Wielka Trójka: co właściwie oznacza Twoje Słońce, Księżyc i znaki wschodzące

Niektórzy ludzie po prostu nie odnoszą się do swojego znaku zodiaku. Może jesteś strzelcem, ale zamiast być otwarty i spontaniczny, jesteś bardziej cichym, poważnym typem. A może jesteś Leo, który nienawidzi reflektorów. A może myślisz, że jesteś dokładnie taki jak twój znak słoneczny, ale tak jakby widzisz siebie w kilku innych znakach (ja zawsze czułem się jak lew, ale myślałem, że mam też pewne cechy Koziorożca).

Jest ku temu powód. Twój znak słoneczny nie daje Ci całego obrazu. Każdy ma wiele miejsc na wykresie urodzenia, które składają się na jego osobowość. To może wyjaśnić, dlaczego odnosisz się do innych znaków lub dlaczego nie czujesz się jak twój znak zodiaku.

Oprócz Twojego znaku słońca, inne główne miejsca astrologiczne, które tworzą rdzeń tego, kim jesteś, to księżyc i ascendant (AKA rising). Są one często nazywane ” wielką trójką.”Ale jeśli słyszałeś tylko o swoim znaku słonecznym, nie martw się. Poniżej przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o swojej wielkiej Trójce (i jak ją znaleźć).

 

Terminy zodiaku wiedzieć

Zanim zagłębimy się w szczegóły, musisz znać kilka kluczowych terminów i ich związek z różnymi znakami. Pewnie słyszałeś o elementach (I wiedzieć słyszałeś o ognistym Baranie), ale czy wiesz, co to naprawdę oznacza? Elementy odnoszą się do motywacji i wartości niektórych znaków. Możesz być mniej zaznajomiony z modalnością swojego znaku, ale jest to równie ważne. Modalności są tym, jak te cechy elementarne się prezentują. 

 

 

Co Oznaczają Różne Staże

Aby znaleźć swoje słońce, księżyc i wschód, przejdź do kalkulatora wykresu urodzeniowego, takiego jak ten i wprowadź dokładny czas urodzenia (np. do minuty—nic z tego, “urodziłem się rano”), datę urodzenia i miejsce urodzenia. Gdy już znajdziesz swoją wielką trójkę, przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, co oznacza każde miejsce.

 

Znak słońca (AKA znak zodiaku lub znak zodiaku) jest znakiem, że większość ludzi wie, ponieważ trzeba tylko datę urodzenia, aby go znaleźć. To jest to, co mówisz ludziom, gdy pytają cię, jaki jest Twój znak- “jestem bykiem” lub ” Jestem rakiem.”

Słońce reprezentuje Twoją tożsamość, poczucie jaźni i ego. Znak, w którym jest twoje słońce, wskazuje, co cię motywuje i napędza, a także może pokazać, w jaki sposób wyrażasz siebie.

Może to trochę potrwać, aby wyrosnąć na twój znak słoneczny, więc jeśli nie odnosisz się do swojego, możesz zacząć z wiekiem, w ten sam sposób, w jaki stajesz się bardziej pewny siebie w miarę dojrzewania.

Co twój znak słoneczny może Ci powiedzieć o Twoim sercu:

 • Słońce w ogniu znaki: silna osobowość, bezpośredni, otwarty, lojalny
 • Słońce w ziemi znaki: pracowity, odpowiedzialny, realistyczny, niezawodny
 • Słońce w powietrzu: towarzyski, miłość do nauki, ciągłe myślenie i robienie czegoś
 • Słońce w wodzie znaki: intuicyjne, pielęgnujące, introwertyczne

Być może słyszałeś o znakach “guzek”, czyli narodzinach pomiędzy dwoma znakami. Niektórzy mówią, że są czubkiem i wybierają, kiedy chcą być jednym znakiem, czy drugim. Ale właściwie nie ma czegoś takiego jak guzek podpisz-nie możesz być zarówno wagą, jak i Skorpionem.

Tak jak nie możesz być w dwóch miejscach na raz, tak samo słońce. Albo w jednym znaku, albo w następnym. Jeśli urodziłeś się pierwszego lub ostatniego dnia sezonu, twój znak będzie zależał od tego, kiedy słońce faktycznie przeniosło się do następującego znaku. Gdyby więc słońce przeniosło się z Barana do byka o 12: 00, ludzie urodzeni przed 12 byliby Baranem, podczas gdy ci urodzeni po 12 byliby bykiem. Będziesz musiał sprawdzić swoją kartę urodzenia z czasem urodzenia, aby dowiedzieć się, którym znakiem jesteś.

 

Twój znak księżyca reprezentuje wewnętrzne ciebie-to kim jesteś, kiedy jesteś sam i jak postrzegasz siebie. Wskazuje również, w jaki sposób przetwarzasz i przekazujesz swoje emocje oraz czego potrzebujesz, aby czuć się komfortowo.

Twój znak księżyca jest niezwykle ważnym miejscem, gdy patrzysz na kompatybilność, ponieważ mówi ci, jak możesz czuć się emocjonalnie Bezpieczny. Jeśli twój znak księżyca znajduje się w tym samym elemencie (Ogień, Woda, Ziemia lub powietrze) lub jest taki sam (kardynalny, stały lub zmienny) jak twój partner, pomaga Ci się zrozumieć.

Co znaki Księżyca muszą pielęgnować i czuć się komfortowo:

 • Księżyc w znakach ognia: Uwaga, przygody, partner lub przyjaciele, którzy dbają tak samo jak ty
 • Księżyc w znakach Ziemi: praca, rutyna, stabilność
 • Księżyc w powietrzu znaki: stymulacja intelektualna, nowe rzeczy, interakcja społeczna
 • Księżyc w wodzie znaki: czas samotności, troska

 

Wznoszący się znak, znany również jako ascendant, to sposób, w jaki projektujesz siebie. To twoje pierwsze wrażenie, jak inni cię widzą i jak oddziałujesz na świat i postrzegasz go.

Ascendent jest bardzo ważny, ponieważ tworzy całą mapę urodzeń. Twój wykres urodzenia to koło, które jest podzielone na 12 domów (lub segmentów okręgu), po jednym dla każdego znaku zodiaku. O kolejności tych domów decyduje znak wznoszący.

Zanim znak słoneczny i astrologia pop stały się popularne, kiedy ktoś zapytał: “jaki jest Twój znak?”, w rzeczywistości odnosili się do twojego rosnącego znaku. To dlatego, że jest to znak, który najbardziej wskazuje na to, jak różnisz się od innych osób urodzonych w miesiącu urodzenia (lub nawet w tym samym dniu, co Ty). Wznoszący się znak zmienia się często—co dwie godziny (dla odniesienia, księżyc zmienia znaki około co dwa dni). Dlatego potrzebujesz dokładnego czasu urodzenia, aby dokładnie obliczyć wykres urodzenia.

I mała wskazówka: jeśli chcesz najdokładniejszego czytania horoskopu, przeczytaj dla swojego rosnącego znaku. Astrologowie piszą horoskopy dla wznoszących się znaków (nie znaków słońca), ponieważ używają Ascendentu, aby dowiedzieć się, gdzie zdarzenia występują na wykresie.

Jak pojawiają się pojawiające się znaki:

 • Wznoszenie ognia: energiczne, ekstrawertyczne, konkurencyjne
 • Powstanie ziemi: zdeterminowane, uziemione, wyrównane
 • Wzloty powietrza: ciekawy, rozmowny, niespokojny
 • Wstanie wody: emocjonalne, ciche

 

The Bottom Line

Znajomość pełnego wykresu, a nie tylko znaku słońca, jest bardzo ważna dla zrozumienia wszystkich aspektów twojej osobowości. Niektórzy ludzie mogą nawet bardziej utożsamiać się ze znakiem wschodu lub księżyca niż ze znakiem słońca. Znając twoje narodziny chart może pomóc ci lepiej zrozumieć twoje relacje z innymi, zbyt, ponieważ jest o wiele więcej do kompatybilności niż tylko znaki słońca. Dodatkowo, gdy poznasz swój znak rosnący, możesz zacząć czytać horoskop tak, jak robią to profesjonaliści.

Tak więc zasadniczo, próbując zrozumieć siebie i swoich przyjaciół, rodzinę i inne znaczące, należy wziąć pod uwagę cały wykres urodzenia.

 

Znaki Zodiaku, z którymi jesteś najbardziej kompatybilny, oparte na własnym znaku