Wszystko, co powinieneś wiedzieć o swoim partnerze przed pójściem do ołtarza

Mówią, że powinieneś poślubić swojego najlepszego przyjaciela-osobę, z którą najlepiej się bawisz, pierwszą, która wie, kiedy dzieje się coś ekscytującego lub nieszczęśliwego, osobę, która nigdy nie ocenia cię za to, że jesteś sobą i prawdopodobnie jedyną osobą, która wie o tobie wszystko—na dobre i na złe.

Po osiągnięciu * prawie * stan małżeński, prawdopodobnie (mam nadzieję) wiedzieć wszystko o swoim partnerem, ale oczywiście, istnieją pewne (duże i małe) rzeczy, które są naprawdę ważne, aby naprawdę zrozumieć i rozważyć przed wyruszeniem na big M. Po tym wszystkim, ślub jest jedną z największych decyzji, jakie można kiedykolwiek zrobić, i chcesz się upewnić, że osoba, którą decydujesz się spędzić resztę swojego życia z kimś jesteś absolutnie pewien, będzie najlepszą osobą dla ciebie.

Teraz, oczywiście, są małe rzeczy, które dowiesz się o swoim partnerze w nadchodzących latach, które będą utrzymywać swój związek zabawy i ekscytujące, ale zanim pójdziesz do ołtarza, oto, co warto wiedzieć o swoim partnerze przed ślubem:

 

Język miłości

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym, dlaczego trzeba znać język miłości partnera lub co język miłości nawet jest, teraz jest czas, aby kopać. Zasadniczo ten pomysł pochodzi z bestsellera Dr Gary Chapman ‘ s #1 New York Times Pięć języków miłości: Tajemnica miłości, która trwa i wyjaśnia psychologię pięciu różnych sposobów, w jakie jednostki dają i otrzymują miłość. Pięć sposobów jest następujących: akty służby, słowa afirmacji, jakość czasu, dawanie prezentów i fizyczny dotyk.

Czasami robimy rzeczy z miłości (jak robienie kolacji w nocy twój partner jest zajęty pracą lub kupowanie prezentów na kaprys dla nich), a te gesty nie są odbierane tak dobrze, jak chcemy, aby były. Może to być spowodowane tym, że twój partner może potrzebować okazania miłości w inny sposób(np. powiedzenie im, że jesteś z nich dumny lub wyrzeźbienie dodatkowego czasu na wspólne spędzanie czasu). Zamiast denerwować się, że twój oryginalny gest nie był dla nich tak duży, jesteś lepiej przygotowany, aby uniknąć tego rozczarowania i pokazać im miłość w sposób, w jaki wolą ją otrzymywać.

Moja rekomendacja: dowiedz się o nich razem, określ, gdzie oboje lądujecie i porozmawiaj o tym, jak oboje lubicie okazywać i otrzymywać miłość. Szanse są takie, że zobaczysz swojego partnera i jego działania z innej perspektywy (w pozytywny sposób!), dowiedzieć się więcej o tym, jak utrzymać iskrę przy życiu i uniknąć konfliktów w przyszłości.

 

Źródło: Dobre Twarze / Pexels

 

Dobre (i złe) cechy

Oczywiście bardzo kochasz swojego partnera, ale czy kochasz ich nie pomimo ich wad, ale z ich powodu? Łatwo jest ignorować złe cechy, gdy jest tak wiele dobrych-wszyscy o tym wiemy, ale zanim się ożenisz, rozpoznanie, zrozumienie i zaakceptowanie ich niezbyt dobrych cech jest kluczowe.

Nierzadko zdarza się, że pary biorą ślub i mają nadzieję, że rzeczy, które niekoniecznie kochają w sobie, magicznie odejdą, ale nie bądź tą parą. Na dobre i na złe, pamiętasz? Powinieneś być w stanie mówić o swoich wadach i pozwolić partnerowi mówić o swoich w środowisku nie osądzającym i akceptującym. W ten sposób, gdy coś się pojawi, można pracować, aby poprawić swoje nie tak dobre cechy razem, co z kolei wzmocnitwój związek na dłuższą metę.

 

Myśli o dzieciach

Chociaż możesz nie być jeszcze gotowy na bieganie z dziećmi (lub więcej z nich, jeśli ty i / lub twój partner masz już dzieci), jest to prawdopodobnie jeden z najważniejszych tematów do omówienia przed wyborem spędzenia z kimś życia. Po pierwsze i najważniejsze, czy jesteś na tej samej stronie, jeśli chodzi o to, czy ich chcesz, czy nie? A co z wyczuciem czasu? Może jesteś gotowy teraz i twój partner chce poczekać kilka lat. Może to spowodować pewien konflikt i trudno jest pójść na kompromis w sprawie czegoś tak dużego.

Podobnie, powinieneś wiedzieć, jak twój partner czuje się o rzeczach takich jak zapłodnienie in vitro, zamrażanie jaj i adopcja, jeśli posiadanie dzieci razem jest trudniejsze. Porozmawiaj o wszystkich aspektach rodzenia dzieci na świecie: jeśli ich chcesz, kiedy chcesz, i wreszcie, jak wpłyną one na Twoją przyszłość, Finanse i związek. Biorąc pod uwagę, co należy wiedzieć o swoim partnerze przed małżeństwo jest duże, więc nie zalecamy oszczędzania go na dalszą drogę.

 

Cele finansowe

Nic dziwnego, że rozmowa o finansach (i zarządzanie) jest niewygodne dla wielu par, zwłaszcza jeśli jeden z was albo zarabia więcej pieniędzy lub ma więcej długu niż drugi. W rzeczywistości większość par doświadczyła pewnego rodzaju konfliktu z powodu finansów. Jest to podatny temat dla wielu osób, ale może być również inspirujące i ekscytujące, aby rozmawiać o celach finansowych z partnerem.

Dochody i dług na bok (ponieważ prawdopodobnie już wiesz te rzeczy o swoim partnerem), zapytaj swojego partnera, jak będzie obsługiwać Finanse po ślubie. Połączysz finanse czy rozdzielisz je? Czy któreś z nich sprawia, że czujesz się nieswojo? Dowiedz się dlaczego. Podobnie, powinieneś mieć zrozumienie, jak lubią oszczędzać pieniądze (w dużych ilościach na podróż lub na małe rzeczy, które są częstsze) i jak zaoszczędzisz pieniądze razem na przyszłe cele.

Wreszcie, podczas gdy dyskusja może być niezwykle niewygodna: czy intercyza jest konieczna dla dobrobytu finansowego? Odpowiadając na te pytania z partnerem (a może planowania finansowego) przed ślubem, nawet jeśli nie są one najbardziej zabawne, sprawi, że poczujesz się bardziej przygotowany na dłuższą metę.

 

Źródło: Michaił Nilow / Pexels

 

Cele Kariery

Niezależnie od tego, czy czekałeś na ugruntowaną karierę przed ślubem, czy nadal nie jesteś pewien, co chcesz zrobić, twoja kariera, a także twoi partnerzy, odegrają kluczową rolę w Twojej wspólnej przyszłości. Zazwyczaj spędzamy w pracy więcej godzin tygodniowo niż z naszymi partnerami, więc nie jest mało prawdopodobne, aby praca była powtarzającym się tematem rozmowy w domu. Biorąc to pod uwagę, nasza kariera może prowadzić nasze życie w wielu różnych kierunkach, w zależności od naszych celów zawodowych. Powinieneś wiedzieć, zanim pójdziesz do ołtarza, co to oznacza dla twojego małżeństwa.

Na przykład, w jaki sposób będziesz wspierać swojego partnera w stresujących sytuacjach zawodowych lub ważnych decyzjach dotyczących kariery? Jeśli ich praca każe im się przenieść, nie masz nic przeciwko? A co z vice versa? I w końcu, czyja kariera byłaby na tylnym siedzeniu, gdyby do tego doszło? Są to bardzo trudne pytania do odpowiedzi (zwłaszcza hipotetycznie), ale będziesz chciał makna pewno jesteś na tej samej stronie o nich.

 

Przemyślenia na temat poradnictwa dla par

Innym nie tak zabawne, ale istotne pytanie zadać partnerowi (i wiedzieć o sobie) jest to, jak czują się o parach poradnictwa. Poradnictwo dla par staje się coraz bardziej powszechne nawet przed powstaniem konfliktu. To świetny sposób, aby uniknąć nieporozumień i wzmocnić związek, ale niestety, poradnictwo w ogóle nadal ma piętno wokół niego. Westchnienie.

Co twój partner myśli o poradnictwie dla par-nie tylko dla innych związków, ale dla Ciebie? Są na to otwarci, czy nie dla nich?”Jeśli jest to coś, co jest dla Ciebie (lub dla nich) ważne i nie zgadzasz się na to, powinieneś dowiedzieć się, dlaczego i jak w przeciwnym razie wzmocnisz swoją komunikację lub poradzisz sobie z konfliktem w miarę jego powstawania.

 

35 Pytań O Pieniądze Wszyscy Nowożeńcy Powinni Zadawać Sobie Nawzajem