Próbowałem terapii dna miednicy, i Ty też powinieneś-oto dlaczego to zmienia grę dla zdrowia seksualnego

Gdyby była nagroda dla “najlepszej wspierającej grupy mięśniowej”, byłoby to dno miednicy, ręce w dół. Podczas gdy w końcu zaczyna zdobywać uznanie, na które zasługuje, dno miednicy pozostaje niejasnym zestawem mięśni dla większości ludzi. Do niedawna moja znajomość dna miednicy zaczynała się i kończyła ćwiczeniami Kegla (dzięki, Seks w wielkim mieście!). Nie wiedziałem, jak ważne jest utrzymanie zdrowego dna miednicy, ani jaką rolę odgrywa w codziennych funkcjach, a nawet gdzie/czym jest. 

Jeśli doświadczyłeś najlepszego orgazmu w swoim życiu lub Udało ci się utrzymać siki w korkach w godzinach szczytu, musisz podziękować za dno miednicy. Z drugiej strony, jeśli twoje libido pozostawia wiele do życzenia lub, co gorsza, odczuwasz ból podczas seksu, rozważ je czerwonymi flagami, że mięśnie dna miednicy mogą użyć jakiegoś TLC. Zdecydowałem, że nadszedł czas, aby dać Kegels odpocząć i spojrzeć poza Samantha Jones na porady dotyczące zdrowia seksualnego. Skorzystałem z wiedzy dr Jennifer Carr, fizjoterapeuty ortopedycznego i zdrowia miednicy oraz Dyrektora klinicznego w Brentwood w Kalifornii w Los Angeles i dałem szansę terapii dna miednicy. Poniżej znajdziesz Intensywny Kurs na temat dna miednicy. Odsuń się, Kegels. 

 

Dr Jennifer Carr, PT, DPT, OCS

Fizjoterapeuta zdrowia ortopedycznego i miednicy

Dr Jennifer Carr jest fizjoterapeutą ortopedycznym i zdrowia miednicy oraz dyrektorem klinicznym pochodzenia w Brentwood w Kalifornii. Poza specjalizacją w leczeniu dna miednicy u kobiet, prowadzi kliniczną naukę dla doktorantów z programu fizykoterapii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii i jest mentorem w USC post-doctoral residency program.

 

 

Co to jest dno miednicy? 

Zacznijmy od anatomii dna miednicy 101. Na dnie miednicy leży grupa mięśni-dna miednicy-które tworzą kształt podobny do miski między kośćmi siedzenia. “Dno miednicy składa się z trzech warstw mięśni, które rozciągają się od kości łonowej z przodu aż do kości ogonowej z tyłu”, wyjaśnia dr Carr. “Jest zbudowany z mięśni, ale jest wyjątkowy, ponieważ nie tylko daje nam siłę i moc, ponieważ koordynuje się z mięśniami tułowia, ale także wspiera nasze narządy wewnętrzne i utrzymuje mocz i kupę w naszych ciałach, dopóki nie będziemy gotowi do opróżnienia”, kontynuował Dr Carr. “Zdrowe dno miednicy może rozciągać się i otwierać, aby opróżnić jelita i pęcherz lub uprawiać seks i pozostać zamknięte, aby utrzymać nas suchych, czystych i czujących się wspieranych.”Innymi słowy, mięśnie witalne dają nam możliwość kontrolowania naszego pęcherza i wypróżnień oraz cieszenia się fizyczną intymnością-rzeczy, o których nie zastanawiamy się i które uważamy za oczywiste, chyba że coś nie jest w porządku.

Czy jest lepszy sposób, aby zrozumieć (i docenić) kobiecą anatomię niż widząc ją? Używając modelu dna miednicy, Dr Carr pokazał mi różne elementy układanki, że tak powiem, w tym cewkę moczową, łechtaczkę i pochwę. Potem, używając lustra, które zapewne znajdziesz w torbie Inspektora Gadgeta, pojawiła się otwierająca Oczy eksploracja mojego dna miednicy. Do tego dnia nigdy nie uzyskałem bliższego i osobistego spojrzenia na dół, a mój związek z moją waginą i otaczającymi ją częściami najlepiej byłoby opisać jako znajomych w najlepszym razie. Powiedzmy, że byłem oszołomiony.D wszyscy staliśmy się ze sobą o wiele bardziej zaznajomieni. 

 

 

Jak określić stan dna miednicy?

Pomyśl o swoim rdzeniu, akcie pójścia do łazienki i wbijania butów jak okien w podłogę miednicy. Jeśli masz jakieś problemy w tych obszarach, są szanse, masz dysfunkcję dna miednicy. Dr Carr wyjaśnił, że objawy takie jak wyciek moczu, zaparcia, ból z penetracją (w tym tampon) lub dyskomfort w siedzeniu są oznakami dysfunkcji dna miednicy. 

Według Dr. Carr, aby zrozumieć, co dzieje się z dna miednicy i dotrzeć do głównej przyczyny objawów, możesz zacząć od wewnętrznego badania dna miednicy podczas szukania terapii dna miednicy—to znaczy, jeśli czujesz się z tym komfortowo. “Jeśli zdecydujesz się na wewnętrzną ocenę dna miednicy, a terapeuta stwierdzi, że jest to bezpieczne i odpowiednie, konfiguracja jest bardzo podobna do tego, gdy ginekolog wykonuje rozmaz Pap, z tym wyjątkiem, że patrzymy na mięśnie, a nie na narządy”, wyjaśniła. 

Inne typowe objawy dysfunkcji dna miednicy mogą obejmować, ale nie są ograniczone do: 

  • ból biodra, pleców, brzucha lub nóg
  • uczucie ciężkości lub przeciąganie w dnie miednicy lub jakby coś wypadało
  • szczep z wypróżnienia lub szczep i naciskać, aby opróżnić pęcherz
  • niezdolność do całkowitego opróżnienia jelita lub pęcherza moczowego
  • silne nagłe oddawanie moczu lub uczucie, że musisz cały czas korzystać z toalety

 

Czego można oczekiwać po terapii dna miednicy?

Nie powinno dziwić, że pierwsza sesja wiąże się z wieloma rozmowami. Terapeuta dna miednicy zadaje serię pytań, aby zrozumieć, co dzieje się z twoim ciałem i dnem miednicy (pomyśl: historia medyczna i rodzinna, obawy, cele). Następnie, przechodząc do bardziej intymnej części spotkania, będą wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Czego szuka terapeuta dna miednicy? “Część badania polega na spojrzeniu na dno miednicy, aby zobaczyć, jak reaguje na sygnały”, stwierdził dr Carr. “Polega na zbadaniu skóry, aby sprawdzić, czy jest zdrowa, w poszukiwaniu blizn, a następnie ocenie każdej warstwy dna miednicy pod kątem siły, koordynacji, długości i reakcji na nacisk za pomocą rękawic, nasmarowanego palca.”

Po wykonaniu badania terapeuta może określić przebieg leczenia. Chociaż nie ma uniwersalnego podejścia, Dr Carr powiedział, że plan działania powinien prawie zawsze obejmować edukację na temat funkcji dna miednicy dla różnych działań, takich jak to, co powinno zrobić, gdy kaszlesz, kichasz lub podnosisz coś ciężkiego. Na przykład, jeśli masz ból lub dyskomfort w dnie miednicy, możesz potrzebować pomocy w wydłużeniu mięśni. Terapeuta dna miednicy przeprowadzi Cię przez ćwiczenia, które zachęcają do rozluźnienia grupy mięśniowej, co możesz również wykonać w domu. 

 

 

Dlaczego terapia dna miednicy powinna być częścią naszego programu odnowy biologicznej?

Około 25% kobiet w USA jest dotkniętych dysfunkcją dna miednicy (i prawdopodobnie jest o wiele więcej kobiet, które nie wiedzieć mają). Nie trzeba dodawać, że nadszedł czas, abyśmy się trochę jeden-na-jeden raz z hamakiem mięśni, które nie dają wystarczająco dużo uznania. “Zrozumienie, w jaki sposób funkcje dna miednicy mogą zmienić życie”, powiedział dr Carr. “Może sprawić, że seks będzie wygodniejszy i wygodniejszyjeśli tak nie jest, Ułatw poród dziecku dopochwowo skuteczniej (i zoptymalizuj regenerację), pielęgnuj uczucie komfortu w skórze i pomagaj czuć się silniejszym i bardziej zdolnym do wszystkich rodzajów aktywności.”

Podobnie jak robimy pompki, aby wzmocnić nasze mięśnie triceps, mięśnie brzucha, ramiona i przysiady, aby zbudować nasze pośladki i quady, każdy z podłogą miednicy może sobie pozwolić na priorytetowe traktowanie i zwracanie uwagi na ważną grupę mięśni. W końcu robi wiele ciężkiego podnoszenia w naszym ciele! Kiedy większość ludzi myśli o ćwiczeniach dna miednicy, chodzi o Kegele. Ale ten ruch nie jest dla wszystkich, a jeśli zostanie wykonany nieprawidłowo, może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Pracując z terapeutą dna miednicy, otrzymasz zindywidualizowany plan treningu mięśni dna miednicy dla optymalnego zdrowia, niezależnie od tego, czy masz dysfunkcję, czy nie. 

Znajdź terapeutę, który sprawi, że poczujesz się komfortowo i poświęci Ci czas, aby przeprowadzić Cię przez każdy etap sesji. Dr Carr poradził, aby twój terapeuta zawsze wyjaśniał, co zamierza zrobić i dlaczego. “Opowiadaj się za sobą, jeśli uważasz, że potrzebujesz fizykoterapii dla dna miednicy” “Niezależnie od tego, jaki masz symptom dna miednicy, gwarantuję, że jest wielu innych, którzy mają do czynienia z tym samym problemem.”

 

11 Porad Popartych Przez Ekspertów, Aby Poprawić Zaparcia