Słucham podcastów True Crime Nonstop-Oto 14, których nie będziesz w stanie wstrzymać

Czasami zastanawiam się, skąd wzięła się moja obsesja na punkcie prawdziwej zbrodni. Może to było przytulanie się na kanapie z moją mamą w każdy piątek, aby oglądać nowe Dateline a może to było jedno z moich pierwszych wspomnień, kiedy mama zabrała mnie i siostrę na zdrową wycieczkę do Plainfield, WI, aby zobaczyć grób Eda Geina, Dom i celę więzienną, w której skończył. W każdym razie, myślę, że muszę podziękować mamie za tę chorobliwą ciekawość. 

Gdziekolwiek interesujesz się prawdziwą przestępczością, Jestem tu, by dostarczyć Ci najnowsze informacje na ten temat. Nie jest tajemnicą, że gatunek zawsze był popularnym tematem dyskusji, a to była tylko kwestia czasu, zanim przedostał się do przestrzeni podcastów (i jestem bardzo wdzięczny, że to zrobił). 

Na następną podróż, gorący spacer dziewczyny lub długo spóźnione sesh czyszczenia, pozwól mi zapewnić Ci całą rozrywkę, jaką możesz chcieć: 14 zaleceń podcastu true crime od ćpuna true crime.

 

Jako jeden z pierwszych śledczych podcastów true crime, którego słuchałem, gospodarz Payne Lindsey postawił poprzeczkę niezwykle wysoko. Sezon 1 z Up & Vanished prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej nauczycielki liceum z Ocilla, GA, Tary Grinstead, która tajemniczo zniknęła w 2005 roku. Sprawa zamarła i miasto ruszyło dalej, a to nie pasowało do Payne ‘ a. Wraz ze swoim zespołem udał się do Ocilli i rozpoczął samodzielne śledztwo w sprawie zaginięcia. Naprawdę nie uwierzysz, co się stało w tej sprawie. W kolejnych sezonach Payne i jego zespół wybrali dwie inne sprawy do zbadania: zniknięcie Kristal Anne Reisinger z Crestone, CO i zniknięcie Ashley Loring HeavyRunner z Montany.

 

Na drugim końcu spektrum podcastu true crime jest My Favorite Murder (MFM). Gospodarze Karen i Georgia wybierają bardziej swobodne i humorystyczne (ale pełne szacunku) podejście do dyskusji na ten temat. Lubią tłumaczyć, że oboje używają humoru jako mechanizmu radzenia sobie z trudnymi częściami życia, w tym mrocznymi tematami, takimi jak morderstwo, coś, co myślę, że wielu z nas może odnieść się do. W przeciwieństwie do tych ostatnich, MFM skupia się na dwóch różnych przypadkach w każdym odcinku. Każdy gospodarz jest przygotowany z przypadkiem tygodnia, który dzieli się i omawia ze sobą. Gdy zaczniesz słuchać MFM, nie będziesz chciał przestać po uświadomieniu sobie, jak przyjemna i relatywna jest Karen i Georgia.

 

Mogę być stronniczy mówiąc to jako Morbid szybko stał się moim ulubionym (ok, obsesja), ale myślę, że każdy zapalony słuchacz podcastów true crime zgodzi się, że ten program jest najlepszy z obu światów. Chociaż nie jest to podcast śledczy, wydaje się nieco mniej przypadkowy niż My Favorite Murder biorąc pod uwagę ilość badań, które są wprowadzane do każdego przypadku.

Gospodarze Ash i Aliana to siostrzenica / ciotka duet z dwóch bardzo Różnych środowisk. Ash jest fryzjerką, a Alaina technikiem autopsji. Razem stanowią idealne połączenie dla tego podcastu. Jak MFM zespół, zawsze przynoszą respektującą iskrę humoru do mrocznych tematów. Każdy odcinek (lub czasami seria odcinków) jest nowym przypadkiem, więc możesz dowiedzieć się czegoś nowego o niesławnym seryjnym mordercy lub usłyszeć sprawę po raz pierwszy. Co jest takiego wspaniałego w Morbid w ten sposób Ash i Alaina zawsze poświęcają czas na skupienie się na ofiarach i podanie jak najwięcej szczegółów o swoich życiowych historiach. Uwierz mi na słowo, to jest obowiązkowa wiadomość dla każdego, kto interesuje się prawdziwą przestępczością. Oboje szybko zaczną czuć się jak twoi nowi najlepsi przyjaciele. Podziękujesz mi później.

 

Na kolejny niesamowicie dobrze zrobiony podcast śledczy, umieścić Seriale na szczycie listy. W pierwszym sezonie Sarah Koenig postanawia udzielić odpowiedzi na sprawę zamordowanej uczennicy liceum z Maryland, Hae Min Lee, która zaginęła dzień po szkole w 1999 roku, a później została znaleziona martwa w parku miejskim. Chłopak Lee został szybko aresztowany i oskarżony o przestępstwo, ale Koenig i inni zdali sobie sprawę, że nie wszystkie dowody prowadzą do wyroku skazującego, a niektóre ważne informacje mogły zostać pominięte w procesie przysięgłych. Podążaj za tym, jak Koenig próbuje odkryć, co naprawdę wydarzyło się lata temu. 

Gdy pierwszy sezon Cię wciągnie, będziesz bardziej niż gotowy na drugi, gdzie przypadek amerykańskiego żołnierza, Bowe Bergdahla, który zostaje zwolniony z niewoli talibów po pięciu latach, w końcu wraca do domu. Jego rodzinne miasto jest zachwycone, a nawet były prezydent Obama wita go w domu. Dopóki nie zacznie być znany jako Dezerter i zostanie oskarżony przez wojsko o dwie zbrodnie. Do tego sezonu nie wypowiadał się na ten temat.

Następnie w trzecim sezonie, słuchać jako Seriale drużyna kieruje się prosto do źródła: sali sądowej. Szczególnie w Cleveland, badają, jak system sądownictwa karnego działa z pierwszej ręki w codziennych, zwykłych sprawach o prawdziwe przestępstwa z zacisza ławek sądowych.

 

Jeśli chcesz podcast, który niekoniecznie jest śledczy, ale również nie wiąże się z dużym humorem lub zewnętrzną dyskusją, Crime Junkie może być idealny dla Ciebie. Gospodarz Ashley Flowers i towarzysz / kohost, Brytyjczyk, rutynowo podkreślają przypadki, o których prawdopodobnie nie słyszałeś. Ich podejście do mówienia o prawdziwej zbrodni jest ulubieńcem fanów dla każdego, kto chce od razu przejść do historii. To, co podziwiam tak bardzo w tym serialu, to to, że Ashley często omawia nierozwiązane sprawy w celu zwrócenia na nie większej uwagi. Ma nadzieję, że w ten sposób ludzie znów zaczną mówić o sprawach i miejmy nadzieję doprowadzą do rozwiązania. Jestem przekonany, że jeśli zaczniesz słuchać, słuchanie tego stanie się twoją ulubioną częścią cotygodniowej rutyny.

 

Podobne do Ustawienia MFM oraz Morbid, prezentujemy wam podcast, który poślubia dwie upiorne miłości, morderstwo i paranormalne: I dlatego pijemy. Jeśli kochasz wszystkie upiorne rzeczy i czasami chcesz posypać swoje życie historiami o duchach, to jest podcast dla you. W każdym tygodniu, w którym gospodarzami będą Em Schulz i Christine Schiefer, otrzymasz komediową relację zarówno z prawdziwej sprawy kryminalnej, jak i paranormalnej historii—najlepszej (lub najgorszej) z obu światów! W tym roku zespół wyrusza również w trasę koncertową. Zdobądź bilety na idealną nocną aktywność z przyjacielem, matką, siostrą, mężem lub nowym romansem. Jaka jest lepsza Pierwsza Randka niż słuchanie ludzi mówiących o ohydnych przestępstwach i zjawiskach paranormalnych? Zapisz mnie!

 

Dla tych z nas, którzy * kochają * dobry dokument i mogli obejrzeć całość na jednym posiedzeniu, gospodarze True Crime Obsessive są naszymi nowymi najlepszymi przyjaciółmi. W każdym odcinku Patrick Hinds i Gillian Pensavalle podsumują najnowszy dokument true crime, który transmitowali, i przekażą nam wszystkie swoje przemyślenia z humorem i sassem, których wszyscy potrzebujemy w naszym życiu. Zajmowali się wszystkim, począwszy od wielkich spraw, takich jak Nocny Prześladowca oraz Dziewczyna Na zdjęciu do bardziej niszowych tematów jak Oszustwo Fyre. Obejrzyj najnowszy dokument kryminalny przed wysłuchaniem ich odcinka i poczuj się, jakbyś omawiał go z kilkoma swoimi besties. Uwielbiamy kreatywne spiny i dlatego mamy obsesję na punkcie Prawdziwa Obsesja Na Punkcie Zbrodni.

 

Mike Boudet w swoim podcastie z niezwykłą dbałością o szczegóły podsumowuje najgorsze z najgorszych przestępstw, Sword & Scale. Będąc pisarzem fikcji, zdolności opowiadania Mike ‘ a są niezrównane, dzięki czemu każdy odcinek jest fascynujący dla słuchaczy. Od 2013, S&S przyniósł nam wywiady z ofiarami, powtórki telefonów na 911, a czasami relację wydarzeń prosto z ust konia: sprawcę niewypowiedzianej zbrodni, którą ukrywa. Boudet to prawdziwa okazja w świecie podcastów true crime, a nie będziesz chciał przegapić ani jednego odcinka Sword & Scale.  

 

Jeśli jesteś zafascynowany słynnymi seryjnymi mordercami, takimi jak Jeffery Dahmer, Ted Bundy i John Wayne Gacy, natychmiast zacznij słuchać tego podcastu. Ten oryginalny Podcast Parcast poświęcony jest głębokiemu zanurkowaniu w życie i wychowanie zabójcy, jego zbrodnie, następstwa złapania (lub nie), a nawet psychologię, która stała za tym, co zmieniło ich w drapieżnika (odrobina debaty natura vs.wychowanie jest zawsze dobra dla duszy). Gospodarze Greg Polcyn i Vanessa Richardson dostarczają tak wiele informacji, że nie mam wątpliwości, że nawet najbardziej zbadani prawdziwi eksperci Kryminalni dowiedzą się czegoś lub dwóch. Możesz nawet usłyszeć historie zabójcy, o którym nigdy wcześniej nie słyszałeś.

 

Od twórców Seryjni Mordercy nadchodzi kolejny parcast original skupiający się wyłącznie na, jak się domyślacie, kultach. Mówiłem to już wcześniej i powtórzę jeszcze raz, nie ma nic bardziej fascynującego niż sekta. Nie jest tajemnicą, że większość Kultów jest problematyczna, wierząc, że ich “praktyki religijne” są ponad prawem i akceptowane społeczne standardyRDS: czyli przekonanie, że ich 50-letni przywódca powinien być w stanie “poślubić” wiele nieletnich dziewcząt. Jeśli też wierzysz, że sekty są fascynujące, czeka cię uczta. Sekty został stworzony specjalnie po to, aby zagłębić się w praktyki, wierzenia i pochodzenie przywódców najbardziej niesławnych Kultów na świecie. Mówimy o takich grupach jak Jonestown, gałąź, “Rodzina” Charliego Mansona i wiele więcej.

 

Prowadzący Erica Kelley przynosi nam podcast specjalnie dla przestępstw, które mają miejsce w południowych Stanach Zjednoczonych. Jako tubylczy Tennessee, Kelley jest wyjątkowo zauroczony zbrodniami, które mają miejsce na południu. Jako miłośniczka i słuchaczka prawdziwych treści kryminalnych wie, jak wziąć sprawę i opowiedzieć ją w sposób interesujący słuchacza. Podążaj za nią, eksplorując interesujące aspekty najbardziej wyjątkowo złych zbrodni południa i wyjaśniając je w kategoriach, które każdy słuchacz może zrozumieć i docenić.

 

Jeśli uważasz, że horror i humor idą w parze, włącz Ostatni Podcast po lewej Jak najszybciej. Na LPOTL zespół zajmuje się najbardziej niesławnymi sprawami, takimi jak Jeffery Dahmer, ale na tym się nie kończą. Są fanami wszelkich horrorów, więc omawiają również rzeczy takie jak zjawiska paranormalne, kulty, a nawet mityczne stworzenia, takie jak wilkołaki. Jeśli interesuje cię między innymi prawdziwa zbrodnia, to jest to podcast dla Ciebie. Nawet jeśli uważasz się za ćpuna horroru, nie mam wątpliwości, że poznasz nowy temat.

 

Dziennikarz, podcaster i mieszkaniec Kalifornii Chris Lambert został głęboko zaniepokojony zniknięciem Kristin Smart, studentki Cal Poly, która zaginęła w 1996 roku. Dzięki wywiadom z rodziną i przyjaciółmi Kristin, a także opisowi, jak fizycznie wyciąga jej kroki w noc zniknięcia, Lambert bada sprawę, aby odkryć odpowiedzi na pytania, które jej bliscy zadają od dziesięcioleci. Jest to świetny podcast dla każdego, kto próbował dostać się do prawdziwego gatunku kryminału, ale nie był w stanie. Podejście Lamberta jest współczujące, profesjonalne i znaczące. Choć to prawdziwa sprawa kryminalna, są pewne aspekty życia Kristin, z którymi każdy może się odnieść.

 

Dla każdej z naszych kanadyjskich Evergirls, lub każdego, kto myśli, że słyszał wszystkie prawdziwe sprawy przestępcze USA ma do zaoferowania, sprawdź Kanadyjska Prawdziwa Zbrodnia. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że niektórzy z najbardziej nikczemnych przestępców wywodzili się z północnego sąsiada USA, w tym Paul Bernardo & Karla Homolka, Robert Pickton i David Michael Krueger. Każdy odcinek to nowy przypadek i możesz być zaskoczony, ile przypadków jest do pokrycia. Dodatkowo gospodyni podcastu, Kristi Lee, ma najbardziej przyjemny Australijski akcent, który sprawi, że będziesz chciał jej słuchać, nawet gdy mówi o ciało rozczłonkowane. 

 

Najlepsze podcasty do słuchania, bez względu na to, na co masz ochotę