Zatrzymaj prasę: znaleźliśmy najlepszą plażę w roku

Jest lato, a to oznacza, że czas na jedną rzecz: plażę czyta. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na plażę, czy zostajesz w domu Z KLIMATYZACJĄ, nie ma nic lepszego niż wciągnięcie się w książkę wypełnioną relacjami, których nie możesz powstrzymać, sekrety, których chcesz się nauczyć, i ustawienia, które brzmią jak sny.

A w tym roku na blokowisku pojawia się debiutująca autorka, której książka całkowicie ucieleśnia to, co sprawia, że lektury na plaży są tak niemożliwe do odłożenia: Carley Fortune ze swoją książką, Każdego Lata Po. Każdego Lata Po to historia Percy ‘ego i sama, którzy spotykają się, gdy rodzina Percy’ ego kupuje Domek obok domu, w którym Sam mieszka z mamą i bratem, Charliem. Percy i Sam stają się najlepszymi przyjaciółmi i w końcu bardziej, dopóki Percy nie popełnia nieodwołalnego błędu, który je rozdziela. Opowiedziane w ciągu sześciu lat, które Percy i Sam spędzają razem jako Nastolatki, a weekend ostatecznie łączą się 12 lat później, Każdego Lata Po to przejmująca opowieść o chwilach, ludziach i wyborach, które definiują nasze życie.

Oto wszystkie powody, dla których musisz dodać tę obowiązkową książkę lata do swojej torby plażowej:

 

Carley Fortune

Każdego Lata Po

Opowiadana przez sześć lat i jeden weekend, każdego lata później jest wielka, zamiatająca nostalgiczna historia o miłości i ludziach i wyborach, które naznaczają nas na zawsze.

 

Wakacyjna Oprawa

Jako mieszkaniec Charlotte w Północnej Karolinie często zadaje mi się pytanie, które preferuję: góry na Zachodzie czy plaże na wschodzie? Ale to pytanie pomija miejsce, w którym czuję się najbardziej swobodnie: na jeziorze. I przedstawienie Zatoki Barry ‘ ego w Każdego Lata Po doskonale opisuje, jak czuje się nad jeziorem.

Barry ‘ s Bay to małe miasteczko w Ontario w Kanadzie. Oferuje kilka firm, w tym sklep spożywczy, lodziarnię, pizzerię i tawernę, restaurację, którą posiada rodzina sama. Ale chociaż są powody, aby udać się do miasta, Barry ‘ s Bay jest o jeziorze.

Dom sama i domek, który kupują rodzice Percy ‘ ego, wychodzą na jezioro. Percy wyleguje się na doku i płynie do tratwy Floreków, podczas gdy jej rodzice obserwują ją z werandy. Kiedy sam i Charlie naprawiają starą Łódź swojego ojca, trójka używa jej, aby poruszać się po niej, zabierając ją do skoków z klifu i do miasta na lody. Gdy okazuje się, że Percy nie jest tym, czym jest sam, zaczyna pływać. Gdy Percy, sam i Charlie wracają do domu ze zmiany w tawernie, spoceni i pachnący jak pierogi, ochładzają się, zanurzając się nago. Bez względu na wszystko, jezioro zawsze tam jest.

 

 

Romans przyjaciół dla zakochanych

Jako ktoś, kto przyjaźnił się z moim mężem przez trzy lata, zanim zaczęliśmy się spotykać, zawsze będę kochać romans z przyjaciółmi. A Związek Percy ‘ ego i sama oddaje dokładnie to, jak to jest zakochać się w przyjacielu, od początkowego zwątpienia w swoje uczucia do strachu przed stawaniem się coraz bardziej i rujnowaniem przyjaźni i komfortu, który już istnieje.

Gdy Percy i Sam poznają się jako trzynastolatki, oboje potrzebują przyjaciela. I szybko odnajdują to w sobie. Spędzają popołudnia czytając w dokach, a noce oglądając przerażające filmy, które kocha Percy. Otwierają się na każde ow swoich snach Sam dzieli się swoimi powodami, że chce zostać lekarzem, a Percy pozwala Samowi czytać jej Horrory. Odkrywają, kim są indywidualnie, ze sobą i z innymi ludźmi. I przez to wszystko, jest niezaprzeczalna atrakcja.

Podobnie, gdy Percy i Sam po raz pierwszy ponownie łączą się jako dorośli, ich przyjaźń jest tym, co przychodzi jako pierwsze. Percy jest tam dla sama, gdy mówi o swojej mamie, a sam słucha, jak Percy jest szczery z Samem, gdy mówi mu o jej pisaniu. Ale znowu, nie mogą się powstrzymać od chęci czegoś więcej.

W obu osiach czasu, kiedy Percy i Sam w końcu pozwalają się połączyć, ich potrzeba dla siebie jest namacalna. Powiedzmy, że jest jedna scena z podręcznikiem do biologii, której szybko nie zapomnę.

 

Podwójne Linie Czasowe

Jako ktoś, kto regularnie czyta zarówno young adult, jak i adult fiction, uwielbiam, gdy mogę uzyskać Moje ulubione aspekty każdego gatunku w jednej książce. Czytam cię za emocjonalność bycia nastolatkiem. Nie ma nic podobnego do tego, jak się czujesz, gdy doświadczasz czegoś po raz pierwszy. Czy to twoje pierwsze zauroczenie, pierwszy pocałunek, czy pierwszy raz. I czytam fikcję dla dorosłych, aby uczciwie zbadać prawdziwe problemy, z którymi borykam się dzisiaj w moim życiu. Czy to uczenie się miejsca w mojej rodzinie jako dorosły, przechodzenie przez zmianę kariery, czy życie przez stratę. Każda z tych rzeczy jest badana w Każdego Lata Po.

Dodatkowo, podwójne linie czasu dodają wiele do relacji Percy ‘ ego i sama. Kiedy są nastolatkami, jesteśmy w stanie zobaczyć ich od pierwszego spotkania do przyjaźni, którą rozwijają, do tego, jak stają się czymś więcej niż przyjaciółmi, do kiedy ich związek się kończy. Kiedy są dorośli, jesteśmy w stanie zobaczyć, jak szybko wracają do siebie, pomimo tego, że nie dyskutowali o tym, co wydarzyło się w ich przeszłości i co się dzieje, gdy ich sekrety zostaną w końcu ujawnione.

 

 

Tajemnica rozstania Percy ‘ ego i sama

Tyle doświadczenia z lekturą Każdego Lata Po to pocieszające. Ale przez to wszystko, wiesz, że jest powód, dla którego Percy i Sam, ci dwaj ludzie, którzy czują się coraz bardziej idealni dla siebie, jak czytasz dalej, nie są już razem. I to ta niewiadomość sprawia, że przewracasz strony.

Poza tym z przyjemnością informuję-oczywiście bez spojlerów-że nie ma tu żadnego nieporozumienia. Kiedy dowiesz się, dlaczego Percy i Sam nie widzieli się od 12 lat, nie będziesz w stanie w to uwierzyć. Będziesz latać do końca, potrzebując wiedzieć, co się stanie, gdy Percy i Sam w końcu opowiedzą o błędach, które popełnili jako nastolatkowie.

 

Nostalgia

Jak Carley Fortune i jej postacie, dorastałem na wakacjach nad jeziorem. Mój dziadek ma domek nad małym jeziorem w górach New Hampshire i każdego lata spędzałem tam tydzień z rodziną. Na nieszczęście dla mnie i mojej młodszej siostry, nie było dwóch braci mieszkających obok. Ale mimo, że moje doświadczenie w domku nie miało sama ani Charliego, czytanie Każdego Lata Po i tak wróciłam do tych tygodni spędzonych nad jeziorem. 

To sprowadziło mnie z powrotem do dreszczyku wchodzenia do wody po raz pierwszy. Całe dni spędzone na czytaniu w doku. Oglądania letniej burzy przechodzącej przez jezioro. O wiązaniu się pod kocami i zakładaniu Strasznego filmu. Z uczucie wiatru we włosach podczas krążenia po jeziorze w Łodzi. Z czasów, gdy wszystko było prostsze.

Niezależnie od tego, czy wypoczywasz nad jeziorem, czy nie, Każdego Lata Po powróci do lat szkolnych, przypominając ci o śmiechach, którymi dzieliłeś się z najlepszym przyjacielem, którego widziałeś każdego dnia, czystej radości, którą znalazłeś w swoich zainteresowaniach i zwiększających tętno chwilach, które spędziłeś z pierwszym zauroczeniem.

 

Carley Fortune

Każdego Lata Po

Opowiadana przez sześć lat i jeden weekend, każdego lata później jest wielka, zamiatająca nostalgiczna historia o miłości i ludziach i wyborach, które naznaczają nas na zawsze.

 

Myśli Końcowe

Zawsze wychodzi tak wiele nowych książek, że potrzeba mi dużo, aby coś ponownie przeczytać. Każdego Lata Po przez Carley Fortune wyszedł w maju, a ja już go ponownie przeczytać (i nie tak, że mogę napisać ten artykuł). Tak dobra jest ta książka. Więc chwyć ten Bestseller New York Timesa kochanie i zabierz go tam, gdzie czujesz się najbardziej jak ty-czy to twoja kanapa, Plaża, a może nawet jezioro—i przygotuj się na wciągnięcie w historię Percy ‘ ego i sama. Bo jak już zaczniesz Każdego Lata Po nie będziesz w stanie tego odłożyć.

 

Wszyscy mówią o “gdzie śpiewają Crawdadowie”, ale czy jest to warte szumu?