Poradnik eksperta zdrowia najzdrowsze sposoby picia alkoholu

Gdyby istniała kardynalna zasada w wellness obok ” rób to, co najlepsze dla ty, “byłoby” wszystko z umiarem.”Jeśli śledzisz Everygirl, wiesz, że nie chodzi o ograniczanie jakichkolwiek produktów spożywczych ani oznaczanie ich jako” dobre “lub” złe.”A alkohol nie jest wyjątkiem. Nie jesteśmy tymi, którzy przepuszczają happy hour lub pijąc szampana, ale jest jedno zastrzeżenie( przepraszam, że niosę złe wieści): możesz mieć zbyt wiele dobrego. O jedną za dużo margarity przy basenie lub mimosy na brunch może zostawić cię z czymś więcej niż tylko zły KAC-twoje długoterminowe zdrowie może zapłacić cenę. Ale czekaj, jest dobra wiadomość: skorzystałem z wiedzy profesjonalistów w dziedzinie zdrowia, aby uzyskać ich zdrowe sposoby na picie alkoholu, abyśmy mogli wchłonąć bez poczucia winy.  

 

Co jest uważane za picie z umiarem?

Znalezienie szczęśliwego medium nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jordan Dorn, holistyczny dietetyk i współzałożyciel Zuma Nutrition, złamał to po prostu: “śledź, jak
dużo pijesz, znasz swój limit i wiesz, kiedy przestać.”Powtarzając sentyment Dorna, każdy z nas ma swój własny numer odcięcia, który różni się w zależności od naszej biologicznej płci, wieku, zdrowia i składu ciała. Podczas gdy lekarze zazwyczaj zalecają jeden napój dziennie dla nas pań, dostroić się do ciała. Czy daje Ci to sygnał, że masz już dość po dwóch koktajlach? Najlepiej znasz swoje ciało, a zdrowy stosunek do alkoholu wygląda jednak inaczej dla każdego. Zamiast więc ograniczać lub zawstydzać siebie za to, co pijesz, praktykuj podejście do picia oparte na uważności. Następnym razem, gdy nalejesz sobie drinka przed snem, spróbuj delektować się nim i doświadczeniem. 

 

 

Jak pić mądrzej:

 

Jedz zanim zaczniesz popijać

Zrób sobie (i swojemu ciału) przysługę i zbuduj talerz pożywnej taryfy przed powiedzeniem ” zdrówko!””Alkohol dostaje się do krwioobiegu przez żołądek i jelito cienkie”, wyjaśnia Dorn. “Jeśli twój żołądek jest pusty podczas picia, alkohol szybciej dostanie się do krwiobiegu. Tak więc, jedząc przed pierwszym napojem, a nawet podczas picia, można zmniejszyć ilość alkoholu, który wchłania się do organizmu.”Wiem, nic nie brzmi lepiej niż mycie frytek i skrzydełek ulubionym drinkiem, ale większość barów jest obciążona sodem, co prowadzi do picia więcej. Zamiast tego, odżywiaj ciało zdrowymi tłuszczami (pomyśl: guac lub hummus z warzywami) podczas picia, pomagając Ci pozostać pełnym i zadowolonym. 

Inne dobre dla Ciebie pary do twojego koktajlu? “Wybierz opcje zdrowej żywności, takie jak produkty pełnoziarniste, białko i błonnik przed spożyciem alkoholu”, zasugerowała Rebecca Reilly, DNP, FNP-C, Pielęgniarka Medycyny Rodzinnej w Tia. Dr Lana Butner, lekarz z certyfikatem naturopatyki i licencjonowana akupunkturystka, zachęcała do noszenia pokarmów bogatych w wodę, takich jak arbuz, ananas, brzoskwinie, owoce cytrusowe, seler i ogórki. Najlepsza część? Zapobieganie zbyt znajomemu kacowi następnego ranka. 

 

Pace yourself with water 

Mam zamiar dać ci korzyść wątpliwości i założyć, że picie zdrowej dawki H20 jest już częścią codziennej rutyny (nie ma za co). Więc kiedy cieszysz się swoim mojito, utrzymuj swoje spożycie wody, upewniając się, że wysoka szklanka jest w zasięgu ręki i trzymaj ją w zasięgu ręki. “Jako środek moczopędny alkohol powoduje, że organizm szybciej traci wodęhan inne płyny zrobić-ostrzegł Dr Butner. “Pij dużo wody lub Jedz pokarmy bogate w wodę przed, w trakcie i po piciu, aby zapobiec odwodnieniu.”Nie zaszkodzi mieć w pobliżu kolbę Hydro, która może spowolnić rolkę. “Aby zwalczyć odwodnienie i ograniczyć spożycie alkoholu, zacznij happy hour od dużej szklanki wody i kontynuuj picie zwykłej lub gazowanej wody między napojami” – zgodził się Reilly. 

Po zanurzeniu się w napoju lub dwóch, możesz zaopatrzyć się w wodę kokosową, aby przywrócić utracone elektrolity. “Woda kokosowa doskonale nadaje się do nawadniania po wypiciu, ponieważ ma właściwości alkalizujące, co oznacza, że pomaga przywrócić pH twojego organizmu z kwaśnego do obojętnego (nasz organizm preferuje neutralne pH, ponieważ jest ono bliższe homeostazie, do czego nieustannie dążymy)”, powiedział dr Butner. Jeśli to oznacza wyprzedzenie następnego przerażającego poranka, jestem za. 

 

 

Postaw na zdrowsze napoje 

PSA: nie wszystkie alkohole są sobie równe. Są też notorycznie mieszane napoje o dużej zawartości cukru, które mogą sprawić, że poczujesz się gorzej niż sam alkohol (patrząc na Ciebie, Piña Colada). Ale nie martw się, nasi eksperci wydali kilka drinków z ich pieczęcią zatwierdzenia. “Wybierz Miksery, które nie są bogate w cukier, takie jak woda gazowana lub woda gazowana”, zaleca Reilly. “Czerwone lub białe wino jest kolejnym dobrym rozwiązaniem, ponieważ wino ma korzyści zdrowotne wynikające z przeciwutleniaczy i trwa dłużej.”Na dodatek, Reilly green-lit niektóre składniki na zdrową libację: świeży sok z limonki, świeży sok z cytryny, napój gazowany, agawa, jalapeno i lód.

Dorn zwrócił uwagę, że picie organicznego czerwonego wina lub piwa (bez konserwantów, dodanych cukrów i pestycydów) znacznie różni się od picia słodkiego koktajlu. “Pijąc, staraj się sięgać po najwyższej jakości napoje alkoholowe, które możesz dostać, ponieważ będą one mniej szkodliwe dla Twojego zdrowia.”Kolejny prosty hack do przechowywania w tylnej kieszeni: trzymać z czystym alkoholem. “Ciemny alkohol ma wyższą zawartość cukru i zawiera produkty uboczne, które tworzą zanieczyszczenia po fermentacji w przewodzie pokarmowym”, wyjaśnia dr Butner. “Biorąc to pod uwagę, wódka i tequila będą lepszym Wyborem niż rum, whisky i żyto. Te jaśniejsze alkohole mogą również powodować mniej poważne objawy kaca.”Sprzedane. 

 

Przełącz się na napoje bezalkoholowe 

Nie uderzaj, zanim nie spróbujesz. Jedno szybkie wyszukiwanie w Google “napój bezalkoholowy”, a zobaczysz, że napoje bezalkoholowe to nie tylko wściekłość, ale także różnorodność i aromat same w sobie. “Koktajle są bardziej popularne niż kiedykolwiek i zapewniają możliwość unikania alkoholu, jednocześnie delektując się zdrowym, interesującym napojem w otoczeniu społecznym”, powiedział Reilly. “Na przykład Ghia stworzyła produkty, które nie zawierają alkoholu, kofeiny, dodanych cukrów i sztucznych aromatów, które można wykorzystać do przygotowania pysznych koktajli.”

Niezależnie od tego, czy jesteś w środku suchego lipca, czy w Forever D. D. (wyznaczony kierowca, ICYMI), wyschnięcie nie kończy się na mocktailach. Od bąbelków i alkoholi po bezalkoholowe piwo i wino, wybierz. I byłbym niedbalstwem, gdybym nie wspomniał o tak zwanej kategorii “napojów funkcjonalnych”, która obejmuje marki wlewające swoje alternatywy alkoholowe ze składnikami takimi jak adaptogeny, aminokwasy, Rośliny i CBD.  Główne jedzenie na wynos? “Do dna!”z bezalkoholowymi odmianami hjak nigdy nie smakowało lepiej. 

 

 

Nie zapomnij o suplementach 

Wzmocnienie organizmu za pomocą niektórych suplementów podczas picia jest podobne do ładowania się na witaminę C i cynk, gdy czujesz, że idziesz w dół z czymś. “Weź aktywowany metylowany kompleks witaminy B przed piciem”, zasugerował Dr Butner. “Metylowane formy witamin są bardzo korzystne, ponieważ są łatwiej wchłaniane i przetwarzane przez organizm niż formy niemetylowane. Witaminy z grupy B są pomocne w procesie detoksykacji wątroby, więc przyjmowanie ich przed piciem może pomóc organizmowi lepiej metabolizować alkohol, zapobiegając w ten sposób jakimkolwiek strasznym objawom kaca. Przyjmowanie witamin z grupy B może również pomóc w zapobieganiu zawieszeniu, ponieważ witaminy z grupy B odgrywają ogromną rolę w regulacji układu nerwowego.”W tym samym duchu Dr Butner zalecił również dodanie N-acetylo cysteiny lub NAC i ostropestu mlecznego do linii suplementów przed piciem, przed snem i następnego dnia, aby zwiększyć funkcję wątroby w metabolizowaniu alkoholu.

Kolejne wejście do twojego arsenału przed drinkami? Węgiel aktywowany. “Wykazano, że węgiel aktywowany pomaga wiązać toksyny w żołądku, które jeszcze nie dostały się do krwiobiegu, a zatem może szybciej wypłukać alkohol z systemu”, powiedział dr Butner. Jak zawsze, przed dodaniem nowego suplementu do rutyny, najpierw skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem. Chociaż nie ma cure-all lub magiczne pigułki, aby zapobiec kacu, naturalny środek pochodzi całkiem blisko.

 

Alkohole bezalkoholowe w rankingu od najgorszych do najlepszych