Zawsze Przepakowujesz? Oto, jak dowiedzieć się, ile * faktycznie * potrzebujesz na wycieczkę

Jestem zdrowiejącym narkomanem. To znaczy, typ, który przyniósł 10 par skarpet na 6-dniową wycieczkę i pękł szwy na każdej walizce i torbie, jaką kiedykolwiek miałem. Ten problem dostał zły i wiedziałem, że muszę coś z tym zrobić. Jakiś rok temu opracowałem rodzaj formuły, która pomaga mi określić, co i ile spakować, i używałem jej na każdej podróży, na której byłem od tego czasu. Tworzę listę rzeczy do spakowania w oparciu o formułę w aplikacji Notatki w telefonie i sprawdzam przedmioty, gdy umieszczam je w walizce. To jedna z niewielu porad dotyczących pakowania, która zadziałała dla mnie i nigdy nie wrócę do moich starych sposobów. 

Na początku ta formuła może wydawać się nieco zawiła, ale przeprowadzę was przez każdy krok—i obiecuję, że zadziała. Przykład: Właśnie wróciłem z tygodniowej podróży do Kolorado, gdzie na przemian biwakowałem w górach, jadłem z przyjaciółmi, robiłem zakupy turystyczne i uczestniczyłem w weselu w centrum Denver. Po podróży miałam tylko jedną koszulę, której nie założyłam. Więc tak, system działa.

 

Źródło: Hey Wanderer

 

Najlepsza formuła pakowania na każdą podróż

Zanim zaczniesz, musisz najpierw zrobić kilka rzeczy. #1: Sprawdź pogodę w miejscu docelowym. Nie mogę tego wystarczająco podkreślić: pogoda wpływa tak bardzo na to, co musisz spakować. Obsesyjnie sprawdzam prognozę pogody przed wyjazdem na jakąkolwiek wycieczkę, więc wiem, że jestem przygotowany, deszcz czy blask. I # 2: Zaplanuj swój plan podróży. Jeśli jesteś planistą jak ja, możesz już to rozgryźć. Ale jeśli nie, musisz mieć szorstki pomysł na działania, które będziesz uczestniczyć w całej podróży. Czy planujesz wypocząć na plaży,wybrać się na szlaki lub sprawdzić scenę nocnego życia? Każdy z nich będzie wymagał znacznie różnych opcji stroju, więc kluczowy jest luźny Plan.

Poniżej znajduje się dokładna formuła pakowania, której używam, w oparciu o liczbę dni podróży. Nie wymienione na tej liście są akcesoria i przybory toaletowe, ale mógłbym napisać zupełnie inny post na te. Na razie zostanę przy ubraniach i butach. Niech rozpocznie się pakowanie!

 

1 top lub sukienka dziennie, plus 1 alt na każde 3 dni

Tutaj przydają się kroki 1 i 2. Tak długo, jak zrobiłeś trochę planowania z wyprzedzeniem, powinieneś mieć dość dobry pomysł, w co się ubrać na każdy dzień. Staraj się spakować jeden top lub sukienkę na każdy dzień i pamiętaj, aby wybrać wszechstronne opcje, które mogą przejść z dnia na noc w razie potrzeby. Dla odrobiny dodatkowej swobody, pakuję jeden alternatywny strój na każde trzy dni, kiedy mnie nie będzie. Jeśli wybierasz się tylko na weekendowy wypad, nie jest zbyt trudno wymyślić, w co się ubrać przez następne 48 godzin. Ale jeśli Twoja podróż trwa trzy dni lub dłużej, musisz wziąć pod uwagę element niepewności. Dorzuć dodatkowy top lub sukienkę, aby być przygotowanym na nieoczekiwaną wycieczkę w razie potrzeby.

 

1-2 DNA na każde 3 dni

Możesz łatwo mieszać i łączyć różne topy z kilkoma wszechstronnymi spodniami, aby uzyskać całotygodniowe stroje. Aby znacznie obniżyć listę pakowania, wybierz spodnie, które przewidujesz nosić co najmniej dwa razy. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz potrzebował mieszanki casualowych i eleganckich opcji, a także co najmniej jednej pary super wygodnych spodni. Zapewnia to yjesteśmy przygotowani zarówno do zajęć dziennych, jak i nocnych, a także do podróży do domu. Kolejna wskazówka: nawet jeśli zmierzasz do miejsca o ciepłej pogodzie, w nocy często robi się znacznie chłodniej, więc rozważ uwzględnienie co najmniej jednej pary długich spodni w liczniku.

 

1 kurtka lub płaszcz na każde 5 dni

W zależności od pogody w miejscu docelowym możesz dodać odzież wierzchnią do listy pakowania. Ale ponieważ zwykle nosisz płaszcze lub kurtki na inne ubrania, nie brudzą się tak szybko. Jeśli nie będzie mnie przez pięć dni lub krócej, zazwyczaj mogę polegać na jednym kawałku odzieży wierzchniej, takiej jak moja zaufana kurtka jeansowa, na czas trwania. Na dłuższą podróż spakuję dodatkową kurtkę na wypadek, gdybym chciał ją wymienić. 

 

Źródło: Harlowe James

 

1 but na rodzaj aktywności

Dla moich kochających buty dziewczyn, to może być trudne. Ale to jedna z moich najlepszych wskazówek dotyczących pakowania dla tych, którzy mają skłonność do przesadzania walizek. Wybierz jedną parę butów dla każdego rodzaju aktywności zaplanowanej na podróż. Na przykład, naprawdę potrzebujesz tylko jednej pary butów, które możesz założyć na kolację w miłej restauracji, nawet jeśli planujesz zjeść kilka nocy w podróży. Podobnie wygodna para trampek może przeprowadzić Cię przez kilka dni zwiedzania, a leniuchowanie na plaży nie wymaga codziennie nowego sandału. Wybierz opcję neutralną (lub taką, która pasuje do kilku strojów) dla każdej aktywności i pozostaw ją na tym.

 

1 para bielizny dziennie, plus 1 dodatkowa na każde 4 dni

Ogólne oczekiwanie polega na tym, że codziennie zmieniasz bieliznę, więc warto spakować przynajmniej jedną parę na każdy dzień podróży. Ale hej, wypadki (i niespodziewane wizyty cioci Flo) mogą się zdarzyć. Mogą być również chwile, kiedy czujesz się spocony i obrzydliwy pod koniec dnia i po prostu chcesz zmienić się w świeżą parę przed udaniem się na kolację. Formuła odpowiada za to bez przesady.

 

1 biustonosz na każde 2-3 dni

Osobiście nie przeszkadza mi ponowne założenie biustonosza kilka razy przed praniem, o ile nie pocę się zbytnio w ciągu dnia. Więc na siedmiodniową wycieczkę zazwyczaj pakuję w sumie trzy biustonosze z oczekiwaniem, że będę nosić każdy przez co najmniej dwa dni. Jednak biustonosze sportowe to zupełnie inna historia. Jeśli planujesz codzienny pot podczas podróży, polecam pakowanie biustonosza sportowego na każdy dzień. W ten sposób nie musisz ponownie zakładać takiego, który ma wczorajsze plamy potu.

 

1 para Piżam na każde 3 dni

Jeśli nie pocisz się przez pościel każdej nocy, nie jest konieczne pakowanie bielizny nocnej na każdy dzień podróży. Załóżmy, że będziesz chciał wymienić Piżamy po trzeciej nocy, więc spakuj dwa zestawy na sześciodniową wycieczkę, trzy na dziewięciodniową wycieczkę i tak dalej.

 

1 para skarpet dziennie

Jestem typem osoby, która prawie zawsze nosi skarpetki w domu (szczególnie podczas chodzenia po podłogach w pokoju hotelowym). Jeśli to nie ty, możesz się wycofać. Oprzyj swój numer na tym, ile dni planujesz nosić trampki, buty i inne obuwie wymagające skarpet.

 

Wybierasz się na wycieczkę tego lata? Nasza Szafa Travel Capsule Sprawi, Że Pakowanie Łatwy