Próbowałem terapii światłem czerwonym, a korzyści są szalone

Jeśli jesteś członkiem klubu obsesyjnego na punkcie pielęgnacji skóry i odnowy biologicznej, jak ja, masz zabiegi, które pomogą Ci osiągnąć błyszczącą cerę lub ZEN out. I chociaż powinniśmy znaleźć czas na całą opiekę nad sobą, bądźmy szczerzy: to nie zawsze się zdarza. Gdyby tylko istniał wszechogarniający środek, który sprawdza wszystkie skrzynki…

Oto: terapia światłem czerwonym (AKA RLT). Najnowsza metoda” it”, która uderza w Biura dermatologów, spa, siłownie, a nawet domy, obiecuje wszystko, od korzyści zwiększających skórę po efekty łagodzące niepokój. Sceptyk w tobie może mówić: “czy to jest legalne?”, więc zwróciłem się do ekspertów, aby uzyskać pełną wiedzę na temat terapii światłem czerwonym. I, oczywiście, musiałem to zobaczyć (i doświadczyć) na własne oczy. Do przodu, załamanie RLT i co się stało, gdy dałem mu wir. 

 

Czym jest terapia światłem czerwonym?

Biorąc pod uwagę, że jesteś kolegą od odnowy biologicznej, zgaduję, że widziałeś wpływowych i celebrytów zakładających maski z diodami elektroluminescencyjnymi (AKA LED) (niektóre przypominają Horrory, IMO) zalewające Twój TikTok i IG. Traktują swoją twarz magią RLT. “Terapia światłem czerwonym to nowatorskie leczenie oparte na świetle, które wykorzystuje lasery niskiego poziomu lub diody elektroluminescencyjne do dostarczania światła czerwonego, dalekiej czerwieni lub bliskiej podczerwieni ukierunkowanego na modulowanie metabolizmu komórkowego i funkcjonowania różnych tkanek, w tym ośrodkowego układu nerwowego i mózgu”, wyjaśnia dr Julie Landry, psycholog kliniczny z certyfikatem zarządu. Innymi słowy, nieinwazyjna praktyka wysyła czerwone fale światła przez skórę, które nasze komórki absorbują i przekształcają w energię, co prowadzi do wielu korzyści (więcej na ten temat). 

Ale regeneracyjna dobroć nie kończy się na twojej twarzy i maseczkach w domu. Możesz uzyskać swój blask w postaci paneli świetlnych całego ciała i łóżek pojawiających się w zdrowych punktach. Jak więc urządzenia do terapii światłem czerwonym porównują się do zabiegów, które można znaleźć w, powiedzmy, Centrum Zdrowia i fitness? “Opcje w domu kosztują mniej i mogą być używane, gdy jest to wygodne”, powiedział Eden Danaher, Kierownik laboratoriów Upgrade ludzkich centrów Upgrade TM w Santa Monica i Beverly Hills, pierwszy na świecie biohacking (Czytaj: praktyka zmiany biologii w celu uzyskania optymalnej wydajności) obiekty zdrowotne i fitness, które przenoszą treningi i regenerację na zupełnie nowy poziom. Z drugiej strony, “profesjonalne zabiegi są bardziej wydajne niż odmiany w domu, więc użytkownicy mogą zobaczyć wyniki szybciej i potrzebują mniej zabiegów.” 

 

 

Jakie są korzyści?

Anti-aging

Według badania z Journal of American Academy of Dermatology wykazano, że RLT zwiększa naprawę tkanek, promuje regenerację i odmładzanie skóry oraz zwiększa produkcję kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Wynik? Coraz nogi się na drobne linie, rozmiar porów, tekstury, i zmarszczki.

 

Stymulują gojenie i zmniejszają stan zapalny

Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, że światło może zmniejszyć stan zapalny w organizmie? Badanie przeprowadzone przez Dr. Hamblina z Harvard Medical School może sugerować inaczej. Gdy komórki absorbują światło czerwone i bliskiej podczerwieni, ATP (cząsteczka przenosząca energię znajdująca się w komórkach), tlen i produkcja białka wzrasta, tworząc środki przeciwzapalne i przyspieszając gojenie. Podsumowując, RLT może zmniejszyć stan zapalny w mózgu, tłuszczu w jamie brzusznej, rany, płuca i rdzeń kręgowy.

 

Regeneracja mięśni

Słuchajcie, fanatycy fitness: ten jest specjalnie dla Ciebie. W oparciu o badanie określające skuteczność RLT na regenerację mięśni, pacjenci, którzy otrzymywali RLT bezpośrednio po wysiłku doświadczali znacznie zmniejszonej bolesności mięśni, utraty siły mięśni i upośledzenia zakresu ruchu. Co więcej, inne badanie wykazało, że RLT stosowany u sportowców z uczelni z szerokim zakresem urazów znacznie (i bezpiecznie) skrócił ich czas regeneracji (prawie dwa razy szybciej niż ci, którzy nie otrzymali leczenia). 

 

Zdrowie psychiczne 

Podczas gdy dr Landry wyjaśniła, że potrzebne są dalsze badania w celu potwierdzenia skuteczności, wytycznych klinicznych i standardów dawkowania, zacytowała, że terapia światłem czerwonym okazała się ostatnio obiecująca jako leczenie depresji, lęku, PTSD i urazowego uszkodzenia mózgu. Badanie behawioralne i funkcje mózgu stwierdzono również, że RLT może pomóc poprawić depresję już dwa tygodnie po jednym leczeniu. Porozmawiaj z lekarzem, terapeutą lub psychiatrą, jeśli jesteś zainteresowany dodaniem terapii światłem czerwonym do swojej rutyny zdrowia psychicznego. Wiedz, że należy przeprowadzić więcej badań na temat wpływu RLT na zdrowie psychiczne, ale jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem go dla innych korzyści, wzmocniony nastrój może być tylko dodatkową korzyścią. 

 

 

Czy są jakieś skutki uboczne lub wady? 

Podobnie jak w przypadku każdego programu kosmetycznego lub odnowy biologicznej, najlepiej odrobić pracę domową i skontaktować się z lekarzem, aby upewnić się, że RLT jest bezpieczny i skuteczny dla ty. Ale ogólnie rzecz biorąc, istnieje niewiele lub nie znane ryzyko związane z nim. “Terapia światłem czerwonym jest stosunkowo bezpieczna w użyciu, ponieważ nie zawiera promieni UV”, powiedziała Vanessa Coppola, FNP-BC, certyfikowana Pielęgniarka, Specjalista ds. estetyki i właściciel Bare Aesthetic Medical Spa. “Chociaż wiele badań wskazuje na potencjalne korzyści terapii światłem czerwonym, w obecnej literaturze brakuje rozstrzygających dowodów na jej korzyści. Podsumowując, wydaje się stosunkowo bezpieczny w użyciu, może pomóc, ale nie ma obecnie twardych dowodów na to, że faktycznie tak jest.”

Danaher dodał, że osoby stosujące Accutane i inne leki, które mogą powodować, że skóra jest światłoczuła (wrażliwa lub reaktywna na światło słoneczne), powinny unikać RLT. Ponadto RLT nie powinien być stosowany w przypadku ciąży, chorób serca, melazmy lub przebarwień. 

 

Moje doświadczenie

Czy terapia światłem czerwonym naprawdę. Święty Graal skóry i zabiegów odnowy biologicznej? Poszedłem do laboratorium w Beverly Hills, żeby się dowiedzieć. Wszedłem do mojego prywatnego pokoju i osiedliłem się na futurystycznie wyglądającym łóżku z czerwonymi diodami LED w niczym poza moją Hanky Panky bielizną i goglami (powiedziano mi, że najlepiej mieć bezpośredni kontakt). Niemal natychmiast ciepło świateł wprowadziło mnie w stan relaksu i szybko zasnąłem, aż do 20-minutowego zwrotu. Dodatkowym bonusem był mobilny panel RLT, który unosił się nad moją twarzą—lepiej uwierz, że zamierzam kąpać każdy centymetr mojego ciała w świetle, aby uzyskać z niego jak najwięcej. 

Mój ostateczny werdykt: dałbym RLT 8/10, głównie za kojące i odzyskujące mięśnie efekty. Miałem zabójczą sesh nóg przed wygrzewaniem się w blasku RLT, i normalnie będę waddling następnego dnia, ale ku mojemu zdziwieniu, nie obudziłem się czując, że nie mogę chodzić. Chociaż nie zauważyłam zmiany w mojej cerze, dostałam solidną, regenerującą noc Zzzs bez żadnych przerw. To była mile widziana zmiana, ponieważ zwykle budzę się w środku nocynks do całej wody, którą piłem biorąc moje nocne suplementy lub przez moją listę rzeczy do zrobienia drwiąc ze mnie. A dla crème de la crème korzyści, czułem po RLT: poczucie bycia bardziej uziemionym. Można śmiało powiedzieć, że zwykle jestem pełen zmartwień i niepokoju, ale podczas i natychmiast po 40 minutach błogości byłem w stanie wyciszyć nadmiar hałasu i ponownie połączyć się z moim ciałem. Byłem spokojny, ale jednocześnie naładowany resztę dnia, z umysłem i ciałem w spokoju. Fontanna Młodości, najbliższa kuracji, w pełni naturalne doświadczenie odnowy biologicznej-nazwij to jak chcesz. Jestem za. 

 

Skorzystaj z terapii światłem czerwonym w domu

 

Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. zdrowia psychicznego. Zawsze zasięgaj porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy zdrowia w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stanu zdrowia medycznego lub psychicznego. Nigdy nie lekceważ profesjonalnej porady medycznej lub opóźnienia w szukaniu go z powodu czegoś, co przeczytałeś w tym artykule.

 

Próbowałem masażu drenaż limfatyczny-oto co się stało