Ten genialny Hack jest jedną rzeczą, którą robię, zanim Kupię coś nowego dla mojego domu

Uwielbiam dobry projekt domu. W weekendy, zwykle można znaleźć mnie gapiąc się na puste ściany wokół mojego domu i wizualizacji, co chcę umieścić tam, aby wypełnić pustkę. Mam listę projektów, którymi chcę się zająć i do których często wracam przez cały rok, ponieważ-spójrzmy prawdzie w oczy-te sprawy wymagają czasu. I nie mówię tylko o samym projekcie. Równie czasochłonny jest proces podejmowania decyzji, który może obejmować przeszukanie Internetu w poszukiwaniu idealnej sztuki ściennej, sprawdzenie Facebook Marketplace pod kątem nieuchwytnych klejnotów lub po prostu decydowanie o klimacie, który chcesz dla przestrzeni.

Nie wiem jak wy, ale mam też tendencję do stchórzenia, gdy robię duże zakupy do mojego domu, bo … a co, jeśli mi się to nie spodoba? Co jeśli dobrze wygląda na Instagramie, ale nie w moim salonie? Co zrobić, jeśli przedmiot nie pasuje lub po prostu nie pasuje? Mam wszystkie te myśli i więcej, ponieważ powoli opiekowałem się własnym domem przez lata. Ale od tego czasu nauczyłem się trochę projektowania, które łagodzi mój niepokój i pomaga mi wizualizować nowe elementy w mojej przestrzeni, zanim Kupię coś nowego. A ten hack robi tablicę nastroju z Canvą.

 

Jak zrobić tablicę nastroju z Canva

Tablica nastroju jest zasadniczo kolażem elementów projektu, które chcesz wnieść do swojej przestrzeni. Może to być również makieta Twojego pokoju, ale zasadniczo jest to tablica wizyjna dla Twojego domu. Większość profesjonalistów rozpoczyna swoje projekty z tablicą nastroju, ale nie martw się, nie są potrzebne umiejętności projektowania wnętrz, aby rozpocząć. Poza tym nie potrzebujesz żadnych wymyślnych programów, aby je stworzyć. Canva-darmowe narzędzie do projektowania online-działa idealnie (w przeciwnym razie czasami używam Instagram stories do tworzenia szybkich tablic nastroju na moim telefonie!). Ten projekt hack działa dla projektów zarówno dużych i małych, czy wybierasz rzut poduszki na sofę lub projektowanie całego pokoju od podstaw. Jeśli jesteś gotowy, aby skierować swój wewnętrzny Shea McGee, Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, jak tworzyć własne tablice nastroju za pomocą Canva, dzięki czemu możesz z pewnością wnosić nowe elementy do swojego domu.

 

Źródło: Kristen Garaffo

 

1. Zbieraj obrazy przestrzeni i elementów, które kochasz

Zanim zrobisz makietę swojego pokoju, Zbierz zdjęcia przestrzeni, które kochasz, które mają styl, który chcesz naśladować. To samo w sobie jest zasadniczo tworzenie tablicy nastroju! Pinterest to świetne miejsce na początek, a ja osobiście uwielbiam tylko przewijanie zdjęć przytulnych wnętrz. Jeśli twój pokój ma unikalną funkcję, taką jak wbudowany kącik lub okna wycentrowane, wyszukaj te rzeczy specjalnie, aby uzyskać pomysły na to, jak inni to zrobili. Instagram to kolejne świetne miejsce do inspiracji. Przeglądając wszystkie wspaniałe domy na platformie, możesz zapisać wszystkie swoje projekty inspo (w tym obrazy i rolki) w jednym miejscu—po prostu utwórz określony folder w zapisanej sekcji.

Gdy masz już kolekcję obrazów o dużych rozmiarach, sprawdź, czy nie zauważysz żadnych podobieństw. Czy istnieje konkretny kolor lub Tekstura, do której ciągle powracasz? Uwaga! A może znalazłeś konkretny element, który kochasz, jak sofa lub dywan. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem przedmiotu, znajdź i zapisz samodzielny obraz tego elementu, aby móc go użyć w następnych kilku krokach. Upewnij się, że znajdziesz obraz z całkowicie białym tłem lub przytnij dowolny z elementów inscenizacji na zdjęciu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

<p> 

2. Zrób zdjęcia swojej przestrzeni i elementów, które już posiadasz

Przeglądając nowe elementy online lub w sklepie, warto mieć pod ręką obrazy swojej przestrzeni w celach informacyjnych. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcesz dodać mniejsze elementy—takie jak obrazy ścienne, lampy lub meble akcentowe—do pokoju, który jest już w większości Umeblowany. Nie mogę powiedzieć, ile razy myślałem, że coś będzie wyglądać świetnie w pewnym pokoju, tylko po to, aby przynieść to do domu i uświadomić sobie, że to nie pasuje. Oprócz ogólnych zdjęć Twojej przestrzeni, Zbierz obrazy poszczególnych elementów, które planujesz zachować. W ten sposób możesz łączyć i łączyć nowe elementy, które chcesz kupić z przedmiotami, które już posiadasz, aby sprawdzić, czy współpracują ze sobą w spójny sposób. Możesz zrobić własne zdjęcia lub znaleźć zdjęcia ze strony sprzedawcy. 

 

Źródło: Kristen Garaffo

 

3. Skompiluj swoje zdjęcia w kolażu

Gdy już masz kolekcję potencjalnych zakupów i obrazów przedmiotów, które już posiadasz, zaczyna się zabawa. Po zalogowaniu się do Canva wpisz “tablica nastroju” lub “kolaż zdjęć” na pasku wyszukiwania, a zobaczysz kilka różnych szablonów do wyboru. Im prostsze, tym lepiej, więc polecam zacząć od neutralnego koloru tła, takiego jak biały-lub bliskiego dopasowania do koloru ściany. Po wybraniu szablonu prześlij zapisane obrazy, a następnie przeciągnij i upuść je na tablicę nastroju. Dostosuj w razie potrzeby, aż układ naśladuje pożądany układ przestrzeni.

Bezpłatna wersja Canva ma wiele opcji szablonów, ale Canva Pro (opcja premium z roczną opłatą) zawiera więcej szablonów do wyboru, a także możliwość usuwania tła zdjęć. Kilka lat temu często tworzyłem tablice nastroju dla klientów i przyjaciół i chciałem, aby moje obrazy były jak najbardziej profesjonalne, więc Canva Pro był idealny. Ale teraz, gdy tylko projektuję dla siebie, darmowa opcja działa dobrze!

 

Źródło: Kristen Garaffo

 

4. Wklejanie produktów na obraz

Innym sposobem użycia tego włamania jest zrobienie obrazu swojej przestrzeni, przesłanie go do Canva oraz skopiowanie i wklejenie obrazów rzeczy, które rozważasz zakup bezpośrednio na nim. Chociaż technicznie nie jest to kolaż, jest to bardziej tablica “zobacz ją w swojej przestrzeni, zanim ją kupisz”. Jest to świetny sposób, aby wypróbować rzeczy takie jak sztuka ścienna, która jest łatwa do wizualizacji na pustej przestrzeni ściennej przed zakupem. Ponieważ nie możesz dokładnie zmierzyć niczego na obrazie, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wymiary nowego elementu i zmierzyć przestrzeń IRL, aby upewnić się, że pasuje. Chociaż możesz łatwo zmienić rozmiar rzeczy w Canva tylko poprzez ich rozszerzenie, nie jest to możliwe w prawdziwym życiu, więc pomiary są niezbędne!

 

5. Odłóż na bok planszę nastroju i pozwól swoim pomysłom się uspokoić

Po zakończeniu tablicy nastroju zrób krok do tyłu i przemyśl to. Pozwól, aby twój wzrok przenikał, a kiedy będziesz gotowy, aby do niego wrócić, zrób szybkie sprawdzenie jelit. Jak mówi Marie Kondo, czy to wywołuje radość? Czy to wizja Twojej przestrzeni? Jeśli tak, to świetnie! Jeśli nie, poświęć trochę czasu, aby dostosować kolory, tekstury, meble lub układ, dopóki nie będziesz zadowolony. Pamiętaj, projekty domów wymagają czasu, więc baw się dobrze z procesem projektowania! Cała Twoja praca zwróci się, gdy znajdziesz odpowiednie elementy i możesz śmiało określić, że będą dobrze działać w Twojej przestrzeni, bez martwienia się o zwrot rzeczy. Szczęśliwego projektowania!

 

12 niedrogich sposobów na aktualizację domu, gdy masz dość estetyki