy się, że pozostanie w formie od stycznia do października to jedno, ale po Święcie Dziękczynienia utrzymanie jej przez resztę roku kalendarzowego to zupełnie inna gra. Z obchodami świąt w każdy weekend, smakołykami na każdym kroku i terminami na koniec roku do spełnienia, ten sezon może sprawić, że każdy będzie miał ochotę rzucić ręcznik, aby utrzymać jakiekolwiek pozory zdrowej rutyny. Podczas gdy utrzymanie zdrowia podczas wakacji może wymagać więcej intencji i motywacji, kobiety, które zawsze są w dobrej formie, mają najlepiej strzeżony sekret: utrzymywanie prostych nawyków, które pozwalają cieszyć się radością i trzymać stres na dystans.

PSA: Bycie “w formie” nie oznacza wyglądania w określony sposób lub ważenia się z określoną liczbą na wadze. Oznacza to raczej bycie swoim najwyższym, najlepszym, najzdrowszym “ja” – niezależnie od tego, jak to wygląda i jak się czujesz. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się 10 nawykom, które kobiety będące zawsze w formie przyjmują podczas wakacji.

1. Zmieniają swój punkt ciężkości

Prawda: Łatwo jest wpaść w szał świątecznych wyprzedaży (patrząc na ciebie, Czarny Piątku), harmonogramu przeładowanego obowiązkami społecznymi i sprawdzania wszystkich na swojej liście. Ale kobiety, które zawsze są w formie, nie dają się zepchnąć na boczny tor przez kuszące e-maile, przyjęcia przepełnione jedzeniem i napojami oraz komercjalizację sezonu – skupiają się na nawiązywaniu kontaktów i tworzeniu wspomnień, aby odżywiać i dbać o swoje ciało. Otaczaj się ludźmi, którzy wydobywają z ciebie to, co najlepsze, nadaj priorytet działaniom, które przynoszą ci radość, i urządź swój dom w stylu hygge (daj mi wszystkie przytulne koce!). Twoje ciało będzie czerpać korzyści.

2. Nie mają w swoim słowniku “dobrych” i “złych” pokarmów

Jeśli kobiety, które są zawsze w kształcie stać przez jedną rzecz, to jest to, że zdrowe podejście do wellness nie jest wszystko lub nic, zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie. Nie chodzi o to, by zjeść całe ciasto dyniowe lub zrezygnować z każdego deseru, który woła twoje imię. Zamiast wyrzekać się słodyczy, ponieważ zostały one wzgardzone szkarłatną literą “B” (dla złych), zdrowe kobiety wiedzą, że mogą mieć swoje ciasto i czuć się dobrze o sobie, też. Cieszą się każdym kęsem na talerzu i nie pocą się cukrowym hajem, jednocześnie dostrajając się do swoich sygnałów głodu, co może zapobiec późniejszemu obżarstwu wszystkiego w zasięgu wzroku. Aha, i ich inny wakacyjny hack? Noshing na niektóre białka i zdrowe tłuszcze przed tym Christmas soirée, gdzie wiesz, że Twój zwyczaj cookie będzie prawdopodobnie prezentują się.

3. Oni sip mądrzejszy

Czym jest ten świąteczny sezon bez odrobiny świątecznej radości w postaci libacji? In-shape kobiety wiedzą, że zdrowe picie podczas świąt nie oznacza konieczności iść zimny indyk i cięcia alkoholu wszystkie razem (ale to jest OK, zbyt!). Oznacza to raczej, że musisz wiedzieć, jakie są Twoje osobiste granice i pić z rozwagą. Jeśli jesteś typem dziewczyny “one-and-done” i kończysz noc po wypiciu jednego kieliszka grzanego wina (tego samego), to życzymy Ci tego! A kiedy najzdrowsze kobiety cieszą się koktajlem lub dwoma (lub trzema) na świątecznym przyjęciu w biurze, mają kilka sztuczek w rękawie: Jedzą bogaty w białko posiłek lub przekąskę wcześniej, decydują się na zdrowszą opcję (bez cukrowego miksera koktajlowego), podwójnie popijają go wodą, ograniczają spożycie alkoholu 3-4 godziny przed snem i trzymają pod ręką suplementy takie jak witamina B complex i węgiel aktywny.

4. Nie idą na detokss

PSA: Wbrew temu, co wpoiła nam kultura dietetyczna, nie musisz przechodzić na oczyszczanie organizmu za pomocą soku, aby nadrobić zaległości w świątecznych pobudkach. Świadome zdrowia kobiety omijają wstyd i żal, który często towarzyszy przejadaniu się i nie czują potrzeby “powrotu na właściwe tory” dzień po Święcie Dziękczynienia lub Bożym Narodzeniu z liczeniem kalorii, restrykcyjnymi dietami i intensywnymi treningami. Ciało odtruwa się samo, a wątroba wykonuje wiele ciężkich czynności, aby pozbyć się substancji, które uważa za odpady lub szkodliwe. Więc niech twoje ciało robi swoje, i skupić się na intuicyjnym jedzeniu, rozciąganie lub angażowanie się w lekkich ćwiczeń, pobyt uwodniony z wody, ładowanie się na warzywach, i biorąc samoopieki w górę notch.

5. Gotują więcej posiłków w domu

Rozważmy ubijanie zdrowych, domowych posiłków, które są językiem miłości zdrowej kobiety, a także uzdrawianie tradycyjnych przepisów wakacyjnych bez poświęcania smaku jej repertuaru. Przygotowywanie posiłków samodzielnie nie tylko równa się kontroli nad tym, co wchodzi do nich (czytaj: więcej świeżych, pełnych pokarmów), ale także więcej oszczędności na koncie bankowym (mówimy o wygranej). Dodatkowa wskazówka: Dodaj do swoich dań produkty sezonowe, takie jak warzywa korzeniowe (np. słodkie ziemniaki, marchewki i kabaczki), które zawierają mikroelementy i błonnik pokarmowy, aby pomóc w regulacji trawienia i dłużej pozostać sytym. Potrzebujesz inspiracji? Nie szukaj dalej niż te oparte na roślinach przepisy na święta. Nawet twój najbardziej wymagający krewny będzie wracał po sekundy, a oni nadal nie będą mądrzejsi.

6. Dostosowują swoje treningi

Pogoda na zewnątrz jest przerażająca, ale to nie znaczy, że twoja rutyna ćwiczeń nie może być zachwycająca. Najzdrowsze kobiety zmieniają swoje sesje treningowe w zależności od zmian sezonowych i tego, jak czuje się ich ciało. W miesiącach letnich, Twoje ciało mogło mieć ochotę na chodzenie po chodnikach lub zajęcia HIIT, ale nie powinno być niespodzianką, jeśli teraz Twoje ciało mówi Ci, żebyś zwolniła z ćwiczeniami pilates lub jogi. Co więcej, zamiast postrzegać ćwiczenia jako obowiązek lub karę za jeden do zbyt wielu ciasteczek, które zjedli podczas pieczenia poprzedniej nocy, najzdrowsze kobiety utrzymują nastawienie, że mają przywilej ćwiczyć i robią to z przyjemnością.

7. Dostają 7-9 godzin wysokiej jakości snu – każdej nocy

Z Hallmark filmów świątecznych uruchomiony na powtórkę i The Great British Baking Show: Holidays premierę na Netflix, to wymaga pewnego rodzaju samokontroli, aby powstrzymać się od pozostania w górę do późnych godzin nocnych, zwłaszcza gdy nie trzeba budzić się wcześnie do pracy. Ale brak optymalnej ilości snu często prowadzi do wielu konsekwencji, w tym braku energii, niepokoju i podejmowania złych decyzji, nie wspominając o spożywaniu większej ilości pokarmów o wysokiej zawartości cukru i tłuszczów trans. Najważniejsze: Zapisz strumieniowe Fa-La-La-La na dzień i ogranicz czas ekranowy w nocy. Odpoczywaj, regeneruj się i powtarzaj. Rezultaty. Poprawa nastroju, wzmocnienie układu odpornościowego, złagodzenie stresu i utrzymanie zdrowej wagi.

8. Dostają się w ruchu w ciągu dnia

Niezależnie od tego, czy jest to ich aktywna przerwa w pracy, czy trasa spaceru z psem, kobiety, które są zawsze w formie, sprawiają, że punkt, aby uzyskać kilka dodatkowych kroków w, ponieważ wiedzą, że chodzenie może zdziałać cuda dla ich zdrowia fizycznego i psychicznego (ale nie mają obsesji na punkcie liczby kroków, które trafiają w ciągu dnia!). Oprócz poprawy kondycji sercowo-naczyniowej i pomocy w utrzymaniu zdrowia

ty waga, regularne chodzenie może poprawić Twój nastrój, poznanie i sen. Chodzić po schodach, gdy tylko jest to możliwe, zaparkować samochód dalej, gdy uderzając w sklepie spożywczym lub centrum handlowym dla tego istotnego składnika receptury lub ostatniej chwili prezent, wziąć dłuższą ścieżkę turystyczną, umieścić bieżni biurko do dobrego wykorzystania, i dać swoje mieszkanie Home Edit touch (guest-ready nigdy nie wyglądał lepiej).

9.

Zestrajają się ze

swoimi uczuciami

Tak zwany “najwspanialszy czas w roku” może również spotkać się z wakacyjnym bluesem, pozostawiając cię z czymkolwiek innym niż wakacyjnym duchem. Kiedy najzdrowsze kobiety zmagają się z utratą, stresem rodzinnym, niedawnym rozstaniem lub nie wracają do domu na święta, robią miejsce dla swoich uczuć wokół niego, wyciszają hałas wokół nich i udają się do wewnątrz. Bez względu na to, czy wygląda to jak praca z oddechem, przykładanie pióra do papieru, medytacja, czy wypowiadanie afirmacji, robią pauzę, poświęcają chwilę dla siebie i zwracają uwagę na to, jakie myśli mogą się kłębić i jakie odczucia towarzyszą im bez osądzania. Co z tego wynika? Szukać mindfulness, i czuć wszystkie twój uczucia, być życzliwym dla yourself, pozwalać iść oczekiwania co wakacje muszą patrzeć jak, i właśnie oddychać. Wakacyjny stres, być gone!

10. Nie ograniczają się do tradycji

Z biegiem

lat, ty i twoi bliscy prawdopodobnie opracowane tradycje wokół wakacyjnych okazjach-od babci to-die-for zapiekanki ze słodkich ziemniaków do konkurowania o trofeum rodziny w grze touch football. Jednak kobiety, które zawsze są w formie, lubią urozmaicać sobie życie. W końcu ludzie, którzy angażują się w różne doświadczenia, częściej zachowują pozytywne emocje niż ci, którzy trzymają się tego samego. Kto powiedział, że nie możesz zastąpić indyka włoską lasagną z kiełbasą lub wegetariańskim ciastem pasterskim i udekorować salę w ciągu kilku dni, a nie wszystko na raz, jak tylko ustąpi śpiączka pokarmowa po Święcie Dziękczynienia? Zastanów się nad nowymi sposobami obchodzenia świąt, jak na przykład zebranie przyjaciół na indyka, wolontariat w lokalnym banku żywności, przygarnięcie psa potrzebującego domu lub stworzenie tablicy poglądowej. Jedna tradycja, którą zawsze warto podtrzymywać? Liczenie swoich błogosławieństw.

10 szalenie prostych nawyków, które możesz zrobić, aby być szczęśliwszym o tej porze roku