Wszyscy wokół mnie biorą ślub i rodzą dzieci-oto jak Budżetuję odpowiednio

Przysięgam dosłownie, że wszyscy wokół mnie biorą ślub i rodzą dzieci. To się dzieje od kilku lat i nie widzę, żeby to się skończyło w najbliższym czasie. Pewnie, spodziewałem się, że to się stanie, gdy skończę 20 lat, ale nikt mi nie powiedział, jak drogie to wszystko będzie. Przypadkowo, każdy ślub, impreza przedślubna i baby shower, na które muszę iść, zawsze wydaje się spadać w tym samym czasie, co dodatkowe wydatki, takie jak moja sześciomiesięczna składka na ubezpieczenie samochodu lub urodziny dla kogoś bliskiego.

Nie trzeba dodawać, że tak zabawne i ekscytujące, jak wesela i dzieci mogą być, musiałem nauczyć się odpowiednio planować i budżetować. Ponieważ bądźmy prawdziwi: między prezentami, strojami, podróżami i innymi rzeczami wszystko szybko się sumuje. Po kilku latach praktyki, myślę, że w końcu załapałem się na to. Jeśli więc wszyscy wokół ciebie biorą ślub i mają dzieci i zastanawiasz się, jak przygotować się finansowo, to dobrze trafiłeś. Oto moje najlepsze porady dotyczące budżetowania na wesela i prysznice dla dzieci jako gość:

 

Planuj z wyprzedzeniem

Na szczęście zazwyczaj jesteśmy informowani o tych wydarzeniach z dużym wyprzedzeniem – czy to poprzez ogłoszenie o ciąży, czy zaproszenie na randkę-co daje nam szansę na rozpoczęcie planowania z wyprzedzeniem. Jeśli zwlekasz z takimi rzeczami, jak rezerwacja zakwaterowania w podróży, zmiana stroju lub kupowanie prezentów, Twoje finanse odniosą sukces. Planowanie z wyprzedzeniem pomaga również złagodzić stres i daje lepsze wyobrażenie o tym, ile wydasz.

Polecam korzystanie z aplikacji takich jak Evernote, aby pozostać zorganizowanym podczas przygotowań finansowych do wesel i pryszniców dla dzieci. Jak tylko wiem, kiedy coś się dzieje, od razu zaznaczam je w kalendarzu na moim telefonie i komputerze. Robię to religijnie dla wszystkich moich wydarzeń i spotkań, ponieważ pomaga mi pamiętać, kiedy coś się dzieje, zachować porządek i uniknąć niespodzianek w ostatniej chwili i podwyżek cen. Od tego momentu zaczynam uwzględniać koszty w moim budżecie i odpowiednio planować.

 

Źródło: Color Joy Stock

 

Uwzględniaj koszty w swoim miesięcznym budżecie

Zeszłego lata uczestniczyłem w Weselu, baby shower i dwóch urodzinach dla dzieci poniżej 5 roku życia w ciągu jednego miesiąca. Nic dziwnego, że moja karta kredytowa była o wiele wyższa, niż się spodziewałem. Chociaż wiedziałem, że te wydarzenia będą miały miejsce (w końcu zaznaczyłem je w moim kalendarzu), nie udało mi się uwzględnić ich w moim miesięcznym budżecie i w jaki sposób wpłyną na moje rachunki i wydatki.

Na szczęście nauczyłem się na tym błędzie i teraz uwzględniam koszty każdego ślubu, imprezy przedślubnej lub baby shower, na które muszę wziąć udział w moim miesięcznym budżecie. Zazwyczaj oznacza to, że będę cięty w niektórych obszarach (jak nie kupowanie wszystkich rzemieślniczych serów, które chcę na rynku), aby dostosować moje wydatki, więc nie przekraczam przydzielonego budżetu. Postrzegam to jako małe poświęcenie w wielkim planie rzeczy i staram się przypomnieć sobie, że jest to specjalne wydarzenie, które zostanie zapamiętane na całe życie.

 

Zdecyduj się na przewijanie, pożyczanie lub mieszanie i dopasowywanie strojów

Często popełniam jeden z głównych grzechów mody: często przerabiam stroje. Nie robię tego, ponieważ nie lubię mody, robię to, ponieważ mam kilka zszywek w szafie, w których czuję się pewnie i może być ubrany w górę lub w dół. Czy kupiłam nowe ubrania na wesela lub prysznice dla dzieci? Oczywiście! Ale czy robię to za każdym razem? Nie, Nie mam. zamiast tego staram się przerabiać sukienki i łączyć z nimi elementy i dodatki – takie jak szale, rękawiczki, buty, biżuteria itp.- żeby było zabawnie i świeżo. Jestem również wielkim fanem pożyczania od przyjaciół lub rodziny, ponieważ zmniejsza to dodatkowe wydatki i daje mi możliwość noszenia czegoś nowego.

Jeśli próbujesz ćwiczyć inteligentne wydatki, spróbuj przerabiać, pożyczać lub mieszać i dopasowywać stroje. Jeśli czujesz się przebiegły, możesz również spróbować krawiectwa, aby wyglądać inaczej za każdym razem, gdy je nosisz, jako sposób na zmianę rzeczy. Nie musisz tego robić cały czas, ale nie kupowanie nowych ubrań, butów i akcesoriów na każde wydarzenie będzie ogromnym wsparciem finansowym. Dodatkowo, kiedy zdecydujesz się na coś nowego, będzie to jeszcze bardziej ekscytujące.

 

Źródło: Color Joy Stock

 

Ustaw limit wydatków na prezenty

Osobiście czuję, że dawanie prezentów jest tam, gdzie rzeczy mogą stać się drogie, dlatego posiadanie ustalonego limitu wydatków jest kluczowe. Ustaliłem własne limity wydatków w oparciu o to, co działa najlepiej dla mnie finansowo: dla bliskich przyjaciół i rodziny wydam $50-$75 na prezent dla nowożeńców lub baby shower i $25-$30 dla znajomych; nawet jeśli nie mogę wziąć udziału w prysznicu, nadal wyślę prezent, aby gość honorowy wiedział, że myślę o nich i dbam o nich.

Znaczące prezenty są we wszystkich kształtach, rozmiarach i punktach cenowych. Upewnij się, że kupujesz Prezenty, na które możesz sobie pozwolić i pasują do Twojego budżetu. Nie zawsze musisz coś kupować. Wszystko ręcznie robione (np. malarstwo, album ze zdjęciami itp.) to naprawdę przemyślana i niedroga opcja.

 

Nie rób niepotrzebnych plam urody

Jestem naturalnie brunetką, więc kiedy byłam blondynką, musiałam robić włosy co dwa miesiące. Na szczęście mój fryzjer nie jest bardzo drogi – ale nadal się sumuje – i zrobienie włosów przed koniecznością na dodatek do wszystkich moich innych wydatków na życie, ślub i baby shower było po prostu niepotrzebnym szaleństwem. Tak więc, tak, moje ciemne korzenie mogą być widoczne na starych zdjęciach ślubnych i ślubnych, ale to naprawdę nie jest koniec świata.

Rozumiem tak samo jak następna osoba, że wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej na takich wydarzeniach, ale prawda jest taka, że robienie dodatkowych uroków po prostu nie jest konieczne. Jeśli są rzeczy, które możesz zrobić w domu-jak manicure lub pedicure, twarz, opalenizna natryskowa, i tak dalej, i tak dalej—polecam to zrobić, aby ograniczyć wydatki. Podobnie jak stroje, możesz zrobić urodę na konkretne wydarzenia ślubne i związane z dzieckiem, ale nie musisz ich robić za każdym razem. Nie stresuj się, jeśli nie możesz zrobić czegoś, takiego jak włosy, na czas; wyglądanie jak najlepiej oznacza wyglądanie reprezentacyjne, poczucie pewności siebie i lśniące szczęściem—a ostatnie dwa pochodzą z wnętrza.

 

Skup się na pozytywach

Przyznam, że czasami męczy mnie liczba ślubów, imprez weselnych i przyjęć dla dzieci, na które jestem zapraszany i na które uczęszczam. Zastanowię się, ile to wszystko będzie kosztować i jakie obszary będę musiał ograniczyć, zamiast skupiać się na tym, co naprawdę ważne: byciu tam i pokazywaniu się ludziom, na których mi zależyT. bycie pozytywnym i odpowiednio budżetowanie pomaga mi pozostać bardziej obecnym i uziemionym, co pozwala mi naprawdę cieszyć się wspomnieniami z tymi w moim życiu i świętować początek następnego rozdziału w ich życiu.

 

Jak poprawić swoje relacje z pieniędzmi i manifestować sukces finansowy