Wybierasz się na wycieczkę z partnerem po raz pierwszy? Oto 6 sposobów na odciążenie

Czy wyjazd z partnerem po raz pierwszy jest monumentalnym punktem zwrotnym w związku? Chyba tak. Po tym wszystkim, oboje świadomie decydują się zrezygnować z dat raz – lub dwa razy w tygodniu na ciąg dni razem praktycznie bez przerwy, a to mówi wiele o tym, jak bardzo dwie cieszyć się wzajemnie firmy. Planowanie pierwszej wspólnej podróży może być ekscytujące (pomyśl o wszystkich uroczych zdjęciach, które dostaniesz), ale nie ma to miejsca bez dodatkowej presji doświadczania kolejnego pierwszy w twoim związku.

Czy zdasz sobie sprawę, że nie znasz swojego partnera tak dobrze, jak pierwotnie myślałeś, czy może zbliży cię do siebie? Mam nadzieję, że to drugie, ale najważniejszą rzeczą do zapamiętania, oprócz wskazówek podróżniczych, które mam do zaoferowania, jest to: idziesz w celu wspólnej zabawy, a nie testowania swojego związku.

Między potwierdzeniem logistyki podróży, planowaniem tego, co będziecie robić wspólnie każdego dnia, a zastanawianiem się, jakie niezbędne rzeczy spakować, aby poczuć się wyjątkowo pewnie, bez wątpienia odczuwasz presję. Nie martw się: oto sześć wskazówek dotyczących podróży, które pomogą Ci zmniejszyć presję, abyś mógł poczuć się podekscytowany swoją pierwszą wspólną podróżą.

 

1. Zarządzaj Swoimi Oczekiwaniami

Moja najlepsza rada? Wejdź z niskimi oczekiwaniami. Dotyczy to każdego szczegółu podróży, od restauracji, które wybierzesz, do miejsca, w którym się zatrzymujesz, aż do rozmów i doświadczeń wiążących, których oczekujesz. Na przykład, jeśli spodziewasz się całkowitego wybuchu na wycieczce, którą zdecydujesz się zrobić razem, ponieważ zdjęcia online były *tak dobre* i oboje nie jesteście pod wrażeniem, będziesz rozczarowany, zamiast cieszyć się tym, czym jest.

Przykro mi to przyznać, ale mówię to z doświadczenia. Mam (i rozmawiałem z wieloma innymi, którzy robią to samo) zły nawyk wyobrażania sobie w mojej głowie, jak magiczne będzie określone miejsce lub dzień, a następnie rujnowania go dla siebie, gdy nie spełnia tego nieosiągalnego (i spójrzmy prawdzie w oczy, wyimaginowanego) standardu, który wymarzyłem w mojej głowie. Więc nie bądź taki jak ja. Będziesz rozczarowany czymś, co mogłoby być naprawdę świetne, gdyby Twoje oczekiwania nie były tak wysokie.

 

2. Stwórz elastyczny Plan na każdy dzień

Planowanie jest świetne. Uwielbiamy plan, ale nadmierne planowanie i stresowanie się tym, że plan nie idzie dokładnie tak, jest przepisem na niezbyt udany czas. Zamiast tego stwórz elastyczny plan ze swoim partnerem o tym, co będziecie robić każdego dnia. Dobrą zasadą jest wybranie jednej aktywności i jednej restauracji, do której chciałbyś trafić na lunch lub kolację. Unikaj ścisłych czasów na wszystko, jeśli to możliwe, ponieważ w końcu poczujesz się rozproszony i rzucony przez oś czasu. W ten sposób możesz powitać wszystko, co dzieje się w ciągu dnia. Szanse są takie, że natkniesz się na coś wspaniałego, czego się nie spodziewałeś—co całkowicie przegapiłbyś, gdybyś nie miał elastycznego planu.

 

Źródło: Rachel Claire / Pexels

 

3. Planujesz spróbować czegoś nowego

Niezależnie od tego, czy jest to nowa działalność, rodzaj jedzenia lub picia, czy coś zupełnie innego, spróbuj czegoś nowego, czego oboje nie robiliście wcześniej. Kiedy jesteś w podróży, zawsze będą rzeczy, których nie możesz zrobić w domu or nie zrobiłby tego, gdybyś nie był w trybie wakacyjnym. Wykorzystaj to! To świetna okazja dla was, żebyście połączyli się w coś zupełnie innego i stworzyli wspomnienia. Dodatkowo, bez względu na to, czy pójdzie strasznie, czy w końcu go pokochasz-będzie to dobra historia do opowiedzenia i powspominania razem, gdy wrócisz do domu.

Jest to szczególnie ważne, jeśli jedno z was (lub oba) było tam, gdzie idziesz wcześniej. Nie chcesz ponownie przeżyć tych samych wakacji, które już miałeś i skończyć rozmawiając o starych dobrych dniach przez cały czas. Jasne, że to w porządku dla niektórych rzeczy, ale spróbuj skupić się na tworzeniu zupełnie nowych wspomnień z partnerem.

 

4. Carve Out Time for Romance

Wszyscy wiemy, jak ważne są noce randki, aby utrzymać iskrę żywą w związku, i mimo, że jesteście razem przez kilka dni i może to czuć się jak jeden duży, długi termin, polecam celowo rzeźbiąc czas na romans. Może to być tak proste, jak dzieje się na długie spacery w nocy po kolacji lub może być tak oficjalne, jak wybór konkretnej nocy na podróż być data nocy. Bez względu na to, co wybierzesz, ustal priorytet czasu dla swojego związku. Może być łatwo skończyć w trybie “buddy-buddy” przez wiele podróży (co jest dobre na chwilę!), ale ostatecznie jesteście tam jako para. Nie tylko będzie to daje zarówno coś oczekiwać, ale może również przywrócić niektóre z tych motyli pierwszej daty. Plus, jeśli pójdzie naprawdę dobrze, to może skończyć się w jakiejś intymności później. Zaufaj mi, te chwile pójdą daleko, kiedy wrócisz do domu.

 

5. Don ‘ t Sweat the Small Stuff

Chcesz poznać niezawodny sposób na zrujnowanie podróży? Pocenie się drobiazgów i pozwalanie, by efekty kłótni pozostały o wiele dłużej, niż to konieczne. Bycie z kimś przez cały dzień nie jest łatwe-nie ma znaczenia, czy jest to Twój najlepszy przyjaciel, czy twój partner. Denerwowanie się jest niestety czymś, co dzieje się z najlepszymi z nas, ale możemy dokonać świadomego wyboru, aby nie zepsuć nastroju. Jeśli coś ci przeszkadza, poświęć kilka chwil dla siebie i zdecyduj, czy w ogóle warto się tym zająć. Jeśli tak, zdecyduj, czy warto o tym porozmawiać podczas podróży, czy może poczekać do powrotu do domu. Pamiętaj tylko, że twoja wspólna podróż jest nie miejsce, w którym można wdać się w bójkę, która może być szkodliwa dla waszego związku.

 

Źródło: Samson Katt / Pexels

 

6. Bądź Otwarty

Twój pomysł na wakacje może być bardzo różny od pomysłu twojego partnera, i możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, dopóki nie jesteś w połowie planowania podróży. Czy masz poczucie, że chcą zwiedzać cały dzień każdego dnia, kiedy jesteś bardziej zainteresowany relaksem przy basenie? To jest czas, aby pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy o związkach: wymagają one kompromisu. Bądź otwarty na rzeczy, które chcą robić lub sposób, w jaki chcą robić rzeczy, których nie wybrałbyś sam. I pamiętaj, nie chodzi o to, żeby udawać, że coś lubi dla dobra drugiej osoby. Chodzi o to, aby pokazać swojemu partnerowi, że jesteś gotów pójść na kompromis dla jego korzyści, a z kolei otrzymasz (miejmy nadzieję) to samo.

 

Są to standardy relacji, na których nie powinieneś iść na kompromis (i które możesz pominąć)