Zaczęłam kochać swój okres, zamiast się go bać-oto jak

Dorastając, mój okres nigdy nie mógł być tematem żadnej rozmowy. Wokół moich braci, moja matka i ja strzelaliśmy do siebie słowami kodowymi, odnosząc się do klocków jako “rzeczy”, a kropek jako ” twoje rzeczy.”Wstyd przesiąkł nawet w przyjaźnie: pamiętam, że czekałem, aż jeden z moich bliskich przyjaciół opowie o dojrzewaniu przed mną (mimo że wszyscy chcieliśmy krzyczeć o naszych niezręcznych, zmieniających się ciałach) i chłopcy dołączyli do plotek o tym, kto dostał okres, kto się rozwijał itp. Nawet nie zaczynaj od rozmów “jeśli nie używasz [Wstaw tutaj dowolny produkt z okresu], nie jesteś czysty”, które odbijały się po korytarzach mojego gimnazjum I Liceum. Całe to wspominanie jest po to, aby powiedzieć, że mówienie (dumnie) o moim okresie nie było bezpieczne.

Wzrost liczby produktów z okresu, EDUKACJA z okresu i okres bez wstydu tylko w ciągu ostatnich kilku lat świadczy o zmieniającym się spojrzeniu na zdrowie kobiet na świecie. Chociaż moi przyjaciele i ja możemy być o wiele bardziej wyraźni w sposobie, w jaki mówimy o naszych ciałach teraz, a moja matka może w końcu powiedzieć słowo “okres” w naszym domu bez sprawdzania za rogiem, nadal czai się wstyd i trauma, która istnieje dla mnie i kobiet, które radziły sobie z tymi uczuciami. Żadna ilość zewnętrznej walidacji nie uleczy tego dla kogokolwiek. Musiałam głęboko zagłębić się w traumę, wstyd i ogólny obrzydzenie, którego nauczono mnie czuć w związku z okresem. Zajęło to trochę czasu, ale jest kilka kroków, które pomogły mi rozmontować moje poczucie nieadekwatności i zamiast tego wymienić je na miłość i akceptację. Oto pięć rzeczy, które zrobiłem, aby zmienić moje spojrzenie na okres i rzeczywiście—ośmielę się powiedzieć-kocham mój cykl menstruacyjny.

 

1. Binge * dobre * TV

Jeśli jesteś podobny do mnie, lubisz powolne nagrywanie reality show. Ale znalezienie sensownych programów telewizyjnych lub filmów, które rzeczywiście pomogą Ci poradzić sobie z rzeczywistością tego, co czujesz, może być czasami świetnym substytutem. To może być dziwnie specyficzne, ale mam obsesję na punkcie Big Mouth. Chociaż może być bardzo wyraźny, ten program jest tak autentyczny, jeśli chodzi o dojrzewanie i zdrowie kobiet. Chociaż chciałabym mieć mniej niezręczne i bardziej uroczyste doświadczenie z moim okresem, jak bohaterowie serialu, znalezienie medialnej reprezentacji innych przechodzących przez to samo jest przypomnieniem, że moje ciało jest normalne i funkcjonuje tak, jak powinno. 

 

2. Po prostu o tym porozmawiaj.

Oczywiście to może wydawać się najprostszym rozwiązaniem, ale w rzeczywistości było dla mnie najtrudniejsze. Rozmowa z innymi o okresie może być zniechęcająca. Możesz myśleć, że twoje ciało jest dziwne lub złe, ale jeśli nie ma potrzeby pomocy medycznej, twoje ciało działa tak, jak powinno. Każdy zasługuje na społeczność, ale zrobienie pierwszego kroku, aby okres mówić nie tak tabu, wymaga, abyś się tam postawił. Niezależnie od tego, czy jest to zamiana objawów okresu, rozmowa o metodach śledzenia cyklu, czy prośba o porady dotyczące produktów okresowych, pracuj nad komfortem rozmawiania o okresie z innymi (niezależnie od tego, czy również miesiączkują, czy nie!). 

 

 

3. Rozpoznaj znaczenie swojego cyklu księżycowego

Wraz ze wzrostem popularności Merkurego wstecznego i cykli zaćmienia, nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jak nasze cykle miesiączkowe odnoszą się do cykli Księżyca. Niedawno natknąłem się na aplikację Moonly, narzędzie do zrozumienia kalendarza wschodniego Księżyca, obok rytuałów, medytacji i afirmacji, z którymi można się połączyć siebie podczas każdego cyklu księżyca. Cykle księżycowe to różne fazy, w których Księżyc dostosowuje się od nowiu do pełni, i istnieje wiele powiązań między cyklami miesiączkowymi a cyklami księżycowymi. W rzeczywistości wiele praktyk od starożytnej Grecji do rdzennych kultur po tradycje ajurwedyjskie wykorzystywało cykle księżycowe do śledzenia owulacji i płodności kobiet. 

Odkrycie, że moje ciało jest tak połączone ze wszechświatem, zmieniło moje relacje z okresem. Rozpocząłem wiele afirmacji i praktyk zalecanych przez aplikację Moonly, a nawet zagłębiłem się w poznawanie mitologii (szczególnie związałem się z Selene, grecką i rzymską boginią księżyca, i pracowałem nad traktowaniem siebie z taką samą miłością i uczuciem, jakie miała). Podsumowując: nasze cykle są niesamowite, a my jesteśmy najbardziej dostrojeni i połączeni, gdy jesteśmy w naszych okresach. Jeśli nie połączysz się z koncepcją cykli Księżyca, znajdź to, co będzie. Jakakolwiek bogini wolisz, bądź nią. Wszystkie kobiety (miesiączkujące lub nie) są naprawdę magiczne, więc nie zapomnij o tym.

 

4. Zauważ (i zatrzymaj) swoje nieświadome zachowania

Czy kiedykolwiek Ukryłeś podkładkę lub tampon w drodze do łazienki? Może wydałeś westchnienie frustracji, gdy dostajesz okres w niewygodnym czasie? Nawet negowanie bolesnych skurczów lub przyjmowanie recept, aby całkowicie zatrzymać okres, może być nieświadomymi sposobami zawstydzenia siebie i swojego ciała. Kiedyś cały czas uczestniczyłem w tych szkodliwych zachowaniach, ale to tylko sprawiało, że czułem się gorzej z samym sobą. Jeśli nigdy wcześniej tego nie słyszałeś, wiedz, że okres are normalnie. Zbyt często ukrywamy przed światem siebie i to, czego potrzebujemy, bo boimy się zawstydzenia. Ale co jest żenujące w okresie? Połowa świata ma cykl menstruacyjny i regularnie krwawi. 

Następnym razem, gdy zauważysz którekolwiek z tych zachowań, poświęć chwilę i zapytaj, dlaczego to robisz. Czy czujesz się nieswojo rozmawiając o okresie z pewną grupą przyjaciół? Daj im szansę być całkowicie przy tobie, jeśli czujesz, że się powstrzymujesz. Ale jeśli sprawią, że poczujesz się źle lub obrzydliwie, idź dalej. Jeśli twój partner rozświetli Twój ból ciała, idź dalej. Są miliony ludzi, niezależnie od tego, czy krwawią, czy nie, którzy są na tyle dojrzali, aby nie tylko swobodnie rozmawiać o okresach, ale także są gotowi cię wspierać.

 

 

5. Świętuj każdy okres

Mój mentor powiedział mi kiedyś, że miesiączka przynosi szczęście. Śmiałam się, myśląc, że jest szalona, ale powoli zaczęłam inaczej patrzeć na okres. Zauważyłam, że mój okres pojawiał się tuż przed rozmowami o pracę, niepokojącymi spotkaniami towarzyskimi, a nawet przed ukończeniem studiów. Zacząłem dostrzegać, że może to naprawdę było powodzenia. Tradycja patrzenia na okres jako dobry omen, a nie poważną niedogodność, jest świetnym sposobem na zapamiętanie, jak doskonale dopasowane jest twoje ciało.

Podobnie jak twoje ciało rośnie włosy lub potrzebuje ćwiczeń, okres jest istotną częścią tego, kim jesteś, więc dlaczego nie świętować, że? Niektóre go-tos, które zrobiłem biorą się na randkę solo na cokolwiek jedzenie jestem pragnienie, kupując sobie nową świecę (na relaksujący czas kąpieli), i po prostu pozwalając sobie na odpoczynek. Tylko dlatego, że świat oczekuje, że będziesz produktywny nawet przez najbardziej makabryczne dni cyklu (toksyczna kultura produktywności! to nie znaczy, że musisz. Pozwól sobie poczuć się sexy, szczęśliwy i wolny, i mile widziany we wszystkich możliwości Wielkiego Tygodnia ponieważ okresu, nie z powodu jego braku. 

 

Poradnik samoopieki na tydzień okresu