Romanse z wrogami do kochanków sprawiają, że wszyscy tracą rozum, więc zapytałem autorów, którzy je piszą, dlaczego

“Jesteś zmorą mojego istnienia i przedmiotem wszystkich moich pragnień.”Jak każdy inny miłośnik romansów i użytkownik Netflixa, spędziłem osiem wspaniałych godzin na pożeraniu drugiego sezonu Bridgerton. Cóż, to było raczej 16 godzin, bo oglądałem to dwa razy! Podczas gdy brak scen seksu miał wielu widzów w ramionach, byłem bardziej niż zadowolony z opowiedzianej historii—chociaż, jeśli jesteś w byłym obozie, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak. Jak oglądanie sparingu Anthony ‘ ego (Jonathan Bailey) i Kate (Simone Ashley) przez cały sezon sprawiło, że widzowie, tacy jak ja, ściskali swoje uda w oszałamiającej ekstazie? Co sprawi, że będziemy chcieli siedzieć w tym miłosnym trójkącie więcej niż raz? Mówiąc najprościej: klasyczny trop wrogów-kochanków na pełnym ekranie. 

 

GIF by NETFLIX - Find & Share on GIPHY

 

Czekaj, co to jest trop wrogowie-kochankowie?

Dokładnie tak, jak to brzmi! Ten popularny romans skupia się na dwóch postaciach, które zaczynają “nienawidzić” (używając tego słowa luźno!) siebie nawzajem, a w całej książce / serii rozpoczynają romantyczny związek. Czasami mają długą historię strzelania do siebie. Innym razem, jeden rocky “poznaj słodkie” wystarczy, aby kwaśne rzeczy. Tak jest, dopóki ich wzajemna nienawiść nie zmieni się w pożądanie-i ostatecznie miłość.  

“Uwielbiam pisać te elementy w moich romansach tak samo, jak lubię je czytać w cudzych” – powiedziała Mia Sosa, autorka Najgorszy Drużba oraz The Wedding Crasher. “Jako pisarze wiemy, że ważne jest, aby uziemić nasze historie w wiarygodnym konflikcie. Na szczęście dla nas, konflikt jest w centrum założenia wrogowie-kochankowie.”

Nie jesteś jeszcze przekonany? Czytaj dalej z czterech powodów, dla których jesteśmy tak uzależnieni od romansów między wrogami a kochankami, według autorów, takich jak Sosa, którzy je piszą. 

 

Mia Sosa

Autor

USA Today bestsellerowa i wielokrotnie nagradzana autorka mia Sosa pisze Zabawne, zalotne i umiarkowanie gorące współczesne romanse, które celebrują nasz wielokulturowy świat.

 

Są pełne napięcia. 

Pod powierzchnią tego konfliktu, o którym wspomniała Sosa, unosi się napięcie-wiesz, to, co sprawia, że dramat płynie, a czytelnicy zastanawiają się, czy oni, czy nie, i, co ważniejsze,, kiedy naprawdę? Według Christiny Lauren (AKA Christina Hobbs i Lauren Billings), autorzy 28 książek, w tym The Unhoneymooners, powoli płonące napięcie w opowieściach o wrogach i kochankach jest zawsze zabawne, gdy oglądasz przemianę w gorące uczucia innego rodzaju.

 

Christina Lauren

Autor

Christina Lauren jest połączonym pseudonimem długoletnich partnerów pisarskich i najlepszych przyjaciół Christiny Hobbs i Lauren Billings. Międzynarodowy bestsellerowy Duet autorski pisze zarówno powieści dla dorosłych, jak i dla dorosłych i wspólnie wyprodukował 17 bestsellerowych powieści New York Timesa.

 

Śmieją nas. 

Nie jest tajemnicą, że romanse są nieco przewidywalne. Przykład: zawsze zakończą się szczęśliwym czasem (a przynajmniej szczęśliwym na razie). Co utrzymuje gatunek świeży jest nagromadzenie do that gwarantowane szczęśliwe zakończenie, które w wrogowie-kochankowie często zawiera mnóstwo dowcipnych żartów między bohaterami. “Zawsze mówiliśmy, że łatwo jest być zabawnym, kiedy można być trochę złośliwym” – powiedziała Lauren. 

Nacisk na niewiele. Według Sosa, powszechnym nieporozumieniem jest to, że interesy miłosne muszą być niezwykle podłe lub nie okazywać szacunku dla siebie nawzajem, aby trop zadziałał. To nieprawda. “Snarky comments? – Tak-wyjaśniła Sosa. “Uwagi lub działania, które mogłyby wypatroszyć drugą osobę? Niekoniecznie. W tropie jest wystarczająco dużo szerokości i głębi, aby zadowolić wszystkich czytelników.” 

 

Pokazują, że jesteśmy czymś więcej niż tylko wadami. 

Tylko w opowieściach o wrogach i kochankach można przejść od zmory czyjejś całej egzystencji do osoby, bez której nie może żyć. Wady, które początkowo pojawiają się pod skórą jednej postaci, wkrótce stają się powodem, dla którego nie mogą przestać myśleć o drugiej—lub przynajmniej nie stoją im na drodze do bycia razem. “[Wrogowie-kochankowie] jest praktycznie jedynym tropem, który w rzeczywistości pokazuje motyw gatunku [romans], że miłość może pokonać wszystko”, powiedziała Tracey Livesay, autorka American Royalty. Pomyśl o tym: “potrzeba dużo romansu i miłości, aby przenieść wroga do kochanka.”

 

Tracey Livesay

Autor

Tracey Livesay jest laureatką Nagrody Emmy 2021 za najlepszy Międzyrasowy romans dla Jak Kochankowie, która została również uznana za jedną ze 100 najlepszych książek beletrystycznych 2020 roku przez Kirkus Reviews. Jej nadchodząca powieść, American Royalty niebezpiecznie seksowny Romm-com, który przywołuje prawdziwy romans między księciem Harrym i księżną Meghan Markle, jest jedną z najbardziej oczekiwanych książek 2022 roku.

 

“Długo i szczęśliwie” zawsze warto czekać. 

Po całym napięciu, żartach, szturchnięciach i opuszczaniu strażników, w końcu przybywa pociąg miłości. Ale jak widać w Bridgerton, podróż jest zwykle powolnym (slooooow) spaleniem. Nagroda za przetrwanie tego spokojnego tempa? Zasłużonego długo i szczęśliwie. “Nie ma nic lepszego niż oglądanie dwojga ludzi, którzy nie mogą znieść siebie nawzajem, zdających sobie sprawę, że ich wzajemna pogarda przekształciła się w głęboką na duszę romantyczną więź” -powiedziała Sosa. “Doskonale oddaje zarówno nieprawdopodobność, jak i możliwości miłości.”

 

Musi Czytać Romanse Wrogów-Kochanków

 

Według Mia Sosa

Według Christiny Lauren

 

Według Tracey Livesay

16 książek do przeczytania, jeśli wrogowie-kochankowie Cię rozbudzą

jeszcze więcej recs dla Ciebie