Real Talk: Jak Utrzymać Przyjaźnie, Gdy Znajomi Zaczynają Mieć Dzieci

Z wiekiem nasze przyjaźnie zmieniają się i zmieniają. Przeprowadzki, czas poświęcony partnerom i zapracowane kariery oznaczają, że planowanie tak bardzo, jak randka z kawą może stać się trudnym zadaniem—ale niewiele jest wydarzeń życiowych bardziej pochłaniających wszystko niż stanie się rodzicem. Podczas gdy ty i twoja bestia mogliście kiedyś być dla siebie numerem jeden, możecie znaleźć się daleko w dół listy, gdy dzieci wejdą do równania.

Chociaż ta faza życia Twojego przyjaciela będzie niesamowicie inna, z pewnością nie musi oznaczać końca twojej przyjaźni. Oto kilka sposobów, które można zapewnić, że twoja przyjaźń nadal rozwijać wokół opieki nad dziećmi, playdates, i Laktatory.

 

1. Szacunek, że ich życie się zmieniło

Jest rzeczą oczywistą, że posiadanie dziecka jest monumentalnym wydarzeniem życiowym. Jest to jedna z największych odpowiedzialności, którą wielu z nas kiedykolwiek podejmie, a czas, energia i zdolność twojego przyjaciela do towarzyskich kontaktów będą zrozumiałe.

Chociaż nie jest już priorytetem w życiu Twojego przyjaciela może być gorzką pigułką do przełknięcia, ważne jest, aby szanować znaczące przejście, przez które przechodzą. Jeśli jesteś pozbawiony snu i po kolana w brudnych pieluchach, ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest ktoś, kto jęczy, że jesteś niemożliwy do przypięcia w dzisiejszych czasach. Zamiast tego daj swojemu przyjacielowi przestrzeń, której potrzebuje, aby dostosować się do bycia rodzicem i być sympatycznym wobec swoich ograniczeń. 

 

2. Zaplanuj z wyprzedzeniem

Dla większości rodziców spontaniczność należy do przeszłości. Konieczność zorganizowania opiekunek i obejścia napiętych harmonogramów może oznaczać, że zaproszenia na kolację w ostatniej chwili muszą być zarezerwowane dla bezdzietnych kolegów. Ale tylko dlatego, że twój przyjaciel nie może się zobowiązać do nadrobienia zaległości przed przyszłymi świętami, nie znaczy, że nie chcą cię widzieć. Upewnij się, że spotkania są planowane z dużym wyprzedzeniem, tak aby twój przyjaciel może odpocząć w wiedzy, że są one dobrze przygotowane, aby cieszyć się firmą przez czas, że data rolki wokół.

 

3. Bądź przygotowany na elastyczność

Ponieważ twój znajomy prawdopodobnie będzie miał mało miejsca na elastyczność, może się okazać, że musisz być bardziej elastyczny do jego potrzeb. Może to oznaczać, pozwalając im wybrać daty i godziny lub jest gotów zmienić plany last minute, jeśli ich ustalenia opieki nad dziećmi spaść. 

Możesz również stać się bardziej elastyczny, jeśli chodzi o wspólne działania. Jeśli twój przyjaciel jest zbyt rozciągnięty, aby pozwolić sobie na opiekę nad dziećmi i zbyt wyczerpany, aby zmienić piżamę, możesz zasugerować noc, gdy dziecko będzie w łóżku. Zwróć uwagę na potrzeby swojego przyjaciela i spróbuj znaleźć coś, co pasuje do was obu.

 

4. Oferta dla Opiekunki

Jedną z najlepszych rzeczy o przyjaźni z dziećmi jest możliwość poznania i miłości swoich dzieci. Nawet jeśli myśl o dzieciach sprawia, że wijesz się, możesz być zaskoczony, jak szybko adorujesz wiązkę radości swojej psiapsiółki.

Kiedy randka lub szansa na spuszczenie włosów wydaje się odległym snem, nie będzie nic, co twój przyjaciel doceni bardziej niż oferta usług opieki nad dziećmi. To będzie sygnał, że jesteś tam dla nich i dać im spokój. I nigdy nie wiadomo-ty też możesz się dobrze bawić!

 

kids-f.jpg” alt= “”width = “1080”height=” 1350″ />

Źródło: Somewhere Lately

 

5. Zajęcia angażujące dzieci

Oczywiście, być może wcześniej nie myślałeś, że przyjęcie urodzinowe dla dzieci było najlepszym sposobem na spędzenie niedzieli, ale chociaż koktajle mogły kiedyś być Twoją wizytą, nadszedł czas, aby zastanowić się, jakie zajęcia przyjazne dzieciom mogą lepiej pasować do twojego przyjaciela. Czy można zorganizować dzień lub piknik w parku? I czy twój przyjaciel może zaangażować cię w plany, które przygotowali, aby zapewnić rozrywkę swoim dzieciom?

Obejmowanie zajęć, które angażują dzieci, może być zabawą, podobnie jak sygnalizowanie znajomemu, że chcesz być częścią życia ich dzieci. Daje to również szansę na spędzenie czasu ze swoją psiapsiółką bez konieczności zmagania się z opiekunką lub martwienia się o to, czy mogą zabrać ze sobą swoje dziecko. Twój przyjaciel doceni twoją chęć przyłączenia się do ich nowego życia i wszystkich serów Chuck E.

 

6. Proces i cieszyć się tym nowym etapem swojego życia

To może być straszne, gdy twoi przyjaciele zaczynają mieć dzieci. Sygnalizuje nowy etap dorosłości, a to może być trudne, jeśli posiadanie dzieci jest czymś, co wydaje się dla Ciebie Dalekie, nie jest dla ciebie możliwe lub po prostu nie jest częścią twojego planu życiowego. 

Jeśli okaże się, że temat dzieci jest drażliwy lub trudny, bądź otwarty na ten temat. Powiedz swojemu przyjacielowi, jak bardzo jesteś szczęśliwy i podekscytowany z ich powodu, ale wyjaśnij, że możesz potrzebować przestrzeni i czasu, aby się dostosować. 

Chociaż ta sytuacja może wywoływać wiele złożonych emocji, może być również głęboko satysfakcjonująca. Dynamika twojej przyjaźni może się zmienić w pozytywny sposób, a Ty możesz znaleźć się jeszcze bliżej swojego przyjaciela.

 

Jak wesprzeć przyjaciela, który właśnie miał dziecko

#1. Nie zapraszaj się.