Tak, Manifestowanie Prac-Pomogło Mi Zdobyć Wymarzoną Pracę

Na początku 2022 roku postawiłem sobie za cel zdobycie nowej pracy. Podobała mi się moja obecna praca, ale czułem się nieco wyłączony i wiedziałem, że chcę przenieść moje umiejętności do innej branży. Miałem listę tego, czego szukałem: zdalne stanowisko w branży technologicznej w zakresie treści i / lub redakcji, zespół do kierowania, który był pomocny i pracowity, i kreatywna wolność próbowania nowych rzeczy, a wszystko to z pięknym sześciocyfrowym wynagrodzeniem do dopasowania. Powinno być łatwo znaleźć, prawda?

W rzeczywistości, kiedy po raz pierwszy napisałem tę listę kryteriów w moim nowym Planerze 2022 w sekcji “cele” (coroczny rytuał, który bardzo polecam), dosłownie śmiałem się głośno, kiedy czytałem go sobie. To było dalekie od miejsca, w którym zaczynałem na wiele sposobów. Co więcej, nie miałem absolutnie pojęcia, jak to zrobię. Resztę dnia spędziłem stresując się tym, że postawiłem sobie całkowicie nierealistyczny cel i byłem już skazany na porażkę.

Wszechświat opiekował się mną następnego dnia, a moja przyjaciółka zaprosiła mnie, abym dołączył do niej w 21-dniowym wyzwaniu manifestacji Gabby Bernstein. Zawsze byłem bardzo otwarty, jeśli chodzi o sprawy w świecie duchowym i wellness, więc zarejestrowałem się i zalogowałem się na platformę na dzień 1. Zawsze wiele słyszałem o manifestowaniu swojego wymarzonego życia, ale to był pierwszy raz, kiedy chciałem aktywnie spróbować stworzyć coś, czego chciałem i byłem trochę zdenerwowany wyglądaniem na głupca, jeśli to nie zadziała. Jednak kurs przeprowadził mnie przez serię kroków i ćwiczeń umysłowych, które bardziej przypominały zabawę niż pracę. Nauczyłam się kilku kluczowych kroków do udanego manifestowania, które są ważne, aby pamiętać, gdy pracujesz nad przyciągnięciem swoich celów.

 

Uzyskaj krystalicznie czyste informacje o tym, czego chcesz

Pierwszym krokiem wyzwania było uzyskanie krystalicznie czystej informacji o tym, co chciałem zamanifestować, aby wiedzieć, kiedy pojawiła się okazja, aby pomóc mi osiągnąć mój cel. Było to dla mnie dość łatwe, ponieważ wiedziałem już, czego chcę, ale zapisanie tego, a następnie stworzenie wokół niego tablicy wizji zmusiło mnie do naprawdę zawężenia tego, co chciałem i utrzymania tego na najwyższym poziomie. Wydrukowałem jedną kopię mojej tablicy wizyjnej (#oldschool) i umieściłem ją nad biurkiem w domu, a następnie zrobiłem cyfrową kopię, aby ustawić ją jako tło telefonu, dzięki czemu mogłem ją zobaczyć za każdym razem, gdy podniosłem telefon (co wszyscy wiemy, że jest zbyt często).

 

Źródło: cottonbro / Pexels

 

Spędzaj Czas Wizualizując

Kolejnym etapem kursu była wizualizacja. Jako samozwańczy, przewlekły marzyciel, to była dla mnie zabawna część. Przez 21 dni spędzałam 10 minut każdego ranka i nocy myśląc o tym, jak znalezienie idealnej roli sprawiłoby, że poczułabym się, gdy ją spełniłam. Nauczyłem się, jak ważne jest skupienie i zidentyfikowanie emocji, których doświadczam podczas wizualizacji, ponieważ pomaga to twojemu umysłowi przyzwyczaić się do tych uczuć i ponownie pobudza twój mózg, aby szukał więcej możliwości, aby dać ci te uczucia. Chociaż może to brzmieć trochę “woo woo”, istnieje wiele nauki do tworzenia kopii zapasowych wizualizacji i pozytywnej modyfikacji mózgu, coś, co trzymało mnie w ruchu nawet wtedy, gdy nie widziałem jeszcze wyników.

 

Puścić “jak”

To była najtrudniejsza część procesu. Po w pierwszym tygodniu kurs w końcu odpowiedział na pytanie, z którym zmagałem się od chwili, gdy postawiłem sobie cel :” ale jak to się stanie?”Kiedy wyznaczamy wzniosły cel, który jest daleko od miejsca, w którym obecnie jesteśmy, nasze umysły natychmiast zmierzają do tego, jak możemy (lub nie możemy) osiągnąć nasze cele, szukając namacalnych kolejnych kroków, które pomogą nam poczuć się pod kontrolą.

Niezależnie od tego, czy próbujesz zamanifestować nową rolę, taką jak ja, czy szukasz idealnego partnera lub osiągnięcia jakiegokolwiek innego celu, może być niezwykle trudno po prostu “zaufać”, że stanie się to, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Kurs zalecał, że za każdym razem, gdy stresuję się tym, jak stanie się mój cel, powinienem skupić się na kilku pozytywnych afirmacjach, aby zmienić moje myślenie. Niektóre z tych, które kochałem, to “mam całkowitą wiarę, że wszystko, czego pragnę, przychodzi do mnie we właściwym czasie” i “jeśli nie to, to coś lepszego.”Ten ostatni był szczególnie pomocny, gdy martwiłem się o utracone możliwości (takie jak role, do których zgłosiłem się, które myślałem, że będą dla mnie idealne, ale nigdy nie otrzymałem oddzwonienia).

 

Podejmij Odpowiednie Działania

Pod koniec kursu czułem się pozytywny i pełen nadziei, ale nie mogłem też pozbyć się tego dokuczliwego uczucia, że moja wymarzona rola nie tylko zapuka do moich drzwi—musiałem coś zrobić, aby tak się stało. Martwiłam się, że manifestacja oznacza po prostu siedzenie i medytowanie, ale przez ostatnie siedem dni dowiedziałam się o znaczeniu podejmowania zgodnych działań, czegoś, co mój typ-jaźń była zachwycona słysząc.

Wyrównane działanie to zasadniczo podjęcie niezbędnych kroków, aby coś osiągnąć, zachowując jednocześnie pozytywny, zrelaksowany sposób myślenia, który wynika ze świadomości, że znajdziesz odpowiednią okazję, gdy będzie ona dla ciebie gotowa. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, wiem. Dla mnie wyglądało to tak, jakby codziennie ćwiczyć moje afirmacje, spędzać czas na wizualizacji i często przeglądać moją tablicę wizji, a także nawiązywać kontakty, dotykać mojego LinkedIn i CV oraz ubiegać się o pracę, która wydawała się odpowiednia. Zamiast robić te rzeczy z energią ” dlaczego do cholery nikt nie oddzwania?!”(moja poprzednia domyślna mentalność), przesunąłem moje myślenie, aby być wzdłuż linii ” OK, że jeden wyraźnie nie był najlepszy dla mnie, ale jestem przekonany, że coś lepszego pojawi się wkrótce.”

Zmiana sposobu myślenia dała mi większą motywację do dalszego działania, a także zapobiegła wpływowi stresu związanego z poszukiwaniem nowej roli na moje życie osobiste lub pracę, którą już miałem.

 

Źródło: Karolina Grabowska / Pexels

 

Efekt Końcowy

Pomimo tego, że moja przyjaciółka osiągnęła swój manifestujący cel, jakim było znalezienie idealnego domu w ciągu kilku dni od ukończenia kursu, moja wymarzona rola nie pojawiła się idealnie w miesiącu styczniu. Nie pojawił się również w lutym ani marcu. Dałem sobie cały 2022, aby osiągnąć ten cel, więc nie byłem zbyt zestresowany, ale zacząłem się zastanawiać, czy nie zboczyłem z drogi z moim manifestem. Z pewnością miałem wątpliwości, czy kiedykolwiek znajdę właściwą rzecz, zwłaszcza gdy czasami wydawało się to niemożliwe (praca z dobrą pensją oraz work-life balance? Mit na pewno).

Kontynuowałem i postanowiłem podzielić się moim poszukiwaniem pracy z przyjacielem po tym, jak omówiliśmy temat manifestacja. Kilka tygodni później skontaktowała się ze mną, aby skontaktować się z kimś, kogo znała w firmie, którą byłem zainteresowany, na pogawędkę przy kawie. I oto, po dwukrotnym spotkaniu z tym związkiem, podzieliła się ze mną, że zamierza zrezygnować ze swojej roli w treści na kolejną okazję i zapytała, czy byłbym zainteresowany ubieganiem się o jej miejsce. Poszedłem na to (wyposażony w moje poprawione CV i przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, które zrobiłem w ramach mojej wyrównanej akcji!), a trzy tygodnie później byłem dumnym właścicielem listu ofertowego z dużym czasem wakacji, większą pensją, niż ośmieliłem się marzyć, gdy wyznaczyłem swój śmiały cel, i możliwością pracy w domu tak często, jak chciałem. Wszystko to, i wskoczyłem w branżę, w którą od lat bardzo chciałem się zaangażować. Powiedzieć, że byłem zachwycony, byłoby niedopowiedzeniem.

Jeśli jesteś sceptyczny wobec manifestacji, całkowicie to Rozumiem. Zawsze nie byłem pewien, jak manifestacja i ambicja łączą się ze sobą, ale dogłębne poznanie tego pomogło mi uświadomić sobie, że manifestacja to perspektywa, a nie tylko wynik. Będąc krystalicznie jasne, czego chcę, spędzając czas skupiając się na tym każdego dnia i podejmując działania z miejsca zaufania i pewności siebie nad desperacją, byłem w stanie przyciągnąć idealną rolę dla mnie w sposób, którego inaczej bym nie miał. Na pewno będę używać mojego nowo odkrytego zestawu narzędzi do manifestowania, aby pomóc mi przyciągnąć inne cele w przyszłości,i zachęcam do spróbowania!

 

Przewodnik Everygirl po manifestacji i osiągnięciu najlepszego życia