Wszystko, czego potrzebujesz, aby odnowić swoją szafę

Co jest takiego w szafach, że chcę je czyścić?! Nic takiego nie czuję, kiedy patrzę na swoją kuchnię i aktywnie drżę na perspektywę potraw (Robienie potraw jest jak dotykanie tysiąca oślizgłych dłoni, czy jestem w tym sam?). Jednak właściwie czekam *z niecierpliwością* na dobre wyczyszczenie szafy. Po niedawnym ataku na moją szafę z wigorem Marie Kondo i wytrzymałością całego zespołu Home Edit, zebrałem dla Ciebie moje wskazówki dotyczące organizacji szafy, abyś mógł poradzić sobie z własnym remontem. Podziękuj mi później.

 

Bądź kreatywny dzięki przestrzeni, którą posiadasz

Źródło: Danielle Moss dla Everygirl

Mam dziwne dziwactwo osobowości w tym, że Pragnę organizacji, ale jestem z natury brudny (jestem hoot! Zaproś mnie na kolację!), więc staram się, aby było to jak najprostsze dla siebie, używając wielu gadżetów organizacyjnych. I OK, to nie są” gadżety “tylko ” organizatorzy”, ale Pójdź za mną tą ścieżką. Bardzo źle radzę sobie z zamkniętymi przestrzeniami, więc zazwyczaj wrzucam do nich bałagan, zmuszam je do zamknięcia i kurzę ręce jak postać z kreskówki. Więc wszystko gotowe. 

Ale ostatnio starałem się być lepszy, a pierwszym krokiem było zainwestowanie w przegrody do szuflad. Nie mogę powiedzieć, jaka to ulga natychmiast zobacz że nie masz żadnej czystej bielizny zamiast polować wściekle przez 20 minut tylko po to, aby odkryj że nie masz czystej bielizny.

 

 

Moją drugą ulubioną opcją do kreatywnego przechowywania są przezroczyste, plastikowe pojemniki, które są naprawdę krótkie i mogą wsuwać się pod meble. Mam je pod łóżkiem (na ubrania poza sezonem, dodatkowe przybory toaletowe, takie jak tampony i roztwór kontaktowy, i sznurki na sznurkach na sznurkach). Nawet ułożyłem kilka w mojej pojedynczej szafie. Jeśli złożysz ubrania wewnątrz nich, nawet działają ułożone na otwartej przestrzeni i stylizowane na buty.

 

 

Wskazówka: kiedyś miałem klasyczny kosz na pranie “college”, który był gorący róż i pokryty naklejkami (w tym jedną z naklejek z logo Apple i tak, wstydzę się). Sprawdził się dobrze dla studentów, a mniej dla mieszkania bez wygodnej szafy, w której można go wsadzić. Zamieniłem go na wysoki pleciony kosz, który trzymam pod szafą, obok kilku butów. Dodaje ładnego elementu teksturalnego do przestrzeni i wygląda nieskończenie bardziej poskładany i stylizowany niż mój stary.

 

Bądź strategiczny, jeśli chodzi o Przechowywanie w zasięgu wzroku

Źródło: Charissa Fay Photography for the Everygirl

Moje mieszkanie zostało zbudowane w latach 20-tych, co oznacza, że ma urocze boazerie i ładne wbudowane półki, ale także szczyci się kruszącymi ścianami gipsowymi (sufit nad moim prysznicem się zawala, jest w porządku). Aby go dopełnić, nie ma absolutnie miejsca do przechowywania. Naprawdę, nigdzie nie ma miejsca do przechowywania. Tam jest jeden (jeden!) tiiiiiiiiiiiiiiinnnnny szafę, którą już przepełniłam wszystkim, co możliwe, a ponieważ i tak nie ma jej w pobliżu mojej sypialni, jest to kwestia sporna.

Oznacza to, że musiałem być dość kreatywny w przechowywaniu odzieży. Uwielbiam industrialne Stojaki na ubrania i zahaczyłem o jeden, aby powiesić moje najbardziej chwytane przedmioty. Uwaga: jestem zwolennikiem wieszaków aksamitnych (mniej przesuwnych), ale drewno to też dżem. Wiem, że niektórzy ludzie używają wieszaków z drutu, i na to, mówię uprzejmie,”Excusez-Moi?

Staram się również, aby moje buty były odpowiednio zorganizowane, więc mogę je przechowywać w mieszkaniu jako celowy akcent zamiast, no wiesz, przestrzennej konieczności. Tanie otwarte półki świetnie się do tego nadają (patrz pozazdrościć sytuacji butów Kat Tanita), a także do przechowywania dość złożonych swetrów i dżinsów. Wybór otwartych regałów zmusza również do uporządkowania ubrań, butów i (spójrzmy prawdzie w oczy) swojego życia, ponieważ to wszystko wisi tam dla świata (Czytaj: mój kot), aby zobaczyć.

 

Wskazówka: przestrzeń ścienna jest twoim najlepszym przyjacielem, gdy brakuje ci powierzchni kwadratowych. Możesz powiesić wszystko na ścianie. Torebki? Wiesz o tym, siostrzyczko. Szaliki, paski, czapki, płaszcze? Abso-frickin-lutely. Biżuteria, klucze i inne przedmioty życia? Rozłącz się, kochanie.

 

Utwórz obszar próżności

Źródło: Ciara Perrone dla Everygirl

Strefa próżności-bez względu na to, jak mała-sprawia, że przygotowywanie się jest o wiele lepsze. Lubię wyobrażać sobie, że jestem Hepburn (Audrey lub Katharine, w zależności od dnia), spritzing się z jednym z tych squeezy-Perfumy-thingamabobs jak wybiegam do drzwi na randkę z Gregory Peck (zamiast wybiegać do CVS kupić więcej plastrów na pryszcze i dietetyczną colę).

W zeszłym roku kupiłam przezroczysty organizer do makijażu, który zmienił moje życie. Zobaczenie wszystkich akcesoriów, okularów przeciwsłonecznych i szminek pomoże Ci zapamiętać, że je kupiłeś (to naprawdę ograniczyło Moje zakupy w kasie just-another-red-lipstick) i sprawia, że druga połowa procesu przygotowania jest znacznie bardziej elegancka.

 

Wskazówka: mam wiele kosmetyków do makijażu i pielęgnacji skóry, które zgromadziłem w ciągu 26 lat jako prawdziwy dorosły Tyłek. Tak bardzo, że nie wszystko zmieściło się w tych organizerach lub pracy stylizowanej na moją komodę. Kupiłem kilka plastikowych pojemników do górnej szuflady (najpierw zmierz, aby upewnić się, że będą pasować!), które posiadają wszelkie rzeczy catchall. Przy bieliźnie mam trzy: jedną do makijażu, jedną do pielęgnacji skóry i jedną do włosów-to taka ulga, gdy rano szukasz nieuchwytnego krawata do włosów. Jest to również świetne miejsce do przechowywania rzeczy, które chcesz w zasięgu ręki, ale niekoniecznie są wystarczająco estetyczne, aby je wyświetlić.

 

 

6 Hacków Do Przechowywania, Których Potrzebujesz, Jeśli Twoje Mieszkanie Ma Zero Szafek