Podróżuję samotnie: oto, czego nauczyłem się po drodze

Jeśli chodzi o koncepcję samotnych podróży, istnieją dwa obozy ludzi: ci, którzy podróżują sami często i absolutnie kochają, i ci, którzy są zaintrygowani w teorii, ale są trochę zbyt dziwni, aby faktycznie spakować walizkę i udać się do nowego miasta na własną rękę.

Przez większość moich 20 lat, wpadłem do drugiego obozu. Nie podróżowałem po świecie, dorastając tak, jak wielu moich kolegów z college ‘ u, i podczas gdy studiowałem za granicą w Wielkiej Brytanii podczas mojego młodszego roku, nie robiłem Tony samodzielnych eksploracji. Po studiach cieszyłam się z corocznych wyjazdów dziewcząt i wesel, które zachęcały mnie do wypraw do nowych miast—z komfortem posiadania moich przyjaciółek przy moim boku, oczywiście.

Dopiero w 2018 roku, w wieku 27 lat, wybrałem się na pierwszą solową wycieczkę. Od dawna swędzenie, aby zobaczyć Charleston, Karolina Południowa, który był tylko krótki lot z dala od mojego ówczesnego domu w Waszyngtonie, kiedy pojawił się niedrogi, dobrze zaplanowany lot, postanowiłem spróbować! Zawsze lubiłem wędrować po moim mieście samotnie i uważam się za osobę naturalnie gadatliwą, więc dlaczego nie zacząć od małego z nowym dla mnie miejscem w regionie znanym z ultra-przyjaznego?

 

Źródło: Unsplash / Cameron Stewart

 

Po tej pierwszej solowej wycieczce byłem uzależniony. Świetnie się bawiłem zwiedzając Charleston, próbując nowych restauracji, poznając lokalną kulturę i oczywiście zakupy. Podczas gdy pandemia zahamowała moje plany podróży na kilka lat, od tego czasu odwiedziłem wiele innych miast na własną rękę: Londyn; Los Angeles; Palm Beach (dwa razy!); Portland, Maine; San Francisco – by wymienić tylko kilka. Niektóre z tych wycieczek były bardziej ryzykowne niż inne, ale miałem taki czas zabawy na nich wszystkich. Teraz, gdy jestem dość dobrze obeznany w podróżowaniu w pojedynkę, chciałem podzielić się kilkoma lekcjami i Wskazówkami dotyczącymi samotnych podróży, które zebrałem po wielu przygodach na własną rękę. Mam nadzieję, że zainspirują Cię do rezerwacji biletu!

 

1. Możesz spędzić swoją podróż, jak chcesz

Jedną z najlepszych części podróżowania w pojedynkę jest to, że możesz robić dokładnie to, co lubisz i nie musisz zaspokajać cudzych preferencji. Może nie chcesz odwiedzić tego dusznego muzeum, ale umierasz, aby sprawdzić pobliską scenę antyków. A może twój pomysł na idealne popołudnie polega na wylegiwaniu się przy hotelowym basenie z zimnym napojem i stosem czasopism. Bez względu na rodzaj aktywności, którą preferujesz, nikt cię nie powstrzymuje!

 

2. Tworzenie harmonogramu jest kluczowe

Nawet jeśli jesteś bardziej podróżnikiem, warto utworzyć ogólną listę miejsc, które chcesz zobaczyć, restauracji, które chcesz wypróbować i dzielnic, które chcesz odwiedzić w danym mieście. Luźny plan podróży pomoże temu zapobiec: “o nie, gdzie mam iść dalej?!”uczucie. W końcu, gdy podróżujesz z grupą, ktoś inny może wkroczyć z sugestią, co robić dalej. Z solową podróżą wszystko zależy od Ciebie!

Lubię tworzyć dużą listę rzeczy do zrobienia, więc mam kilka możliwości do wyboru każdego dnia. Nawet jeśli naprawdę planujesz spędzić całe popołudnie siedząc na plaży, dodaj to do swojego harmonogramu! Może to jest mój typ strony mówi, ale lubię mapować wspomniany harmonogram albo w moim kalendarzu Google lub w mojej aplikacji notatki, więc łatwo jest się odwoływać przez całą podróż.

 

3. Wszystko porusza się szybciej, gdy jesteś sam

Na przykład pojedyncze posiłki zwykle zajmują połowę, jeśli nie jedną trzecią czasu, gdy jedzą z innymi. To może być dobra lub zła rzecz! Jeśli jesteś taki jak ja (nie za bardzo smakoszem, ale po prostu chcesz spróbować kilku godnych uwagi miejsc), szybkie posiłki mogą być świetne. Podoba mi się, że mogę uczestniczyć w lokalnej scenie kulinarnej, ale być w restauracji i poza nią w ciągu pół godziny, pozostawiając więcej czasu na inne zajęcia. Łatwo jest również usiąść przy barze lub mniejszym stoliku bez rezerwacji.

Z drugiej strony, możesz znaleźć się z dodatkowym czasem w harmonogramie po posiłku sam, co jest, gdzie ta lista rzeczy do zrobienia jest przydatna. Rozważ wypełnienie listy miejscami, które byłoby miło zobaczyć, ale nie są absolutnie na górze listy. Jeśli pojawi się nieoczekiwany czas wolny, od razu będziesz miał coś zabawnego do sprawdzenia. Nigdy nie zaszkodzi również trzymać lekką książkę lub e-czytnik w torbie, jeśli masz niewygodną ilość czasu, powiedzmy, po kolacji i przed przedstawieniem teatralnym, i nie chcesz zabłądzić zbyt daleko.

 

Źródło: Sarah Lyon

 

4. Samo jedzenie nie jest straszne

Niektórzy ludzie wahają się podróżować sami z tego powodu, ale naprawdę nie mam nic przeciwko jedzeniu samemu. Jeśli stoję przy barze, mogę z przyjemnością porozmawiać z barmanem lub innymi siedzącymi obok mnie-poznałem w ten sposób wiele naprawdę ciekawych osób! Siedząc przy stole, czasami przeglądam książkę lub dzwonię do ukochanej osoby, ale często nie mam nic przeciwko temu, aby poświęcić kilka sekund na odłączenie i po prostu cieszyć się dobrym posiłkiem w spokoju.

Może to dlatego, że mieszkałam zarówno w Waszyngtonie, jak i Nowym Jorku, gdzie można cały czas obserwować samotnych gości, ale chodzenie do restauracji samemu mnie nie fazuje. Na początku możesz czuć się trochę samoświadomy, ale jeśli jesteś w dużym mieście turystycznym, na pewno nie będziesz jedyną osobą jedzącą samotnie. I, jeśli z jakiegoś powodu naprawdę jesteś jedynym stołem z jednego, mogę zagwarantować, że większość ludzi koncentruje się na własnych doznaniach kulinarnych i nie będzie myśleć o twojej sytuacji!

 

5. O wiele łatwiej budżetować

Kolejna świetna rzecz w samotnych podróżach? Nie musisz niczyjego budżetu, tylko własnego. Może wolisz wybrać Hotel z wyższej półki i zaoszczędzić na tanich posiłkach na wynos. A może jesteś najbardziej podekscytowany sceną kulinarną i mniej wybredny w kwestii zakwaterowania. Może twój partner zazwyczaj lubi chodzić wszędzie, ale wolisz wydać trochę dodatkowej gotówki na Ubera. Ty decydujesz, jak spędzasz urlop, a to może być tak wyzwalające. Dodatkowo, jeśli gotówka kończy się pod koniec podróży, nie musisz się martwić, że zawiedziesz kogoś innego, biorąc to na luzie. Z drugiej strony, jeśli chcesz się poddać, możesz spędzić cały dzień na zakupach lub zabiegach spa bez poczucia, że porzucasz swoją załogę. Świat jest twoją ostrygą!

 

6. Możesz skorzystać z tańszych ofert lotów w dni poza szczytem

Ponieważ obecnie pracuję na własny rachunek, mogę bez problemu wziąć urlop od poniedziałku do środy, na przykład – po prostu będę pracować do przodu w weekend. Ale nawet jak pracowałam tradycyjną 9-5 to łatwiej mi było złapać deals podczas podróży samotnie. Tylko dlatego, że mój szef pozwolił mi brać WOM w określone dni tygodnia, to nie znaczy, że to samo pójdzie do dziewięciu moich innych przyjaciół. W rzeczywistości, wiele moich podróży skończyło się jako solowe przedsięwzięcia po prostu dlatego, że nie chciałem zajmować się tam iz powrotem koordynowaniem harmonogramów z przyjaciółmi-szczególnie, gdy chodziło o niesamowitą, ograniczoną czasowo umowę!

 

Źródło: Unsplash / Braden Collum

 

7. Możesz zamienić podróże służbowe w Podróże Indywidualne

Niektóre z moich indywidualnych wycieczek powstały po prostu dlatego, że znalazłem się w nowych miastach do pracy i chciałem zwiedzić nieco więcej. Moja była firma była dość elastyczna w lotach powrotnych, tak długo, jak byliśmy zorientowani na budżet, mogłem od czasu do czasu tack na dzień wakacji bez konieczności płacenia za lot cross-country siebie. Na przykład w San Francisco przeniosłem się do uroczego B&B na noc po zakończeniu pracy i cieszyłem się trochę zwiedzania przed odlotem do domu w sobotę. Wszystko, za co musiałem zapłacić, to jedna noc zakwaterowania i jedzenia na ten dzień, co sprawiło, że mini wycieczka była bardzo przystępna cenowo!

Czujesz się pewniej rezerwując wycieczkę na własną rękę? Naprawdę ci się spodoba! Zacznij od czegoś małego, miej na uwadze te wskazówki dotyczące samodzielnych podróży i pamiętaj, że nigdy nie będziesz żałować, że nie przekroczysz swojej strefy komfortu.

 

9 miejsc do samodzielnej podróży, które są idealne dla początkujących