Ten ekspert randkowy błaga cię, abyś przestał przyjmować porady od znajomych-oto dlaczego

Wyobraź sobie: właśnie opuściłeś pierwszą randkę na poziomie rom-com. Jesteś w drodze do domu, i odtwarzasz całą noc w swojej głowie. Co teraz zrobisz? Czy chwycić telefon i zacząć odświeżać każdy szczegół i poprosić o poradę randki w czacie grupowym? A może już aktualizowałeś je przez całą noc.

Rozmowa ze znajomymi o swoim życiu randkowym nie jest niczym nowym (mamy Seks w wielkim mieście powtórki, aby to udowodnić), ale nowoczesna technologia sprawia, że zbyt łatwo jest zrzut ekranu rozmów, profili randkowych i stron mediów społecznościowych, aby informować znajomych o każdym najmniejszym szczególe. Wielu z nas zaczyna rozmawiać ze znajomymi o naszych związkach, zanim jeszcze staną się związkami, prosząc o radę od pierwszego machnięcia. Ostatnie badania hinge ‘ a wykazały, że Single Gen Z są o 30% bardziej prawdopodobne niż millenialsi, aby powiedzieć, że czuliby się zestresowani, gdyby nie mogli porozmawiać z przyjaciółmi o ważnej decyzji Randkowej. Jak mocno powinniśmy ważyć rady, które dają nam nasi przyjaciele?

Według tego samego badania, 80% singli Gen Z stwierdziło, że ważne jest, aby uzyskać porady swoich przyjaciół na temat tego, kto do tej pory, 86% z nich kwestionuje rady, które udzielają ich przyjaciele, a większość z nich żałuje, że zastosowała się do tych rad, ostatecznie czując, że podjęli złą decyzję. Więc gdzie jest odłączenie? Dogoniliśmy Logana Ury ‘ego, dyrektora Hinge’ a ds. nauki o związkach i autora Jak nie umrzeć samotnie, za fachową opinię na ten temat.

 

Logan Ury

Dyrektor ds. nauki o związkach w Hinge

Logan Ury jest behawioralnym naukowcem, który stał się trenerem randek i autorem Jak nie umrzeć samotnie. Jako dyrektor Relationship Science w aplikacji randkowej Hinge, Ury kieruje zespołem badawczym poświęconym pomaganiu ludziom w znalezieniu miłości. Po studiach psychologicznych na Harvardzie kierowała zespołem behawioralnym Google, Laboratorium Irrational.

Jej prace pojawiły się w New York Times, The Atlantic, TIME, The Washington Post, GQ, Glamour, Vice oraz w HBO i BBC.

 

“Ważne jest, abyś nauczył się dopasowywać do własnych uczuć i potrzeb i dowiedzieć się, co czujesz do kogoś” – powiedział Ury, przypominając singlom, że “to twój związek na linii, nie twoi przyjaciele.”Ponadto warto zauważyć, że zazwyczaj nie dzielimy się całą historią, gdy pytamy czat grupowy o radę. Oszałamiające 84% singli Gen Z hinge przyznało, że nie są do końca uczciwi, prosząc o radę i często ukrywają niektóre szczegóły. A z drugiej strony, 50% powiedział, że nie zawsze są uczciwi o tym, jak naprawdę czują, gdy dają porady randki do swoich przyjaciół, albo dlatego, że nie chcą zranić swoje uczucia lub dlatego, że nie myślą, że ich przyjaciel chce lub wydaje się gotowy do obiektywnej opinii.

Jak więc możemy uniknąć tych niechlujnych sytuacji i odzyskać kontrolę nad naszym życiem randkowym? Oto co powiedział Ury:

 

Dowiedzieć Się Swoje Cele Randki

Pierwszym krokiem do stania się bardziej samowystarczalny w swoim życiu randkowym jest określenie nie tylko to, czego szukasz, ale także to, co może trzeba pracować. Ury zalecał zadawanie sobie pytań typu: “Czy jesteś zbyt wybredny? Nie dość wybredny? Chcesz iść na więcej randek? Chcesz uniknąć niespokojnie przywiązanych ludzi lub znaleźć kogoś bezpiecznego?”Określ aspekty swojego życia randkowego, które chcesz poprawić i jakie są cechy, które chcesz w partnera. Co values chcesz je mieć? Jaki ma być związek? Poświęć trochę czasu, aby “zrobić wewnętrzną pracę, aby dowiedzieć się swoje cele randkowe,” Ury powiedział.

 

Użyj Znajomych Do Odpowiedzialności

Ury powiedział, że powinniśmy używać naszych przyjaciół do odpowiedzialności, * nie * Rady. Jeśli chodzi o randki (i wszystko inne, o to chodzi), wszyscy mamy różne wartości i pragnienia. Porady, które otrzymujemy od naszych przyjaciół, mogą być przesłaniane przez ich osobiste preferencje i priorytety. Twoi przyjaciele powinni być ” ludźmi, którzy zachęcają cię do osiągania celów.”Gdy już określisz, jakie są te cele randkowe, podziel się nimi ze znajomymi i wykorzystaj je jako partnerów do rozliczalności. Więc zamiast pytać czat grupowy, czy powinieneś wysłać SMS-a do byłego, powiedz znajomym, że chcesz czystej przerwy i użyj ich jako wsparcia, gdy czujesz, że idziesz do jaskini. “Myśl o nich jak o cheerleaderkach”, a nie” trenerze “czy” doradcy.”

 

Źródło: Ketut Subiyanto / Pexels

 

Dostosuj się do swoich emocji

Łatwo (i kusząco) przyjąć radę przyjaciela, jeśli nawet nie wiesz, jak osobiście się czujesz w danej sytuacji. Problem w tym, że jeśli nie poświęcisz czasu na dostrojenie się do własnych emocji, możesz bardzo żałować swojej decyzji podążania za wskazówkami przyjaciela. W rzeczywistości 74% singli Gen Z w badaniu Hinge stwierdziło, że wolałoby, aby łatwiej było im podejmować decyzje bez pytania o opinie. Rekomendacją Ury ‘ ego, aby dostosować się do swoich emocji, jest głębsze zagłębianie się w książki i podcasty na różne tematy randkowe i rozważenie rozmowy z terapeutą. “Im bardziej jesteś w kontakcie z własnymi uczuciami, tym mniej będziesz polegać na swoich przyjaciołach, aby wiedzieć, co robić” – powiedziała.

 

Spowolnij swój ruch na czacie grupowym

Teraz, gdy jesteśmy w kontakcie z naszymi emocjami i wiemy, nad czym chcemy pracować, możemy podejmować własne decyzje, czy jesteśmy zainteresowani kimś, czy nie. Następnym razem, gdy chcesz zrobić zrzut ekranu profilu randkowego i zapytać znajomych, czy powinieneś wyjść z nimi, zadaj sobie pytanie. Zamiast wprowadzać znajomych do równania od pierwszego machnięcia, przynieś ich, gdy już sam wyrobisz sobie opinię. Ury zaleca Zapraszanie znajomych na spotkanie z nowym zainteresowaniem miłosnym dopiero po tym, jak zdecydujesz, że jesteś zainteresowany. Jeśli chodzi o pytanie o ich opinię, powiedziała, aby zapytać znajomych ” co myślisz o mnie wokół nich?”zamiast” co o nich myślisz?”Powodem tego jest to, że “chcesz wybrać kogoś, kto wydobywa z Ciebie najlepszą stronę” i chociaż może nie być ekspertami w randkowaniu, ” twoi przyjaciele są ekspertami od ciebie.”

 

6 sposobów, aby uniknąć wypalenia randki, Jeśli czujesz się jak już przesunięty na wszystkich na Ziemi