Krótki przegląd orgazmów w każdym wieku, według OBGYN

Jako ginekolog z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie zdrowia kobiet i medycyny seksualnej, co jest lepszym momentem, aby podzielić się kilkoma ekscytującymi informacjami na temat wielkiego O w każdym wieku niż Narodowy Dzień Orgazmu!

oral sex tips for women awkward Related story Oral Sex Tips for Women Who Feel Awkward Recieving It

Narodziny, dzieciństwo i “mała śmierć

Czy wiesz, że mała, ale znacząca liczba kobiet doświadcza orgazmu przy niemedykowanym porodzie? Francuskie badanie przeprowadzone w 2013 roku przez położne doniosło, że 0,3 procent kobiet doświadczyło orgazmu podczas naturalnego porodu. Niewątpliwie więcej z nich niechętnie to zgłaszało. Przyznajmy, nie jest to wysoka liczba, ale wskazuje na możliwość, że orgazm może być wynikiem nie kontaktu seksualnego, ale intensywnego uczucia miłości i ekstremalnej stymulacji fizycznej, połączonej z niesamowitą euforyczną ulgą. Wskazuje to również na fakt, że intensywny orgazm nie zawsze wymaga partnera – wystarczy miłość, połączenie i euforia.

W miarę jak przechodzimy do karmienia piersią, dość powszechne jest doświadczanie intensywnej przyjemności seksualnej, a nawet orgazmu podczas karmienia piersią ze względu na intensywną stymulację sutków i głęboko kochający bliski kontakt. 33-50 procent kobiet karmiących piersią zgłasza, że tego doświadcza. Ważne jest, aby pamiętać, że to uczucie jest naturalne i nie ma się czego wstydzić. Odzwierciedla ono głęboką fizyczną stymulację i połączenie, które nie musi mieć charakteru seksualnego.

Niewiele osób wie, że młode dziewczyny są w stanie mieć intensywnie przyjemne orgazmy w bardzo młodym wieku, być może nawet młodsze niż dwa lata. Podczas gdy mali chłopcy są często znani z tego, że lubią “bawić się ze sobą”, nie są w stanie osiągnąć orgazmu aż do okresu dojrzewania, podczas gdy dziewczynki są czasami w stanie doświadczyć orgazmów na poziomie dorosłym na długo przed okresem dojrzewania. Nierzadko widuje się młode dziewczyny “ściskające swoje nogi” lub lubiące wspinać się na drążki lub liny, aby cieszyć się tym przyjemnym doznaniem. Najgorsze, co moglibyśmy zrobić, to zawstydzić nasze córki i młode dziewczyny, mówiąc im, że robią coś złego. Zamiast tego powinniśmy zasugerować, że jest to urocza, prywatna aktywność, której nie należy wykonywać publicznie, ale kontynuować ją na osobności bez wstydu czy obawy przed dezaprobatą.

Komunikacja i dbanie o luki

Wkraczając w dorosłość, blisko 100 procent młodych mężczyzn i kobiet doświadcza swoich pierwszych orgazmów poprzez masturbację. Podczas gdy nasza kultura wydaje się powszechnie akceptować i pochwalać to zachowanie u chłopców, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że dziewczęta doświadczają dokładnie tych samych uczuć, ale mogą czuć się mniej akceptowane. Jeśli masz nastoletnią córkę, rozmawiaj o temacie orgazmu tak, jak o kichaniu czy drapaniu swędzenia. Jest to naturalny proces, którego nie należy się obawiać ani wstydzić, ale który należy zgłębić w samotności, aby kiedy będzie gotowa wejść w skomplikowany świat seksualności z partnerem, była pewna tego, co czuje dobrze i potrafiła to zakomunikować.

W dorosłych związkach kobiecy orgazm może stać się źródłem zarówno wielkiej radości, jak i wielkiej

cierpienie. Kluczowe jest zrozumienie, że mężczyźni nie mają pojęcia, co jest dobre dla kobiet i dlatego trzeba im to powiedzieć. Chcą, żeby im powiedzieć. Dla ponad 40 procent kobiet stosunek dopochwowy nie prowadzi do orgazmu. Dla młodych, niedoświadczonych par, jeśli to wszystko, co jest w menu, oboje członkowie pary prawdopodobnie będą mieli seksualne spotkania, które kończą się rozczarowaniem, wstydem, winą i poczuciem nieadekwatności.

Naszym obowiązkiem jako kobiet jest powiedzenie partnerowi, mężczyźnie lub kobiecie, co lubimy (zacznij od pozytywów – “Lubię, kiedy…”), a czego nie. Ustal jasne granice wokół tego, które czynności seksualne są dla ciebie do przyjęcia, a które nie. W idealnym świecie przeprowadzilibyśmy tę dyskusję przed pierwszym spotkaniem seksualnym z partnerem. W moich badaniach i badaniach wielu innych, uraza lub niewypowiedziana złość jest # 1 zabójcą libido i orgazmu, w wyniku niejasnej komunikacji i wzoru działań, które po prostu nie chcemy i które przekraczają nasze granice.

Możesz być swoim własnym najlepszym partnerem orgazmu

W moim badaniu z 2018 roku dla mojej książki Sexually Woke najbardziej niezawodnym sposobem na osiągnięcie orgazmu przez kobiety był wibrator lub zabawka, sam. Na drugim miejscu była stymulacja manualna, sama. Równie wysoko na #3 znalazły się seks oralny i stymulacja manualna z partnerem, a stosunek dopochwowy był na czwartym miejscu. To podkreśla fakt, że wiemy dokładnie czego chcemy, ale nie komunikujemy tego dobrze naszym partnerom. Gdybyśmy tylko potrzebowali orgazmu, to najwyraźniej mamy to pokryte na własną rękę. Jednak moje badania i wiele innych pokazują, że pragniemy intymnego połączenia i orgazmu z partnerem – nie zawsze jesteśmy tylko pewne, jak to osiągnąć.

Jako kobiety, wiele z nas zostało uwarunkowanych, aby nie mówić o tym, czego chcemy, ale w sypialni, wyzwanie sobie mówić szczerze o tym, co czuje się dobrze dla Ciebie. Obiecuję ci, że on/ona chce tego tak samo lub bardziej niż ty!

Seks po menopauzie

Wraz z wiekiem, szczególnie w okolicach i po czasie menopauzy, zmniejsza się przepływ krwi do łechtaczki, a nerwy stają się mniej wrażliwe. W rezultacie większość kobiet doświadcza spadku libido i zdolności do orgazmu, gdy zbliżamy się do menopauzy i po niej. Teraz, gdy będziemy żyć być może połowę naszego życia po menopauzie (bez owulacji i związanych z nią hormonów) ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nasze ciała się zmieniają, ale seks może nadal pozostać tak żywy jak zawsze, a nawet bardziej.

lub kobiety cierpiące z powodu związanego z wiekiem spadku potencjału orgazmu i przyjemności seksualnej, dostępnych jest wiele zabiegów, które pozwolą zachować pochwę i łechtaczkę młodymi i żywymi. Hormonalna wymiana (moim faworytem jest terapia pelletowa obejmująca niskie dawki testosteronu), osocze bogatopłytkowe (z własnej krwi) wstrzykiwane do łechtaczki i otaczających ją tkanek (nazwa marki O-shot), rewaskularyzacja łechtaczki za pomocą terapii ambulatoryjnej Cliovana, jak również wiele innych procedur ambulatoryjnych, takich jak Thermiva w celu zwiększenia szczelności pochwy, może utrzymać Twój potencjał orgazmu tak dobry lub lepszy niż kiedykolwiek.

Wielkie zakończenie

Jak zawsze mówię, lekarze mogą zrobić wszystko pod słońcem, aby zoptymalizować swoje hormony i anatomię, ale jeśli twój umysł nie jest do tego, nie będziesz chciał uprawiać seksu. Dla kobiet podstawowym źródłem naszego libido jest to, co znajduje się powyżej szyi. Więc rozmowa o wszelkich ograniczających przekonaniach, które posiadasz na temat seksu lub swojego potencjału seksualnego ze swoim partnerem lub terapeuta jest często najważniejszym elementem, który pozwoli ci wrócić do twojego pełnego życia, orgazmicznego ja.

Oto kluczowe informacje na temat Narodowego Dnia Orgazmu: Najpierw poznaj siebie. Spędzaj czas z samą sobą, poznając, co czujesz dobrze i jak osiągnąć orgazm bez presji partnera. Porzuć wstyd i negatywne uwarunkowania, które masz w stosunku do tego naturalnego i pięknego doświadczenia, które może prowadzić do głębokiego, pełnego miłości połączenia.

Dr Susan Hardwick-Smith jest wielokrotnie nagradzaną lekarką z certyfikatem Board Certified Obstetrics and Gynecology, autorką i trenerką życia. Jest założycielką Complete Midlife Wellness Center i poświęca się wspieraniu kobiet, aby czuły się w pełni żywe – seksualnie, relacyjnie i duchowo. Jej pierwsza książka Sexually Woke jest dostępna w przedsprzedaży na Amazon.

Naszą misją w SheKnows jest dawanie kobietom możliwości i inspirowanie ich, dlatego przedstawiamy tylko produkty, które naszym zdaniem pokochasz tak samo jak my. Pamiętaj, że jeśli kupisz coś klikając na link w tej historii, możemy otrzymać niewielką prowizję od sprzedaży, a sprzedawca może otrzymać pewne dane do celów księgowych.

Zanim pójdziesz, sprawdź naszą listę wiaderkową 69 (ładnych!) pozycji seksualnych, aby spróbować przed śmiercią. I baw się dobrze!

69-Sex-Positions-for-Bucket-List-embed