Uwaga 20-coś: oto dlaczego powinieneś używać retinolu

Retinol jest tylko na zmarszczki, prawda? Jeśli jesteś podobny do mnie, pewnie miałeś tę myśl raz lub dwa razy. Wiele produktów na bazie retinolu jest promowanych ze względu na ich zdolność do zmniejszania widoczności drobnych linii i zmarszczek. Jednak retinol przynosi również korzyści osobom w wieku 20 lat, takim jak ja.

Po raz pierwszy zacząłem używać recepty na retinol, gdy byłem w liceum, aby utrzymać mój trądzik na dystans. Po kilku latach stosowania zdecydowałam się na Accutane i porzuciłam retinol. Teraz dwa lata później tracę początkowy blask, jaki miałem z Accutane. Zauważyłem kilka drobnych wyprysków i blizny. Ponownie wprowadzić retinol! Oto wszystko, co musisz wiedzieć o retinolu, nawet jeśli nie szukasz korzyści przeciwstarzeniowych!

 

Fakty O Retinolu

Retinol jest składnikiem opartym na witaminie A, który promuje obrót komórkowy. Według dermatologa Dr Fatima Fahs, retinol pomaga złuszczać martwe komórki naskórka, co może prowadzić do gładszej skóry, mniej trądziku, świecącej cery i oczywiście zmniejszać drobne linie i zmarszczki.

“W wieku 20 lat retinol pomoże zmniejszyć trądzik-zwłaszcza mały trądzik comedonal, który
wydaje się być uparty i powoduje zmiany teksturalne ” – powiedział dr Fahs. “Pomoże również rozjaśnić cerę—kto nie lubi blasku? Wreszcie, jeśli masz blizny, plamy słoneczne lub ciemne plamy, retinol może je rozjaśnić.”

Dr Fahs zauważył również, że retinol zwiększa produkcję kolagenu, co pozwala na bardziej pulchną skórę i zmniejszony wygląd porów.

Tretinoina (Wysoce skoncentrowany lek na bazie witaminy A) jest często przepisywany przez dermatologów pacjentom z ciężkim trądzikiem, uszkodzeniem słońca i zmarszczkami. Lek może być ostrzejszy na skórze niż większość produktów dostępnych bez recepty i jest zwykle oferowany w trzech mocach:.025%, .05%, oraz .1%. Jednak produkty na bazie retinolu stały się łatwo dostępne w niższych dawkach w kosmetykach i drogeriach.

 

Retinol Dos and Don ‘ ts

Zacznij powoli, aby uniknąć podrażnień lub reakcji. Dr. Fahs zalecił nałożenie ilości wielkości grochu na całą twarz. Zacznij używać produktu co drugi dzień lub co kilka dni. W miarę jak twoja tolerancja na składnik rośnie, możesz zwiększyć częstotliwość korzystania z produktu.

Nawilż! Retinol może wysychać, więc upewnij się, że wzmacniasz swoje nawilżenie. Dr Fahs powiedział, Jeśli masz szczególnie suchą skórę, aby wypróbować “metodę kanapkową”, w której nawilżasz przed i po zastosowaniu retinolu.

Nie stosować retinolu w leczeniu punktowym. Może to prowadzić do podrażnienia i suchości.

Bądź konsekwentny! “Wyniki trwają długo-pamiętaj, że retinole wykonują dużą pracę, nie spodziewaj się znacznej poprawy aż do 6-12 tygodni”, powiedział dr Fahs. “Bądź konsekwentny-blask jest prawdziwy!”

 

Moje Rekomendacje

Kiedy zacząłem ponownie stosować retinol, Szukałem produktów retinol, które nie złamałyby banku i nie wymagałyby recepty. Mam cię pokryte na najbardziej niedrogich i wydajnych produktów retinol, które znalazłem podczas moich badań:

Versed

Press Restart Delikatne Serum Retinolowe

To jest ten, który zdecydowałem się kupić po obejrzeniu Skincare by Hyram polecić go na swoim kanale Youtube jako świetną opcję wprowadzającą. Udało mi się zdobyć go w moim lokalnym celu, więc jeśli go zobaczysz,N zapasów na następnym biegu docelowym, polecam chwytając go od razu! Zdecydowałam się na to serum, ponieważ jest bardzo delikatne w03% retinolu, a ja szukałem najbezpieczniejszej opcji po tym, jak tak długo byłem poza grą. Formuła ma jedwabistą, żelową konsystencję i nie spala się podczas aplikacji (duży plus, jeśli chodzi o retinol, który może być bardzo drażniący w wysokich stężeniach). Ma lekko zielony odcień dzięki dodanemu chlorofilowi, przeciwutleniaczowi, który ponownie zwalcza wolne rodniki.

Lista Inkey

Retinol Anti-Aging Serum

Lista Inkey jest jedną z moich ulubionych marek w zakresie niedrogiej, skutecznej pielęgnacji skóry. Ich Retinol serum jest tylko $9.99. Kilka opinii Sephora wspomina, że ten produkt jest wystarczająco delikatny do nocnego użytku. Lista składników zawiera również skwalan, który promuje nocne nawilżenie, więc nie doświadczysz typowych efektów suszenia, które zwykle uzyskujesz dzięki retinolowi. Mają również krem pod oczy na bazie retinolu, który obiecuje poprawić wygląd cienkich linii, zwiększyć kolagen i rozjaśnić obszar!

The Ordinary

Retinol 0,5% W Skwalanie

Ulubieniec fanów za mniej niż $10. Podobnie jak lista atramentów, Retinol Zwyczajny zawiera skwalan, co sprawia, że formuła jest bardziej delikatna i bezpieczna do nocnego stosowania. The Ordinary ma kilka różnych odmian tego produktu o wyższych stężeniach pochodnych retinolu, w zależności od twoich potrzeb i rodzaju skóry. The .Koncentracja 05% jest nieco łagodniejsza niż niektóre inne opcje, więc jest to świetny punkt wyjścia!

 

 

Wyniki Końcowe

Na początek, nie bój się retinolu. Chociaż tak, jest często przepisywany przez dermatologa w wysokich stężeniach i może być ukierunkowany na zmarszczki, ma tak wiele innych korzyści. Wiele opcji dostępnych w drogeriach i sklepach kosmetycznych jest bardziej delikatnych i niedrogich. Po zastosowaniu Versed retinol przez około tydzień zauważyłem, że moje zaskórniki zmniejszają się, a moja skóra zdecydowanie świeciła! Jeśli szukasz składnika, który zwalczy trądzik, matową skórę i nierówną teksturę, retinol może być odpowiedzią. Dodatkowo zapobiegniesz zmarszczkom w przyszłości! Czego chcieć więcej?